مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۰۸۷۹
زمان انتشار : ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

مسابقه فرمول یک بریتانیا 2017

پیروزی همیلتون در خانه

لوئیس همیلتون در گرندپری بریتانیا 2017 در شرایطی پیروز شد که به حکمرانی‌اش در این پیست رنگی تازه بخشید و به پنجمین قهرمانی پی در پی در بریتانیا دست پیدا کرد، همچنین با این پیروزی توانست به یک امتیازی سباستین فتل برسد.

به گزارش  ، در دهمین دوره مسابقهات فرمول یک فصل ۲۰۱۷، راننده بریتانیایی، لوئیس همیلتون توانست پیروز مسابقه فرمول یک بریتانیا شود. والتری بوتاس و کیمی رایکونن نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور تعیین خط فرمول یک بریتانیا دیروز لوئیس همیلتون ضمن کسب ۶۷امین پول پوزیشن خود امروز مسابقه را از ربته یک آغاز خواهد کرد.

درست در آخرین پیچ های مسابقه بریتانیا، پس از اینکه لاستیک سباستین فتل پنچر شد، او شاهد کم شدن فاصله‌ لوئیس همیلتون با خودش در کورس قهرمانی بود. فتل در حال گرفتن سکو بود تا موفق شود که فاصله امتیازی با همیلتون را حفظ کند، اما با پنچر شدن لاستیک جلو و سمت چپش در دو دور مانده به پایان هر چه پنداشته بود به باد رفت. راننده آلمانی با این بدشانسی کنار آمده است، بدشانسی‌ای که برای هم تیمی‌اش نیز به وجود آمد و فتل کسی را مقصر این اتفاق نمی‌داند.

فتل درباره این اتفاق گفت: دنبال فرد خاصی نخواهم بود تا تقصیرها را به گردنش بیاندازم. در آن لحظه همه چیز رو به راه به نظر می‌رسید، کیمی هم همین مشکل را داشت و  لاستیک‌هایش پنج یا شش دور تازه‌تر هم بودند. هر دوی ما غافلگیر شدیم.

Image result for vettel

فتل درباره کاهش فاصله امتیازی اش با همیلتون گفت: می‌توانست بهتر باشد ولی فکر نمی‌کنم فاجعه بود. ما ماشین خوبی داشتیم، به خصوص در پیچ‌ها، بالانس هم مشکلی نداشت. البته همان طور که مشخص بود ترمزهایم در ابتدای مسابقه آتش گرفتند، که روی استارتم تاثیر گذاشت و مسابقه از همان جا سخت شد. از مکس نشد سبقت بگیرم ولی با یک پیت استاپ از او گذشتم، به نظر می‌رسید با وجود والتری که در حال جلو آمدن بود به رده سوم یا چهارمی می‌رسم. اتفاقات کوچکی این جا و آن جا باعث شدند بعد از ظهر شلوغی داشته باشیم.

اما لوئیس همیلتون در گرندپری بریتانیا ۲۰۱۷ در شرایطی پیروز شد که به حکمرانی‌اش در این پیست رنگی تازه بخشید و به پنجمین قهرمانی پی در پی در بریتانیا دست پیدا کرد، همچنین با این پیروزی توانست به یک امتیازی سباستین فتل برسد. امسال چهارمین سالی بود که همیلتون در سیلورستون رتبه اول مسابقه را از شروع تا پایان در اختیار داشت. هم تیمی همیلتون در این مسابقه، والتری بوتاس موفق شد رتبه دوم را کسب کند و فتل بر اثر پنچر شدن چرخش در دور ماقبل پایانی نتوانست رتبه‌ای بهتر از هفتم را به دست بیاورد. اکنون همیلتون تنها یک امتیاز با فتل فاصله دارد و هنوز راهی طولانی تا پایان فصل مانده، همین باعث شده تیم مرسدس بیشتر از هر زمان دیگری به همیلتون امیدوار باشد.

راننده بریتانیایی مرسدس بنز گفت: تیم این هفته بسیار درخشان ظاهر شد و بنوعی بی نقص بودیم. وضعیت ماشین عالی بود و واقعا به همه اعضای تیم افتخار می‌کنم. عملکرد والتری هم بی‌نظیر بود که از رتبه نهم به رتبه دوم دست پیدا کرد. پس باید با اطمینان گفت این هفته برای تیم مرسدس فوق‌العاده بود. من از رتبه اول مسابقه را شروع کردم و این شانس را داشتم که با کنترل شرایط مسابقه، فاصله‌ام را با کیمی رایکونن افزایش دهم و همین طور هم شد. طبق برنامه قرار بود در دور ۱۹ پیت استاپ داشته باشیم که من توانستم کمی زمان پیت استاپ را به تعویق بیندازم. در نهایت فاصله‌ای حدود ۱۲ تا ۱۴ ثانیه‌ای با کیمی داشتم.

Image result for lewis hamilton

در دورهای آخر بودیم که شنیدم  برای بعضی راننده‌ها ترکیدگی تایر پیش آمده است. تایرهای ماشین من هم دچار مشکل شده بودند و در ماشین و مخصوصا دو دور آخر احساس لرزش و ارتعاش می‌کردم اما سعی کردم بی‌توجه باشم چون می‌دانستم همه ماشین‌ها دچار چنین مشکلاتی هستند. وقتی از خط پایان عبور کردم احساسم این بود که هنوز می‌توانم مسابقه بدهم و شرایط تیم فوق‌العاده بود. فقط کافی است در چنین شرایطی به طرفداران نگاه کنید. پشتیبانی آنها بی‌نظیر بود. وقتی آن همه پرچم و آن همه تشویق را می‌بینید انرژی غیر قابل وصفی پیدا خواهید کرد. در ضمن خوش حالم که باران نبارید.

در پایان این مسابقه فاصله دو تیم مرسدس و فراری به ۵۵ امتیاز رسید

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی