مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۵۹۹۵
زمان انتشار : ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱

به آگوئرو تبریک می‌گویم

گواردیولا: با پیروزی در خانه ناپولی قدرت روانی‌مان را اثبات کردیم

سرمربی اسپانیایی تیم فوتبال منچسترسیتی از عملکرد و شخصیتی که بازیکنانش در شب پیروزی‌شان در خانه ناپولی به دست آوردند، ابراز رضایت کرد.

به گزارش  ،  منچسترسیتی با تحمیل شکست ۴ بر ۲ به میزبان ایتالیایی‌اش ناپولی، به عنوان اولین تیم از گروه F لیگ قهرمانان اروپا به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد. این پیروزی در شرایطی در کارنامه مردان پپ گواردیولا ثبت شد که آنها از حریف خود عقب افتادند و و یک بار هم پیروزی ۲ بر یک را با تساوی ۲ بر ۲ عوض کردند.

پپ گواردیولا پس از این بازی به خبرنگاران گفت: در این سطح از مسابقات ما نمی‌توانیم ۹۰ دقیقه بر بازی کنترل داشته باشیم. می‌دانستیم که در مقاطعی از بازی تحت فشار قرار خواهیم گرفت. مهم اما این است که چگونه به آن مقاطع سخت واکنش نشان دادیم. دو بار به گل‌های خورده واکنش خوب نشان دادیم. پس از آنکه گل اول را خوردیم و پس از آنکه بازی ۲-۲ مساوی شد. به همین دلیل هم من از عملکرد بازیکنانم راضی‌ام.

سرمربی بارسلونا خاطرنشان کرد: وقتی همه چیز خوب پیش می‌رود، کار کردن آسان است و حتی شما و من هم می‌‌توانیم برویم بازی کنیم. مهم اما این است که در لحظات سخت چگونه واکنش نشان دهید و تیم ما واقعاً در این بازی توانایی‌‌اش در این زمینه را به نمایش گذاشت. می‌دانستیم که چه بازی سختی در پیش خواهیم داشت. من ناپولی را دوست دارم و باید بگویم که این تیم در ۲۰ دقیقه اول به شدت ما را تحت فشار قرار داد. فکر می‌کنم که در این بازی جواب‌های زیادی گرفتم. طی دو هفته ما ما یک تیم سطح بالا را دو بار شکست دادیم.

در شب پیروزی سیتی در سن‌پائولو دو رکورد هم در این تیم به ثبت رسید. رکورد اول متعلق به مهاجم آرژانتینی‌ این تیم سرخیو آگوئرو بود در دقیقه ۶۹ گلزنی کرد و با افزایش شمار گل‌هایش در منچسترسیتی به ۱۷۸ گل رکورددار گلزنی در تاریخ آبی‌پوشان شهر منچستر شد. رکورد دیگر هم متعلق به تیم بود که چهاردهمین برد متوالی‌اش را در تمامی رقابت‌ها کسب کرد و رکورد جدیدی بر جا گذاشت. من از بازیکنانم خیلی راضی‌ام به خصوص از شخصیت‌شان که پیروزی بزرگ را برای ما به ارمغان آوردند.

گواردیولا در تمجید از آگوئرو به خاطر رکوردش هم تأکید کرد: زمانی که یک نفر به چنین دستاوردی می‌رسد، لایق تبریکی بزرگ است. کاری که او برای تمام هم‌تیمی‌هایش انجام داده‌ فوق‌العاده است. او در تاریخ باشگاه منچسترسیتی یک اسطوره است. سرخیو از این دستاورد لذت ببر. همه ما باید به این رکورد افتخار کنیم.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!