مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۶۲۵۶
زمان انتشار : ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹

چهارشنبه‌سوری و خطر محرومیت دوساله برای استقلال

باشگاه استقلال طی بیانیه ای از هواداران استقلال خواسته که مراقبت بیشتری داشته باشند. اما تجربه برگزاری دربی مقابل اینفانتینو با همه تذکرات که قرار بود بدون ترقه باشد والبته با ترقه هم بود ، نشان می دهد که یک نوع نا فرمانی عجیب میان تماشاگران فوتبال وجود دارد که باید با ابزارهای دیگر کنترل شود.

به گزارش اختصاصی به نقل از عصر ایران باشگاه استقلال از اولتیماتوم سختگیرانه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای برگزاری دیدار لیگ قهرمانان میان این تیم و العین داده است.

دوشنبه شب و از ساعت ۱۹ در حالی استقلال مقابل العین در استادیوم آزادی به میدان می رود که محرومیتی سنگین این تیم را تهدید می کند. ۲۴ ساعت پیش از برگزاری جشن چهارشنبه سوری استقلالی ها باید در استادیوم آزادی به میدان بروند و این ترس وجود دارد که رفتار غیرمسوولانه هواداران استقلال این تیم را مدت‌ها از میزبانی در مسابقات آسیایی محروم کند.

تیم ملی ایران ، پرسپولیس و استقلال پیش از این به خاطر پرتاب ترقه تذکرهایی از کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته اندو محرومیت‌های تعلیقی برایشان وجود داشته اما استقلال به خاطر آنچه در سال گذشته رخ داده مورد اولتیماتوم کنفدراسیون فوتبال اسیا قرار گرفته است و این مساله می تواند به از دست دادن میزبانی‌هایشان تا دو سال دیگر منجر شود.

البته ماجرای ترقه های استادیوم‌آزادی کمی با مشکلاتی که ایران با امارات و عربستان داشته گره خورده است. یعنی این دو کشور در همه سال هایی که برای مسابقه به ایران امده اند گزارش‌های مکتوبی از عدم برقراری امنیت در استادیوم آزادی به دلیل پرتاب ترقه ها خبر داده اند. گزارش‌هایی که کم کم کنفدراسیون فوتبال آسیا را بر روی نام تماشاگران ایرانی حساس کرد و سال گذشته و بعد از بازی استقلال نزدیک بود به محرومیتی سنگین برسد.

استقلال سال گذشته محروم نشد اما امسال در آستانه جشن چهارشنبه سوزی بی احتیاطی و رفتار غیرمسوولانه هواداران ایرانی می تواند منجر به ضرری جبران ناپذیر شود.

باشگاه استقلال طی بیانیه ای از هواداران استقلال خواسته که مراقبت بیشتری داشته باشند. اما تجربه برگزاری دربی مقابل اینفانتینو با همه تذکرات که قرار بود بدون ترقه باشد والبته با ترقه هم بود ، نشان می دهد که یک نوع نا فرمانی عجیب میان تماشاگران فوتبال وجود دارد که باید با ابزارهای دیگر کنترل شود.

دوربین های مداربسته یکی از راه های ساده کنترل تماشاگران برای همه بازی هاست و در کشورهای دیگر هم با جلوگیری از ورود تماشاگران مختلف جلو رخ دادن تخلف را می گیرند اما در استادیوم آزادی همچنان چنین قوانینی اجرا نمی‌شود و در آستانه دیدارهای مهم همیشه ترس از محرومیتهای سنگنین وجود دارد.

گردآوری: گروه ورزشی مجله اکترونیکی اختصاصی

ekhtesasee.com

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی