مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۰۹۹۲
زمان انتشار : ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷

در ازای مبلغ 142 میلیون یورو

کوتینیو بارسایی شد; درآمد متداوم لیورپول از ستاره‌فروشی

با پیوستن کوتینیو به بارسلونا، لیورپول بار دیگر درآمد هنگفتی از فروش بازیکن خود به دست آورد. این تیم در سال های اخیر توانسته است با استعدادیابی و تبدیل کردن بازیکنان جوان به ستاره های دنیای فوتبال نقش پر رنگی را در بازار نقل و انتقالات داشته باشد.

به گزارش  بیشنر از دو سال است که بارسلونا در تلاش است تا ستاره برزیلی لیورپول را به خدمت بگیرد. بازیکنی که همواره نشان داده بود که بسیار به این انتقال راغب است. اما سرانجام در همین پنجره نقل و انتقالات زمستانی این بازیکن به بارسلونا ملحق شد و دومین انتقال گرانقیمت تاریخ فوتبال جهان را رقم زد. باشگاه بارسلونا با مبلغ ۱۴۲ میلیون پوند این ستاره برزیلی را به جمع ستاره های تیم خود اضافه کرد. این در حالی است که باشگاه لیورپول در سال ۲۰۱۳ این بازیکن را تنها با مبلغ ۸٫۵ میلیون پوند به خدمت گرفته بود.

کوتینیو - سوارز

قرمزهای بندر لیورپول در در سالیان گذشته همواره نشان داده بودند که توانایی بالایی در استعدادیابی ستاره‌های جوان و تا حدودی بی نام و نشان دارند و می توانند پس از مطرح شدن این بازیکنان، آنها را با مبالغی زیاد به فروش برسانند.تیم اول مرسی ساید در سال ۲۰۱۱ نیز لوئیز سوارز را با قیمت ۲۳ میلیون پوند از آژاکس به خدمت گرفتند و در سال ۲۰۱۴ این بازیکن را با مبلغ ۶۵ میلیون پوند به فروش رساندند.

استرلینگ

باشگاه لیورپول همچنین در سال ۲۰۱۰ رحیم استرلینگ را در ازای ۶۰۰ هزار پوند در تیم زیر ۱۸ ساله های خود به خدمت گرفت و در سال ۲۰۱۵ او را با قیمت ۴۴ میلیون پوند به تیم منچسترسیتی واگذار کرد.این رویه نشان می دهد که باشگاه لیورپول در شناسایی استعدادهای دنیای فوتبال عملکرد بسیار خوبی داشته و توانسته است ستاره های زیادی را به تیم های بزرگ فوتبال اروپا معرفی کند و از این راه درآمد هنگفتی بدست آورد.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت