مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۲۶۷۵
زمان انتشار : ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰

از محبوبیت تا تنفر

رفتن‌های بی بازگشت; ۱۰ بازیکن بزرگ که به اردوی رقیب پیوسته اند

رفتن‌های بی بازگشت به نظر تنها عنوانی است که می توان برای موضوع این مقاله انتخاب کرد. بازیکنان فوتبال این را به خوبی می‌دانند. زمانی که از اوج محبوبیت با یک رفتنِ بی خداحافظی، حس نفرت را در چشمان طرفداران سابق خود می بینند.

به گزارش  زمانی که دو باشگاه برای هم رقیب قلمداد شوند، دیگر در همه‌‌ی زمینه‌ها باید با یکدیگر به رقابت بپردازند. هواداران آنها از هیچ حمایتی سر باز نمی زنند و حاضر به انجام هر کاری برای تضعیف تیم مقابل هستند. در این میان بازیکنانی هستند که با نادیده گرفتن احتمالات پیش رو، دل را به دریا می زنند و از یک باشگاه به رقیب دیرینه می‌پیوندند.

در طول تاریخ فوتبال همواره نظاره‌گر حضور چنین بازیکنانی در سطح اول فوتبال بوده‌ایم که عواقبی همچون پرتاب کله‌ی خوک ثمره‌ی آن بوده است. در این مقاله نگاهی می اندازیم به ده بازیکن برتر که در میان باشگاه های رقیب انتقال داده شدند.

۱۰- سول کمپل (تاتنهام و آرسنال)

sol-campbell_45fuul2k731h1x195nwvzrans.jpg

سول کمپل یکی از بهترین بازیکنان تاتنهام بود و ستاره‌ی آنها به شمار می آمد و هواداران عاشقش بودند زیرا او قهرمانشان بود. با این حال این بازیکن وقتی که تصمیم گرفت برای فتح لیگ قهرمانان راهی باشگاه رقیب شود، منفور شد. او می توانست به هر باشگاهی که دلش می خواهد برود، اما آرسنال را ترجیح داد. اما نه فقط این، او می توانست با انتقال خود پول کلانی به باشگاه تاتنهام بیاورد اما باز ترجیح داد در پایان مدت قراردادش راهی آرسنال شود!

۹- لوئیس فیگو (بارسلونا و رئال مادرید)

fig1.jpg

کمتر بازیکنانی پیدا می شوند که برای هر دو باشگاه ال کلاسیکو بازی کرده باشند، فیگو یکی از همان هاست. بارسلونا تصمیم گرفت ستاره ی پرتغالی خود را در ازای رقم ۵۸،۵ میلیون یورو بفروشد او هم رئال را انتخاب کرد. او با پنج سال درخشش در بارسا به خدای بارسا تبدیل شده بود، اما انتقال او به تیم رقیب از او آدمی حریص نزد کاتالان ها ساخت. از آن پس، در هر بار مسابقه رئال مادرید با بارسا با ابراز احساسات منفی و تلخ هواداران بارسا روبرو می شد.

۸- کارلوس توز (منچستر یونایتد و منچستر سیتی)

11 - Carlos Tevez.jpg

کارلوس توز بعد از ترجیح دادن پیراهن من سیتی به من یونایتد به بازیکن منفور شیاطین سرخ تبدیل شد. او با این کار می خواست جایگاه و موقعیت خود را به سرالمس فرگوست تفهیم کند. ستاره شیلیایی که زمانی بازیکن محبوب هواداران اولدترافورد بود، یک باره منچستر یونایتد را به شوک فروبرد، وی تصمیم گرفت هر گونه مذاکره ای را متوقف کند و به هیئت مدیره ندای رفتن داد. او بعد از پیوستن به سیتی دو گل به من یونایتد هم زد، تا اوضاع از آنی که بود، بدتر شود.

۷- اریک کانتونا (لیدز یونایتد و منچستر یونایتد)

Eric Cantona (Cover).jpg

اگر کارلوس توز رابطه ی میان خود و هواداران یونایتد را شکراب کرد، اریک کانتونا رابطه میان خود و این هواداران را شیرین کرد. کانتونا یکی از بهترین بازیکنانی بود که هواداران اولدترافورد به چشم می دیدند. با این حال، این مرد فرانسوی ابتدا یکی از کلیدی ترین یاران باشگاه لیدز یونایتد بود و همراه با این باشگاه در سال ۱۹۹۲ قهرمان لیگ برتر شده بود، درست همان زمان بود که فرگوسن ترجیح داد او را جذب کند. با این کهبا این که جذب او بیش از یک میلیون پوند برای تیم یونایتدی آب خورد، کانتونا یکی از بهترین خریدهای زندگی فرگوسن به شمار می آمد.

۶- سسک فابرگاس (آرسنال-بارسلونا و چلسی)

06. Cesc Fabregas (Chelsea).jpg

سسک فابرگاس به یکی از ستایش برانگیزترین بازیکنان در تیم آرسن ونگر تبدیل شد. او تمام ویژگی های لازم را برای اسطوره شدن داشت. با این حال، با توجه به این که آرسنال به بی پولی خورده بود و نومیدانه در تلاش برای قهرمانی در لیگ قهرمانان بود، بهترین راه حل را در فروش او به باشگاه دوران کودکی این بازیکن یعنی بارسلونا دید، در این بین حتی هواداران توپچی ها هم دلیل رفتن او را درک می کردند و همه چیز میان آن ها هنوز خوب بود. اما اما نقل مکان او از بارسلوتا به چلسی نزدیک ترین رقیب آرسنال، هواداران توپچی ها را به شدت ناراحت کرد.

۵- اشلی کول (آرسنال و چلسی)

Ashley Cole 1.jpg

گفته می شود اشلی کول خبر علاقمندی آرسنال به جذبش را در ازای دستمزد هفتگی ۵۵ هزار پوند در ماشین شنید، در حالی که نزدیک بود با شنیدن این خبر تصادف کند و شاید همین جا بود که همه چیز میان کول و آرسنال خراب شد. او از این که نزدیک بود جان خود را در تصادف از دست دهد حسابی عصبانی شد و شاید همین موضوع او را به فکر ترک آرسنال انداخت. در این بین آبی های لندن از فرصت استفاده کرده و به او دستمزد بالاتری را پیشنهاد کردند. همین جا بود که کول تصمیم نهایی خود را گرفت و آتش جنگ میان این دو باشگاه را شعله ور تر کرد.

۴- ویلیام گالاس (چلسی و آرسنال و تاتنهام)

William Gallas.jpg

گالاس بازیکنی است که هیچگاه از مجادله ها دور نبود. او در فصل ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ کاپیتان تیمش بود اما پس از انتقاد از هم تیمی هایش در یک مصاحبه بازوبند را از او گرفتند. البته قبل از این که او کاپیتان تیمش شود، خیلی ها فکر می کردند سیلوا کاندیدای اصلی و شایسته ترین برای بستن بازوبند است. به او پیراهن شماره ۱۰ پیشنهاد شد، که با توجه به مدافع بودن او و تعداد سابقه ی اخطارهایش عجیب بود. گالاس تنها بازیکنی است که برای سه رقیب آتشین ایفای نقش کرده، تاتنهام، چلسی و آرسنال. او بعد از ترک چلسی و پیوستن به آرسنال پیراهن دنیس برکمپ را پوشید.

۳- زلاتان ابراهیموویچ (اینترمیلان و آث میلان)

adrian mutu zlatan ibrahimovic.jpg

زلاتان هیچ وقت رابطه ی عمیقی با باشگاه های خود نداشت، و به همین خاطر بود وقتی یوونتوس به سری ب سقوط کرد خیلی راحت بانوی پیر را ترک نمود، اما وقتی تصمیم گرفت برای اینتر بازی کند همه چیز بدتر هم شد، سه فصل بعد او به بارسلونا پیوسته و ان جا هم با پپ گواردیولا درگیر شد و بعد هم در فهرست فروش قرار گرفت. او  رقیب دیرین اینتر یعنی آث میلان را انتخاب کرد. زلاتان در رتبه ی سوم می آید.

۲- ماریو بالوتلی (اینترمیلان و آث میلان)

baloteli.jpg

ماریو بالوتلی بازیکنی است که دوست دارد منفور باشد! عجیب است و شاید کمتر بازیکنی را با این احساسات سراغ داشته باشید، اما شاید همین ها ماریو بالوتلی را یکی از ترسناک ترین مهاجمان دنیا کرده، زیرا تمام این نفرت ها او را قوی تر می کند. بالوتلی برای هر دو تیم حاضر در دربی میلان بازی کرده، و همان طور که می بینید، او تنها کسی نیست که دست به این کار زده. بالوتلی در دوران اوج خود واقعاً ترسناک بود و این روزها سخت تلاش می کند به روزهای اوجش باز می گردد، روزهایی که هر خط دفاعی را در هم خرد می کرد.

۱- رونالدو (رئال مادرید و بارسلونا || آث میلان و اینترمیلان)

Ronaldo (Internazionale).jpg

اگر تمام بازیکنان در این فهرست در دو تیم رقیب حاضر شدند، رونالدو در چهار تیم رقیب ایفای نقش کرد! او برای هر دو غول اسپانیایی رئال و بارسا بازی کرد، اما در اسپانیا چندان منفور نشد زیرا نفرت در این مورد تماما معطوف به لوئیس فیگو بود. او در ۴۹ دیدار برای رئال مادرید ۴۷ گل به ثمر رساند و سپس راهی ایتالیا شد این بار به آث میلان، جایی که در ۲۰ بازی ۹ بار گلزنی کرد. او در عین حال یکی از معدود بازیکنانی است به هر دو تیم دربی میلان گل زده.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی