مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۹۰۰۴
زمان انتشار : ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۹

در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه

کره جنوبی ۰ – ۰ ایران؛ تیم کی روش ده نفره هم نمی بازد

تیم ملی ایران توانست ده نفره در خانه کره جنوبی به تساوی بدون گل برسد و رکورد گل نخوردن خود را ادامه دهد.

به گزارش ، از دور نهم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه عصر امروز دو تیم ایران و کره جنوبی در ورزشگاه جام جهانی سئول با قضاوت داور استرالیایی پیتر گرین به مصاف هم رفتند.

ترکیب ایران:

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمد انصاری، رامین رضاییان، میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی، احسان حاج‌صفی، علیرضا جهانبخش، وحید امیری(۷۶- روزبه چشمی) ، اشکان دژاگه(۶۴- طارمی) و رضا قوچان‌نژاد(۵۵- علی کریمی)
سرمربی: کارلوس کی‌روش

ترکیب کره جنوبی:

کیم سئونگ جیو، کیم یانگ وون(کاپیتان)، کیم مین جائه، چویی چول سون، کیم جین سو، یانگ هیونگ سو، کو جائه چول، لی جائه سونگ، سون هئونگ مین، وون چانگ هون و هوانگ هی چان.
سرمربی: شین تائه یونگ

شرح بازی:

کره جنوبی که به ۳ امتیاز بازی نیاز مبرم داشت بازی را بهتر آغاز کرد و در اوایل نیمه اول چند موقعیت گلزنی را بدست آوردند که با دقتی مهاجمان کره ای همراه بود. در ادامه نیمه اول بازیکنان کشورمان از لاک دفاعی بیرون آمدند و توانستند چند موقعیت نصف و نیمه روی دروازه کره جنوبی ترتیب دهند. شاگردان کی روش برای گل نخوردن وارد زمین شده بودند و دل خوش به ضد حملات و ضربات ایستگاهی بودند. به این ترتیب نیمه اول با ارائه یک بازی دفاعی و درگیرانه از جانب تیم ملی ایران با تساوی بدون گل به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم شوک بزرگی به تیم ایران وارد شد و روی حرکت بچه گانه سعید عزت اللهی در دقیقه ۵۱ تیم ایران ده نفره شد.

بعد از اخراج عزت اللهی، کی روش، علی کریمی را به جای قوچان نژاد وارد زمین کرد تا جای خالی عزت اللهی را پر کند، کره ای ها با یک یار بیشتر شروع به حمله کردند و از چپ و راست روی دروازه ایران توپ می ریختند. بازیکنان کره جنوبی که از امتیاز میزبانی برخوردار بودند با حمایت هواداران شان فشار را بیشتر می کردند اما عملکرد فوق العاده بیرانوند در دروازه و پورعلی گنجی و انصاری در قلب خط دفاع این اجازه را به مهاجمان کره ای ندادند که به گل برسند.

تیم ملی کشورمان که انگیزه ای برای گل زدن نداشت و به نتیچه بدون گل راضی بود در نهایت توانست با یک یار کمتر و دفاع منطقی و مطلق به نتیجه دلخواه خود برسد و یک امتیاز از این دیدار کسب کند و رکورد کلین شیت خود را در مقدماتی جام جهانی ادامه دهد.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی