مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۸۲۳۱
زمان انتشار : ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۵

بررسی ده تیم برتر؛

پرطرفدارترین تیم جهان کدام است؟

تعداد طرفداران برای هر باشگاه اهمیت زیادی دارد. چرا که علاوه بر حمایت های فوتبالی، سودهای اقتصادی متفاوتی نیز می تواند عاید باشگاه شود. در ادامه نگاهی می اندازیم به 10 تیم پرطرفدار جهان:

گروه ورزشی /میلاد بابایی- برای بازیکنان فوتبال انجام یک مسابقه ورزشی بدون هواداران، مانند برداشت محصول است وقتی چیزی کاشت نشده. حضور فیزیکی تماشاگران در داخل استادیوم بدون شک یک امتیاز ارزشمند برای هر تیمی است، حال اگر بدانید که در دورترین نقاط دنیا افرادی هستند که خود را طرفدار باشگاه شما می دانند، یک امتیاز خارق العاده تر برای بازیکنان آن تیم است. تیم های اروپایی به واسطه قدمت، نمایش زیبا و ستاره هایشان نه تنها در کشور خودشان بلکه در نقاط مختلف جهان هواداران دو آتیشه دارند. هوادارانی که به دقت اتفاقات پیرامون تیم را پیگیری می کنند و با موفقیتشان شاد و با شکستشان اندوه گین می شوند.

در این بین سودهای متفاوتی عاید باشگاه ها می شود. حمایت فیزیکی در بازی ها و بلیط فروشی ساده ترین نوع درآمدزایی برای باشگاه است. فروش البسه تیم و حق پخش تلویزیونی از دیگر راه های موجود برای باشگاه است.

در ادامه نگاهی می اندازیم به پرطرفدارترین تیم های جهان:

شماره ۱۰٫ یوونتوس – ۲۲ میلیون هوادار در جهان

Related image

مشکی و سپیدپوشان ایتالیایی. فهرستمان را با برترین تیم ده سال اخیر سری آ شروع می کنیم. فینالیست لیگ قهرمانان اروپای فصل گذشته بیش از ۲۲ میلیون هوادار در سرتاسر جهان دارد و این تازه بسیاری از نقاط این کره خاکی را که دسترسی به آمار در آن ها امکان پذیر نیست؛ در بر نمی گیرد. یوونتوس یکی از باشگاه هایی است که در رسواییسری آ یا همان کالچوپولی مشارکت داشت و تا حدودی هواداران خود را از دست داد ولی با تمام این تفاسیر باز هم جزو پرطرفدارترین ها قرار می گیرد. این تیم دارای بسیاری بازیکنان کلاسیک از جمله مارکیزیو و موراتا و همچنین اسطوره ای ماندد جی جی بوفون است و در چند فصل اخیر عملکرد بسیار درخشانی در سطح ایتالیا از خود به نمایش گذاشته است.

شماره ۹٫ بایرن مونیخ – ۲۶ میلیون هوادار در جهان

Image result for bayern fans

قهرمانی های پیاپی قرمزهای آلیانس آره نا باعث افزایش تعداد هواداران این تیم در جهان شده است. اما بایرن مونیخ هنوز راه درازی را تا تبدیل شدن به یک باشگاه محبوب جهانی فاصله دارد. با این حال این باشگاه یکی از غولهای اروپا به حساب می آید و این بیشتر به دلیل قوای تهاجمی باواریایی ها است. بازیکنانی مانند ریبری، گوتزه، توماس مولر و اشتاینی سابقا این تیم را به یک تیم محبوب اروپایی تبدیل کرده بودند. بایرن بزرگترین باشگاه آلمان است و برحسب طرفدار در رتبه ی نهم جهان قرار دارد.

شماره ۸٫ اینترمیلان – ۵۱ میلیون هوادار در جهان

Related image

اینترمیلان با رهبری خوزه مورینیو به قهرمانی در چمپیونز لیگ دست یافت؛ دستاوردی که برای نرآتزوری ها دست نیافتنی به نظر می رسید. تاکتیک های دفاعی مورینیو در کنار فیزیک بازیکنان اینتر این تیم را به رقیبی قدرتمند تبدیل کرد. اینتر با بیش از ۵۰ میلیون هوادارا در سراسر جهان بیشترین درآمد خود را از بلیت فروشی درمی آورد. اما گذشته از قهرمانی های سه گانه در سال ۲۰۱۰، اینتر از آن پس در مسیر افت قرار گرفت و امسال هم نتوانست به لیگ قهرمانان اروپا صعود کند.

شماره ۷٫ لیورپول – ۷۴ میلیون هوادار در جهان

Related image

هواداران لیورپول وقت کری خواندن با دیگران همیشه دلشان می خواهد به تاریخ استناد کنند و این شاید به دلیل روزهای طلایی گذشته ی مرسی ساید باشد. لیورپول نیز دومین باشگاه پرطرفدار لیگ برتر شناخته می شود و در عین حال پس از منچستر بیشترین عناوین را در میان تیم های انگلیسی دارد. برخی از محبوب ترین بازیکنان لیورپول در دوران جدید عبارت بودند از سوارز، تورس، جرارد، کاراگر و استرلینگ. آنفیلد نیز یکی از پر سروصداترین ورزشگاه های دنیا شناخته می شود.

شماره ۶٫ میلان – ۱۰۵ میلیون هوادار در جهان

Related image

میلان با بیش از ۱۰۰ میلیون هوادار در سرتاسر جهان در رتبه ی ششم فهرست ما می آید. در این باشگاه بازیکنان اسطوره ای پا به توپ شده اند، بازیکنانی مانند کاکا، بکهام، رونالدینیو، سیدورف و پیرلو (نیازی به ذکر مالدینی نیست.) نکته ی جالب این که بسیاری از بازیکنان بزرگ مانند ابراهیموویچ، سیدورف یا پیرلو برای هر دو باشگاه رقیب یعنی میلان و اینتر ایفای نقش کرده اند. به هر حال میلان با ۷ بار قهرمانی در لیگ قهرمانان دومین تیم پرافتخار در این زمینه است.

شماره ۵٫ آرسنال – ۱۲۵ میلیون هوادار در جهان

Related image

آرسنال در این سال ها یک تیم با دستاوردهای نازل برآورد می شود و هواداران آن ها ناامید شده اند که حتی بتوانند بعد از ده سال به اولین قهرمانی خود در لیگ برتر دست یابند. آن ها به داشتن هوادارانی در همه قاره ها مشهور بودند و خب بسیاری از آن ها دل بسته بودند که توپچی ها امسال فاتح لیگ قهرمانان اروپا خواهند شد. با این همه، هواداران باشگاه نسبت به سرمربی تیم اطمینان دارند و با این که شایعه ی پیوستن گواردیولا به این باشگاه شنیده می شد، هواداران هنوز خواهان ماندن آرسن ونگر بودند.

شماره ۴٫ چلسی – ۱۴۵ میلیون هوادار در جهان

Related image

چلسی باشگاهی با گذشته ی درخشان در اروپا نیست، اما از زمان آمدن رومان آبراموویچ به این باشگاه، چلسی به تیمی موفق در اروپا مبدل شد و توانست به هر افتخار ممکنی دست یابد. از زمانی که خوزه مورینیو هدایت باشگاه را به عهده گرفت، این تیم لندنی به موفقیت های عظیم در جهان رسید و یک نمونه ی آن دست و پا کردن ۱۴۵ میلیون هوادار در جهان بود. چلسی در سال ۲۰۱۲ پس از شکست بایرن به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دست یافت. آبی ها همچنین در آفریقا بیشترین هوادار را دارند.

شماره ۳٫ رئال مادرید – ۱۹۵ میلیون هوادار در جهان

Image result for real madrid fans

رئال مادرید بی تردید موفق ترین باشگاه اروپا است زیرا آن ها بیشترین افتخارات را در تمام جهان دارند. رئال مادرید به دلیل داشتن بازیکنانی مانند کریس رونالدو، زیدان، بکهام، کاکا، اوزیل، کاسیاس و کریستیانو رونالدو معروف است. با این همه، موفقیت های این باشگاه اسپانیایی همیشه زیر سایه ی برتری بارسا پنهان می شود. آن ها شاید با آوردن زیدان به جمع خود، بار دیگر بتوانند به اوج موفقیت دست یابند.

شماره ۲٫ بارسلونا – ۲۹۰ میلیون هوادار در جهان

Image result for barca fans mozaque

بارسا یکی از بهترین تیم های اروپا را دارد. آن ها تیمی زهردار با بازیکنانی مانند اینیستا، بوسکتس، پیکه، مسی، نیمار و سوارز هستند. کاتالان ها در تیم خود بهترین خط دفاعی جهان را نیز دارند. فلسفه ی تیکی تاکا با نام این باشگاه گره خورده زیرا اعضای این تیم در میانه ی میدان به قدری با هم پاس کاری می کنند که تیم حریف پاک امید خود را در دستیابی مجدد توپ از دست می دهد و مستعد اشتباه می شود.

شماره ۱٫ منچستر یونایتد – ۶۷۰ میلیون هوادار در جهان

Image result for manchester fans

منچستر یونایتد از مجموع هواداران رئال، چلسی و بارسا هم بیشتر هوادار دارد. به رغم این که پس از رفتن فرگوسن آن ها حتی به یک جام هم دست نیافته اند، هنوز محبوب ترین تیم در تمام آمریکا، آفریقا و آسیای جنوبی هستند(چه رسد به خود اروپا). به همین خاطر است که آدیداس بزرگترین قرارداد حمایتی را با این باشگاه بسته است، زیرا در این صورت می تواند یک بازار ۶۷۰ میلیون نفری را پوشش دهد. با این همه، این روزها بهترین روزهای شیاطین سرخ نیست و فان خال باید دست به کاری جدیدی بزند.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی