مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۸۰۴۱
زمان انتشار : ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱

رونالدو، اینیستا، بن عطیه

چه برایمان آوردی کافو؟

به جرأت می توان گفت پس از بیرون آمدن نام ایران از قرعه، خیال بقیه‌ی کشورها آسوده شد. همگروهی با قهرمان اروپا و جام‌جهانی از یک سو دشوار و از سوی دیگر بسیار جذاب خواهد بود.

به گزارش  به طور کلی از لحاظ دید به زندگی، انسان ها را می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد. خوش‌بین، متعادل و بدبین. زمانی که نام های پرتقال و اسپانیا در گروه دوم قرار گرفت، تیم هایی که به ترتیب قهرمانی اروپا و جهان را در کارنامه یک دهه خود دارند، به راستی کدام دسته پیش بینی همگروهی را می کردند. شاید بتوان گفت در آن لحظه همه منتظر بودند تا ببینند تقدیر چه چیزی را در دستان کافو نشان می دهد. بدون شک عده ای جسورانه رویای رقابت با یاران رونالدو و اینیستا را در ذهن می پروراندند. کافو نام ایران را خواند و با چند بازبینی فیلم، باز هم نمی شد سیگنال مثبت یا منفی‌ایی را از چهره کی روش دریافت کرد.

پیش از مراسم قرعه کشی، بسیاری از منتقدین و مفسرین داخلی و خارجی، ایران را در بهترین شرایط و منسجم ترین حالت خود می پنداشتند و بر این باور بودند که امید های زیادی به نسل جاری فوتبال کشورمان است که بتواند نتیجه ای تاریخی را کسب کند اما پس از آن دیدگاه ها به طرز عجیبی متغییر شد! چرا که نتیجه بسیار عجیب و باور نکردنی بود!

قرعه کشی جام جهانی

بسیاری از فوتبال دوستان ایرانی امیدوار بودند با حضور در گروه روسیه، پرو و پاناما بتوانیم بهترین سود را از گروه خود رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ ببریم، اما خوب این هم نوعی گمانه زنی بود تا بتوانیم با امیدواری کامل راهی مراسم قرعه کشی در کاخ کرملین شویم.

هنگامی که قرعه ها یکی پس از دیگری مشخص می شد؛ امید ها هم به همان اندازه کوچک تر و کوچک تر می شد! وضعیت برای ما سخت تر می شد و همچنان با نگاه هایمان ار دستان مجریان برنامه تمنا می کردیم تا ما را در گروه های غیر علاقه مان قرار ندهند اما به هر حال تقدیر چیز دیگری را می خواست!

کافو

دستان کافو سریعا تمامی امید ها را به باد داد! او ما را در گروهی قرار داد که حتی بزرگان حاضر در جام جهانی علاقه ای به حضور در این گروه نداشتند! اما دستان کافو کار خود را کرده بود! او ما را همسایه پرتغال، و تیم فوق آماده اسپانیا کرده بود! باور کردنی نبود! حالا ما دیگر به تاریخ سازی فکر نمی کردیم! فقط به رویارویی برابر این ابر قدرت ها فکر می کردیم!

گروه B متشکل از ایران، پرتغال، اسپانیا و مراکش ما در تنگنایی قرار داد که از همین حالا شرایط برای فکر کردن به این بازی ها بسیار سخت شده است! حتی مراکش نیز یکی از تیم های پر مهره و قدرتمند این رقابت ها است! ما نیز آماده هستیم، ما هم از میدان جنگ نمی هراسیم، اما حقیقتا شانس در این قسمت ماجرا ما را همراهی نکرد!

گروه B

حالا باید دید مراحل آماده سازی تیم ملی در فاصله در کمتر از ۶ ماه مانده به آغاز رقابت های جام جهانی به چه ترتیب خواهد بود! این بار دیگر در جام ملت های آسیا حاضر نخواهیم بود! با قهرمان یورو ۲۰۱۶ و یاران کریستیانو رونالدو روبرو خواهیم بود! با شاگردان لوپتگی که هر کدام خود یک تیم هستند، ستاره های رئال مادرید و بارسلونا! با مراکشی که اشرف حکیمی و بن عطیه لیدران آنها هستند، پس برای گرفتن بهترین نتیجه ممکن از همین حالا باید آستین ها را بالا زد!

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی