مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۰۲۸
زمان انتشار : ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۴

متاهلی، کسری ندارد!

وقتی “سربازی” یقه‌ی بیرانوند را می‌گیرد

ساز جدایی دیگری کوک شده است. باز هم در پرسپولیس. علیرضا بیرانوند برای باز شدن مسیر ترانسفر پس از جام جهانی، به دنبال پیگیری کارهای مربوط به خدمت سربازی خود است. او اعلام کرده که علاقه مند است در نیم فصل به تراکتور بپیوندد. درست در زمانی که پرسپولیس محروم است.

به گزارش  پس از آنکه علیرضا بیرانوند اعلام کرد که قصد پیوستن به تراکتورسازی را دارد، هجمه ای از انتقادات علیه او از سوی هواداران پرسپولیس به راه افتاد. هدف او از آغاز خدمت سربازی این بوده است که پس از جام جهانی مشکل خروج از کشور نداشته باشد. در همین بین باشگاه پرسپولیس هم با ممنوعیت از خرید بازیکن رو‌به‌رو شده است ولی او همچنان پیگیر است که به تراکتورسازی تبریز برود و سرباز شود. این در حالی است که مسئولان باشگاه تراکتورسازی به تازگی در مصاحبه‌هایی اعلام کردند بی معرفتی است وقتی پرسپولیس در دوران محرومیت این باشگاه، بازیکنی از تراکتور نگرفته، آنها بخواهند از پرسپولیس بازیکن بگیرند، اما با این وجود بیرانوند همچنان پیگیر ماجراست. این موضوع را یکی از افراد نزدیک به باشگاه تراکتورسازی تاکید کرد: «بیرانوند بار‌ها قضیه سربازی خود را پیگیری کرده و می‌گوید می‌خواهد در همین نیم فصل سرباز باشگاه تراکتورسازی شود.»

واقعیت این است که بیرانوند اشتباه محاسباتی دارد، چون فکر می‌کند اگر در دی ماه به تراکتور برود، تابستان سال آینده سربازی‌اش تمام است. او به این خاطر که ۲ فرزند دارد، ۶ ماه از خدمت سربازی‌اش کسر می‌شود، اما سایر مدارکش باید کامل باشد تا بتواند ۶ ماه دیگر را کسر کرده و در خرداد ۹۷، کارت پایان خدمتش را بگیرد. شنیدیم بیرانوند تصور می‌کند، چون متاهل است، ۳ ماه دیگر هم کسری خدمت می‌گیرد، اما این قانون مدتی است که حذف شده و اگر این طور بود، برای حسین ماهینی در باشگاه ملوان چنین قانونی به حالت اجرا در می‌آمد.

یکی از نزدیکان به باشگاه تراکتورسازی در این خصوص گفت: «در حال حاضر، بیرانوند اگر سرباز باشگاه تراکتورسازی شود باید حداقل ۱۲ ماه خدمت را پشت سر بگذارد. یعنی دی سال آینده کارت پایان خدمت خود را می‌گیرد و ما نمی‌دانیم چطور عنوان شده که خرداد سال بعد خدمتش تمام می‌شود.»

بد نیست بدانید بیرانوند علاقه خاصی دارد تا بار دیگر با یحیی گل محمدی همکاری کند. گل محمدی اولین مربی بود که به بیرانوند در لیگ برتر بازی داد و سوشا مکانی را از ترکیب نفت کنار گذاشت تا این گلر جوان، فرصت بازی پیدا کند. از این رو، بیرانوند می‌خواهد به جایی برود که هم سربازی خود را پشت سر بگذارد و هم کنار گل محمدی کار کند، اما با این شرایطی که دارد، بعید است حساب و کتاب‌هایش برای اتمام سربازی، درست از آب دربیاید.

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی