مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۲۵۰۸
زمان انتشار : ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳

کتیرایی: امیدوارم فدراسیون کاراته کادر تیم‌های مختلف ملی را حفظ کند

سرمربی سابق تیم ملی کاراته گفت: امیدوارم فدراسیون کاراته، کادر تیم‌های مختلف ملی را حفظ کند چرا تازه کار ما از سال بعد شروع خواهد شد.

به گزارش  علیرضا کتیرایی در خصوص قهرمانی تیم‌های ملی کاراته ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا اظهار داشت: قهرمانی تیم‌های رده‌های سنی مختلف کاراته ایران در آسیا برای ورزش ایران و به خصوص کاراته اتفاق بسیار خوبی بود. اینکه برخی‌ها عنوان می‌کنند این قهرمانی به خاطر عدم حضور ژاپن با تمام قوا در مسابقات بوده بی‌انصافی است و موجب نایده گرفتن زحمات بچه‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: نباید یادمان برود تیم ما قهرمان جهان است و ژاپن غیر از کاتا در کومیته با ما فاصله زیادی دارد.  ما در خیلی از آیتم‌های کومیته از ژاپنی‌ها جلوتر هستیم و این قهرمانی به خاطر عدم حضور یک یا دو بازیکن ژاپن حاصل نشده است. مطمئن باشید اگر ژاپنی‌ها توانایی این را در خود می‌دیدند که بتوانند ایران را بگیرند با تمام توان در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می‌کردند.

مربی سابق تیم ملی کاراته ایران در خصوص حضور ملی‌پوشان با فاصله کوتاه در مسابقات کاراته جهانی گفت: بازیکنان ما در چند سال اخیر به صورت فشرده در مسابقات شرکت کردند و باید فدراسیون نیز در این زمینه برنامه‌ریزی داشته باشد تا مشخص شود حضور در کدام مسابقه برای بازیکنان نتیجه بهتری دارد. قهرمانان ما تقریبا در ماه‌های اخیر در تمامی مسابقات شرکت کردند و طبق آمار اگر آنها همین گونه پیش بروند احتمال مصدومیت‌شان بیشتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: ما باید به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم تا در ۲ سال آینده که تازه کار ما برای کسب سهمیه المپیک و بازی‌های آسیایی شروع می‌شود حداکثر بهره را از ستاره‌های خود ببریم. اینکه بازیکنان ما در سال در  ۱۱، ۱۲ مسابقه سنگین شرکت می‌کنند در نهایت باعث آسیب  و کوتاه شدن عمر قهرمانی بازیکنانمان می‌شود.

کتیرایی در خصوص توان بازیکنان ما برای کسب سهمیه المپیک عنوان کرد: برای کسب مدال در المپیک فاکتورهای زیادی نیاز است. ما از لحاظ نیروی انسانی خیلی خوب هستیم اما باید توجه کنیم رویداد المپیک میدان متفاوتی است و کسب مدال در آن به عوامل زیادی بستگی دارد. ما با وجود نتایج خوب‌مان در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان اما در دو دوره اخیر بازی‌های آسیایی که تازه از اهمیت کمتری نسبت به المپیک برخوردار است از ۴ شانس کسب مدال به دو مدال دست پیدا کرده‌ایم و ۵۰ درصد تیم ما دست خالی بازگشته است. ما باید از حالا برای المپیک برنامه‌ریزی، رایزنی و لابی داشته باشیم تا مشکلات بازی‌های آسیایی در المپیک گریبانگیر تیم ما نشود.

سرمربی سابق تیم ملی کاراته با تاکید بر حفظ کادرفنی تیم‌های ملی رده‌های مختلف گفت: ما در رده‌های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در مسابقات قهرمانی آسیا خوب کار کردیم و باز هم مشخص شد هر بار که به مربیان جوان اعتماد کردیم نتیجه آن را گرفتیم . امیدوارم فدراسیون کاراته نیز همه کادر تیم‌های مختلف را حفظ کند چرا تازه کار ما از سال بعد شروع خواهد شد. ما باید از حالا تمام تلاش خود را روی المپیک بگذاریم و در این راه حرکت کنیم.

کتیرایی بر لزوم همکاری فدراسیون کاراته با سازمان لیگ و باشگاه‌های لیگ برتری اظهار داشت: امیدوارم فدراسیون با باشگاه‌ها و سازمان لیگ همکاری بیشتری داشته باشد تا لیگ کاراته دوباره از شور و هیجان برخوردار شود. لیگ باید در خدمت تیم ملی باشد اما ما شاهد هستیم در حالی که مسابقات به پایان رسیده و باید بازیکنان در فصل استراحت حضور داشته باشند در لیگ شرکت می‌کنند.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی