مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۵۱۷۵
زمان انتشار : ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷

یونایتد ۲ – ۱ چلسی؛مورینیو به کونته خندید و برد

منچستریونایتد موفق شد شکست 0-1 برابر چلسی را با برتری 1-2 عوض کرده و دوباره در رتبه دوم جدول قرار گیرد.

به گزارش  منچستریونایتد که روز گذشته پس از برد لیورپول، جایگاه دوم خود را از دست رفته می دید، امروز میزبانی از چلسی را بر عهده داشت. جدال تیم های سوم و چهارم جدول که در تلاش برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان بودند.

دیداری که از حیث تقابل مورینیو و کونته که اخیرا به شدت با یکدیگر اختلاف پیدا کرده اند نیز حساسیت های مضاعفی داشت؛ هرچند که این دو پیش از شروع بازی با یکدیگر دست دادند.

چلسی بازی را بهتر شروع کرد و خیلی زود در دقیقه ۴ می توانست به گل دست یابد ولی ضربه موراتا با دخالت دخیا به تیر افقی دروازه برخورد کرد و راهی اوت شد.

یونایتد رفته رفته بر جریان بازی مسلط شد ولی پس از موقعیت موراتا دیگر شاهد خطر خاصی روی دروازه ها نبودیم تا اینکه چلسی دقیقه ۳۱ روی یک ضدحمله سریع به گل رسید.

حرکت از خود ویلیان شروع شد و او بیرون محوطه جریمه هازارد را صاحب توپ کرد. ستاره بلژیکی با چرخشی مناسب، دوباره ویلیان را در موقعیتی عالی صاحب توپ کرد و او هم در مصاف تک به تک با دخیا با شوتی محکم، توانست گل اول بازی را به ثمر برساند.

یونایتد پس از دریافت این گل یکپارچه حمله شد و دقیقه ۳۸ به گل تساوی دست یافت. یک سلسله پاسکاری کوتاه و دقیق روی قوس محوطه جریمه بین لوکاکو، سانچس و مارسیال، سبب شد تا لوکاکو در شش قدم صاحب توپ شده و با یک بغل پا دروازه چلسی را باز کند.

در دقایق پایانی هازارد  نیز صاحب موقعیتی خوب شد که با تعلل بیجا آن را از دست داد تا نیمه اول با تساوی ۱-۱ به اتمام برسد.

یونایتد نیمه دوم را بهتر آغاز کرد ولی بازهم این چلسی بود که می توانست خیلی زود توسط موراتا به گل برسد اما تعلل این مهاجم اسپانیایی فرصت را از چلسی گرفت.

بازی با برتری محسوس یونایتد دنبال می شد و مورینیو در اواسط نیمه، لینگارد را به جای مارسیال وارد زمین کرد تا در خط حمله، طرحی جدید را امتحان کند.

دقیقه ۶۷ یونایتد تا یک قدمی گل پیش رفت ولی ضربه قیچی برگردان لوکاکو روی سانتر سانچس با واکنش فوق العاده کورتوا راهی کرنر شد.

یونایتد دقیقه ۷۵ مزد بازی بهتر خود را گرفت و توسط لینگارد، بازیکن تعویضی مورینیو به گل رسید. این بار لوکاکو از راست روی دروازه سانتر کرد و لینگارد با رهایی از مدافع مستقیم خود و ضربه سری زیبا، دروازه چلسی را گشود تا شیاطین سرخ ۲-۱ پیش بیفتند.

ویلیان خیلی زود می توانست دوباره کار را به تساوی بکشاند ولی شوت زمینی او را دخیا در دو مرحله مهار کرد.

دقیقه ۸۵ چلسی توسط موراتا به گل تساوی رسید ولی به علت آفساید مردود اعلام شد. در دقایق پایانی چلسی تلاش زیادی برای زدن گل تساوی به خرج داد ولی دفاع منسجم یونایتد در نهایت اجازه نداد تا نتیجه تغییر کند و شیاطین سرخ ۲-۱ به پیروزی دست یافتند. یونایتد با این سه امتیاز به رده دوم بازگشت.

ورزش سه : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت