مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۶۰۵
زمان انتشار : ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۲

چهارمین همگروه تیم ملی در جام‌جهانی را بشناسید + عکس

عدم همگروه شدن با تیم های آسیایی و تیم چهارمی از اروپا، احتمالات این مسأله را کاهش داده است و می توانیم خیلی زودتر با همگروه خود در روسیه آشنا شویم.

به گزارش  تکلیف صعود تیم ملی کشورمان خیلی زودتر از تیم های قدرتمند اروپایی تثبیت شد. بهترین عملکرد تاریخ ایران در انتخابی جام جهانی باعث شده است که سپیدپوشان پارسی زنگ خطری برای رقبا محسوب شود. در حالی که تیم های سوم، چهارم و پنجم آسیا یعنی ژاپن، کره جنوبی و عربستان به این مسابقات صعود کرده اند اما هنوز تیم دوم نتوانسته خیال خود را از این بابت راحت کند. استرالیا اگر بتواند در بازی برگشت پلی‌آف از پس هندوراس برآید، پاناما، نیجریه و مراکش سه تیمی هستند که قطعا یکی از آن‌ها در جام جهانی حریف ایران خواهد بود. در بازی رفت پلی‌آف استرالیا مهمان هندوراس بود و با تساوی بدون گل به خانه برگشت. این تیم کار راحت‌تری در خانه دارد و می‌تواند جواز صعود به جام جهانی را کسب کند. صعود این تیم به جام جهانی باعث خواهد شد حریفان احتمالی تیم ملی در سید چهارم بازی‌های جام جهانی به سه تیم کاهش پیدا کند. با توجه به تیم‌های صعودکننده به جام جهانی و بازی‌های پلی‌آف پیش رو سید چهارم از هشت تیم عربستان، کره جنوبی، ژاپن، نیجریه، مراکش، پاناما، صربستان یا یونان و استرالیا یا هندوراس  تشکیل خواهد شد. در واقع صعود یونان که با توجه به شکست ۴ بر ۱ آن‌ها مقابل کرواسی در دور رفت پلی‌آف اروپا بعید است صربستان را به سید سوم خواهد فرستاد.

حضور یونان یا صربستان در این سید برای ایران تفاوتی ایجاد نخواهد کرد چرا که با توجه به شرایطی که فیفا برای قرعه‌کشی در نظر گرفته است هم‌گروه شدن ایران با تیم اروپایی از سید چهارم احتمالی نزدیک به صفر دارد. براساس همین شرایط، تیم‌های آسیایی هم با هم گروه نخواهند شد و بنابراین عربستان، کره جنوبی و ژاپن هم از لیست هم‌گروه‌های احتمالی خط خواهند خورد.

در صورت صعود استرالیا تیم‌های باقی‌مانده نیجریه، پاناما و مراکش هستند و یکی از آن‌ها به احتمال نزدیک به قطعی با ایران هم‌گروه خواهد شد. دو تیم آفریقایی این لیست با وجود آن که رتبه خوبی در رنکینگ فیفا ندارند از آماده‌ترین تیم‌های مرحله مقدماتی بوده‌‌اند. هر دو تیم در ۶ بازی مقدماتی خود بدون شکست بوده‌اند و مراکش رکوردی به جا گذاشت که برای ایران حسرت‌برانگیز است. آن‌ها در هیچ کدام از بازی‌هایشان هم گل نخوردند. با توجه به شرایط پاناما یا هندوراس در صورت صعود حریفان آسان‌تری برای تیم ملی خواهند بود.


تیم ملی مراکش


تیم ملی پاناما


تیم ملی نیجریه


به زودی در  :  بررسی سه همگروه تیم ملی کشورمان در روسیه

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟