مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۹۵۴۴
زمان انتشار : ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۸

چرا فدراسیون فوتبال متن استعفای اسدی را منتشر نمی‌کند؟

در حالی که نزدیکان اسدی می‌گویند وی استعفا نکرده، ساکت به‌نقل از تاج اعلام کرد این اتفاق رخ داده و در این شرایط تنها چیزی که می‌تواند روشنگری کند، انتشار نامه استعفای او است، البته در صورتی که وجود خارجی داشته باشد.

به گزارش  علیرضا اسدی در سمت دبیرکلی فدراسیون فوتبال جای خود را به محمد رضا ساکت داد اما هنوز مشخص نیست نحوه کنار رفتن او از این پُست مهم در فدراسیون به چه شکل بوده است.

پس از کنار رفتن اسدی از سمت دبیرکلی فدراسیون فوتبال، روی سایت این فدراسیون اطلاعیه‌ای قرار گرفت که در آن نوشته شده بود: «بدین‌وسیله این فدراسیون به‌منظور جلوگیری از هرگونه اختلافات و ایجاد تنش در فضای شیرین به وجود آمده فوتبال که در سایه موفقیت‌های اخیر فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی به وجود آمده و در جهت رفع هرگونه تنش‌زدایی به اطلاع می‌رساند نظر به اینکه جناب آقای دکتر اسدی، دبیرکل محترم فدراسیون از مدتی قبل تقاضای کناره‌گیری از سمت دبیرکل را داشته و در این مورد با ریاست محترم فدراسیون فوتبال تفاهم گردیده است، لذا با توجه به خدمات صادقانه و شبانه‌روزی مشارالیه، ایشان کماکان همکاری خود را با فدراسیون به‌عنوان مشاور عالی ادامه خواهد داد. بدیهی است این تصمیم قبلاً گرفته شده و هیچ‌گونه ارتباط با شرایط به وجود آمده در چند روز گذشته نداشته و ندارد».

با اینکه در متن اطلاعیه فدراسیون فوتبال هیچ اشاره‌ای به استعفا نشده، اما نوشته شده اسدی «تقاضای کناره‌گیری» داشته و در این مورد با مهدی تاج تفاهم شده است، یعنی اسدی خواسته برود در حالی که استعفایی نکرده است. این را نزدیکان به او می‌گویند و تأکید می‌کنند هیچ‌گونه استعفایی از سوی اسدی به فدراسیون ارائه نشده است. اگر هم تقاضای کناره‌گیری کرده که باید این موضوع مکتوب باشد.

در عین حال ساکت شب گذشته گفت که تاج اعلام کرده اسدی استعفا کرده است. در این شرایط تنها راه این است که فدراسیون فوتبال متن استعفای اسدی را منتشر کند، این تنها کاری است که فدراسیون فوتبال باید انجام دهد تا این همه تناقض و ابهام در خصوص کنار رفتن اسدی از دبیرکلی فدراسیون فوتبال از بین برود، جایی که اطلاعیه‌های فدراسیون فوتبال، صحبت‌های مهدی تاج و صحبت‌های محمدرضا ساکت با پارادوکس‌هایی همراه است که ابهامات را بیشتر می‌کند.

مهدی تاج پس از کنار رفتن اسدی از دبیرکلی فدراسیون فوتبال با رسانه‌ها همکلام شد و جدا از اینکه هیچ اشاره‌ای به بیانیه تند کارلوس کی‌روش نداشت، اعلام کرد کنار گذاشتن دبیرکل جزیی از اختیارات اوست. تاج در این خصوص گفت: «اول از همه باید بگویم رئیس فدراسیون اختیار تعویض هر کادری را دارد. دوم اینکه چند تغییر دیگر را در فدراسیون به وجود آوردم که یکی از آنها کنار رفتن اسدی از دبیرکلی فدراسیون فوتبال بود»، این در حالی است که محمدرضا ساکت به‌صورت زنده در شبکه خبر در این خصوص صحبت کرد و گفت که اسدی استعفا کرده است. همه اینها چیزی جز تناقض و پارادوکس نیست و بهتر است فدراسیون فوتبال در این خصوص شجاعت به خرج داده و تکلیف را روشن کند؛ اگر اسدی استعفا کرده، نامه استعفای او را منتشر کند و اگر دبیرکل فدراسیون فوتبال برکنار شده، این موضوع صراحتاً اعلام شود.

طبق بند ۶ــ۱ ماده ۳۸ اساس‌نامه فدراسیون فوتبال اگر دبیرکل استعفا نکرده باشد، باید موضوع برکناری وی در هیئت رئیسه مطرح و درباره آن تصمیم‌گیری شود. اگر اسدی استعفا نکرده باشد ــ که گفته شده این‌گونه است ــ باید موضوع برکناری او در هیئت رئیسه مطرح می‌شد و اگر این‌گونه نباشد فدراسیون فوتبال مرتکب تخلف شده است./تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سوالی که برای نگارنده پیش آمده این است که آیا اگر یک کشتی آمریکایی یا اروپایی یا روسی جای کشتی ایرانی بود، آیا باز هم یگانهای امدادی آبی و هوایی چینی انقدر مسامحه وار و بی تفاوت با حادثه روبرو می شدند؟!

حسام الدین واعظ زاده

حسام الدین واعظ زاده

جایگاه، وظیفه و کارایی نهادهای انتخابی و انتصابی