مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۲۹۷
زمان انتشار : ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۷

گزینه‌های نقل‌و‌انتقالاتی نیم فصل لیگ برتر

ستاره های بزرگی در تیررس قرار دارند و در کنار اینها، تیم های بزرگتری نیز تشنه بازگشت قدرت به وجهه خود هستند. این پنجره خرید، فرصتی کلیدی برای موفقیت در این فصل است.

به گزارش  فصل نقل و انتقالات فوتبال ایران به زودی دوباره شروع می شود و تیم ها تمام تلاش خود را برای تقویت خود به کار می گیرند. با نگاهی اجمالی به جدول لیگ می بینیم که تیم های بزرگی در نیمه پایینی قرار دارند و بدون شک در ادامه‌ی لیگ حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت. استقلال، ذوب آهن، سپاهان و تراکتور را باید بزرگترین شکارچیان این برهه دانست.

در ادامه به بررسی وضیعت بزرگترین ستاره های دسترس فوتبال ایران می پردازیم:

مجتبی جباری: جذب جباری و جباروف به عنوان دو بازیکن بازیساز بزرگ، یک هشدار جدی برای رقبا محسوب می شد اما زیدان‌ِ آبی‌ها خیلی زود با مدیران باشگاه به مشکل خورد و ماه‌هاست که حتی اجازه حضور در تمرینات را هم ندارد. جباری حتی بعد از جلسه سه روز قبل با شفر هم به تمجید از این سرمربی پرداخت ولی بازگشت‌اش به تیم را در حیطه اختیارات مدیران باشگاه دانست. حالا از گوشه و کنار خبر رسیده که چند باشگاه برای به خدمت گرفتن مجتبی جباری دست به کار شده‌اند. محتمل ترین گزینه برای او یک تیم مشهدی خواهد بود.

مهدی رحمتی: پس از شکست استقلال در هفته پنجم مقابل پدیده تا الان رحمتی روی نیمکت نشسته است. با توجه به آمادگی بالای حسینی، بعید است او فرصت چندانی برای بازگشت به دروازه داشته باشد. اما او همچنان با پوشاندن صورت خود در بازی ها نشان داده که علاقه ای ندارد برای تیم محبوبش حاشیه سازی کند. با همه این تفاسیر دیگر تیم های لیگ برتری شانس خود را برای به دست آوردن یکی از مطمئن ترین گلرهای ایران امتحان می کنند.

حسن بیت‌سعید: طلسم شماره ۷ فرهاد، پس از بختیار رحمانی حالا یقه ی بیت سعید را گرفته است. بازیکنی که فصل قبل با ده گل زده و پنج پاس گل، یکی از بهترین‌های لیگ بود، در این فصل روی هیچ گلی تاثیر نداشته است. شفر دیگر علتی را برای همراه داشتن او ندارد و با هر لیستی مازادی که به صورت غیررسمی منتظر می شود، او در لیست فروش قرار دارد.

عیسی آل‌کثیر: اصلأ بعید نیست مهاجم آماده ی نفت با توجه وضیعت نابه‌سامان این تیم به باشگاه دیگری منتقل شود. با توجه به اینکه نفت تهران درصد خیلی پایینی از قرارداد بازیکنانش را داده، شنیده شده این بازیکن می‌خواهد با استفاده از بند موجود در قراردادش، یک طرفه فسخ کند.

آندرانیک تیموریان: کاپیتان سابق تیم ملی در یک سال اخیر به قدری روند سرپایینی‌اش را با شیب تند رفته که حالا فیروز کریمی هم به او اعتقاد ندارد و در روزهای اول حضورش اعلام کرد که آندو را نمی‌خواهد. هر چند که تیموریان در بازی‌های آخر نیم‌فصل بازی کرده، ولی در صورت پیشنهاد بهتر، احتمالا باشگاه مخالفتی با جدایی‌اش نخواهد داشت.

موسی کولی‌بالی: مدافع استقلال‌خوزستان سه روز قبل در مصاحبه‌ای گفت: «بعد از اینکه به استقلال‌خوزستان آمدم دیدم تنها می‌خواهند در لیگ برتر بمانند. من هم نمی‌خواهم در تیمی بازی کنم که برای جام نمی‌جنگد و فقط می‌خواهم رضایت نامه من را بدهند». آنالیزورهای نود به کولی‌بالی به‌عنوان بهترین بازیکن تیم‌اش نمره ۲،۷۵ را در نیم‌فصل نخست داده‌اند که نشان می‌دهد این بازیکن در صورت دریافت فسخ قرارداد می‌تواند نیم‌فصل متفاوتی را رقم بزند.

شهاب گردان: در فصلی که سپاهان در به در دنبال دروازه‌بان است، گردان نیمکت‌نشین دروازه‌بان  ۲۳ ساله تیم‌اش شده است. اتفاقی که شاید گردان را قلقلک دهد که به‌عنوان دروازه‌بان اول به تیم سابق‌اش برگردد.

مهرداد محمدی: سپاهان به سایپا پیشنهاد جابه‌جایی محمدرضا اخباری با مهرداد محمدی را داده است. باشگاهی که چنین پیشنهادی می‌دهد، قطعا با پیشنهادهای دیگر هم راضی به جدایی محمدی خواهد شد.

محمدرضا اخباری: در چهار بازی اخیر سایپا به حامد فلاح‌زاده بازی داده است و حالا اخباری سکونشین، راهی جز جدایی از این تیم را ندارد.

محمد ابراهیمی: یحیی گل‌محمدی مصاحبه تندی علیه این بازیکن کرد و گفت که ابراهیمی بدترین بازیکن تیم‌اش در نیم‌فصل اول بود. هر چند که حالا یحیی عقب‌نشینی کرده و او را از لیست مازاد خارج کرد، ولی با حواشی اخیر راضی به جدایی این بازیکن خواهد شد. فقط کافی است پیشنهادی به محمد ابراهیمی برسد که برای این بازیکن هم راضی‌کننده باشد.

محسن فروزان: در چند روز اخیر شایعه‌های زیادی به بیرون درز کرده که سپاهان با فروزان به توافق رسیده و این درواز‌ه‌بان هم به مدیران اصفهانی گفته باید پول رضایت‌نامه‌اش را به پارس بدهند و او مشکلی بابت جدایی از تیم ندارد.

سجاد شهباززاده: سجاد در این فصل اصلا گل نزد و در هفته‌های اخیر هم کمتر به بازی می‌رود. قلعه‌نویی هم گفت که اگر استقلال نیازی به او ندارد، راغب است که شهباززاده را به ذوب‌آهن ببرد.

سیامک نعمتی: ستاره فصل قبل پیکان هم قربانی یک تصمیم برانکو شده است. برانکو خیلی به نیمکت‌نشینان تیم‌اش بها نمی‌دهد و با همین فرمول و اعتماد به بازیکنان فیکس، سه فصل است که بهترین تیم ایران را ساخته است. نعمتی هم خیلی واکنش مثبتی نسبت به نیمکت‌نشینی‌اش نداشته و حرف و حدیث‌های زیادی مبنی بر جدایی‌اش مطرح می‌شود.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی