مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۳۵۲۰
زمان انتشار : ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹

گران‌ترین بازیکن لیگ در تور استقلال؛ از تورین به تهران!

آخرین کسی که از تیام گل خورده، جیانلوئیجی دوناروما دروازه‌بان بزرگ آث میلان است!

به گزارش  استقلال پس از مدت‌ها تلاش برای خرید یک مهاجم جدید، با مامه تیام سنگالی قرارداد بست. بازیکنی که تا همین چند ماه قبل، با یوونتوس قرارداد داشت. تیام البته هیچوقت، برای یووه بازی نکرد و به صورت قرضی در دیگر تیم‌های اروپایی بازی می‌کرد. تیام که محصول آکادمی اینترمیلان است، پس از دو سال قرض دادن شدن به آولینو و سودتیرول به لانچانو ترانسفر شد. یک سال بعد حضور در لانچانو، یووه او را خرید و دوباره به لانچانو قرض داد. زولته وارخم، پائوک و امپولی دیگر تیم‌هایی بودند که تیام به آن‌ها قرض داده شد و سرانجام، پس از پایان قرادادش با یووه این تیم را ترک کرد.

تیام فصل پیش در سری آ، فقط یک گل به آث میلان زد و یک پاس گل داد اما حضور در یکی از مهمترین تورنمنت‌های فوتبال جهان، نشان می‌دهد او بر خلاف گزینه‌های قبلی استقلال بازیکن گمنامی نیست. فصل پیش از آن هم او در زولته وارخم بلژیک، ۹ گل زد و سه پاس گل داد. آماری که شاید فوق العاده نباشد، اما برای بازیکن تیم ششم جدول بلژیک کارنامه نسبتا خوبی محسوب می‌شود. به خصوص که این فصل هیچکدام از مهاجمان استقلال، بیش از سه گل نزده‌اند. فصل آخر حضور تیام در لانچانو هم با ۸ گل و ۵ پاس گل در سری بی، دومین سطح فوتبال ایتالیا به پایان رسید.

قیمت تیام در ترانسفر مارکت هم با یک میلیون و سیصد هزار یورو، بیشتر از همه بازیکنان فعلی استقلال و همه بازیکنان لیگ برتر ایران است! در حال حاضر با رفتن طارمی دو میلیون یورویی، وحید امیری، علیرضا بیرانوند و امید ابراهیمی با یک میلیون و دویست هزار یورو ارزشمندترین بازیکنان لیگ برتر هستند و تیام به واسطه حضورش در سطح اول فوتبال اروپا، قیمتی بیشتر از همه آن‌ها دارد.

شاید کارنامه تیام در فصول گذشته، چندان پر گل نباشد اما او بیشتر سال‌های دوران بازی را، در سطحی فوتبال بازی کرده که کاملا متفاوت با دیگر گزینه‌های استقلال بوده است. او در همان سطح هم، از مهاجمان فعلی استقلال بیشتر گل زده و اگر در تیم شفر جواب بدهد، می‌تواند اوضاع خط حمله استقلال را عوض کند.

وبسایت نود : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهدی بذرافکن

آنها بچه پولدار نبوده اند، زندگی راحتی هم نداشته اند، تازه حالا که صادقانه اعتراف می کنند:«یک شبه پول دار شده ایم» می خواهند دست خانواده هایشان را هم بگیرند.

اسکار جشنواره فجر

علیرضا غفاری

امسال فیلمی برای اسکار نداریم خیالتان راحت!