مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۲۹۷۲
زمان انتشار : ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴

سه فرضیه وجود دارد

چرا کی‌روش علیپور را به تیم‌ملی دعوت نمی‌کند؟

برترین مهاجم این فصل پرسپوالیس با اینکه نقش بسزایی در موفقیت تیمش داشته اما هنوز نتوانسته کی‌روش را متقاعد به دعوت کردن از او به تیم ملی کند. در ادامه سه فرضیه‌ای که باعث عدم حضور او در اردوی تیم ملی ...

به گزارش  زمانی که به جدول بهترین گلزن لیگ برتر نگاه می کنیم، متوجه فاصله ۵گله علی علیپور با نفر دوم این فهرست می‌شویم. مهاجم پرسپولیس پس از خروج طارمی به خوبی جای این بازیکن را پر کرده و به دنبال رسیدن به پیراهن تیم ملی است.

اکنون یک سوال در ذهن همه به وجود می‌آید. اینکه چرا با توجه به درخشش ۲۲ هفته ای این بازیکن، او هنوز نتوانسته به کمپ تیم ملی راه پیدا کند. ما سه فرضیه‌ی احتمالی را در ذهن داریم که در ادامه به آن می‌پردازیم:

فرضيه اول: کشمکش میان سرمربیان تیم ملی و پرسپولیس بر کسی پوشیده نیست و همه می‌دانند رابطه‌ی کی‌روش و برانکو دقیقأ شکرآب است. نکته قابل توجه این است که پس از دعواى رسانه اى این دو مربی در فصل قبل، تاكنون بازيكن جديدى از پرسپوليس به ليست تيم ملى اضافه نشده است.

فرضيه دوم: نکته‌ای که در این چند سال از ویژگی‌های فنی کارلوس کی‌روش بوده، علاقه مندی او به بازیکنان لژیونر است. او بارها ثابت کرده که میان بازیکنان لیگ برتری و لژیونر، الویت را به خارجی‌ها می دهد. نمونه بارز، كاوه رضايى است كه با وجود درخشش در استقلال جایی در تیم ملی نداشت اما پس از ترانسفر شدن به بلژیک توانست ملى‌پوش شود.

فرضيه سوم: هر چند اين فرضيه نسبت به موارد قبلى، از شانس كمى برخوردار است، اما يكى از دلايل دعوت عليپور مى تواند “قد” و فيزيك بدنى او باشد. كيروش توجه ويژه اى مهاجمان قدبلند و درگير در نبردها دارد. تيم كي‌روش از لحاظ ميانگين قد شرايط مناسبى در بين تيمهاى حاضر در جام جهانى ۲۰۱۸ روسيه دارد و ايران رتبه ششم را به خود اختصاص داده است.

رضايى، آزمون، انصاريفرد، طارمى و قوچان نژاد كه رقباى اصلى عليپور در خط حمله تيم ملى هستند، نسبت به عليپور شرايط بهترى براى رسيدن به اهداف موردنظر كي‌روش دارند.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!