مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۱۳۴۳
زمان انتشار : ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

با نگاهی خوش‌بینانه

وسلی اشنایدر; میانبر طارمی برای رسیدن به کریم و کاوه

کریم انصاری‌فر و کاوه رضایی دو مهاجم تیم ملی در بهترین فرم خود قرار دارند و مهدی طارمی که بهترین گلزن لیگ کشورمان بود از شرایط مسابقه بسیار دور بوده است. اما حالا پس از هم‌بازی شدن با وسلی اشنایدر شاید...

به گزارش  باشگاه الغرافه با انتشار عکسی از دو خرید جدید خود رونمایی کرد. وسلی اشنایدر و مهدی طارمی. با نگاهی به این عکس متوجه می‌شویم که ستاره هلندی با ژستی رسمی، همانند یک جنتلمن ایستاده و دو مسئول باشگاه بدون توجه به طارمی، بنوعی به او پشت کرده‌اند. و خود مهدی نیز با آن لباس غیررسمی به صورتی ایستاده که گویا تا چند دقیقه دیگر باید با یک خداحافظی محفل را شاد کند.

این واقیعت تصویر و شاید با کمی اغماض نیمه‌ی خالی لیوان است. نیمه‌ای که طارمی همواره به ما نشان داده است. با آن خداحافظی‌ها، با آن ناراحتی‌ها.

برخی رسانه‌ها با هواداران همصدا شده و تمام کاسه‌ کوزه‌های محرومیت پرسپولیس را سر طارمی می‌شکنند.
بیایید کمی مثبت اندیش باشیم. او دو دوره متوالی آقای لیگ برتر شده. در حالی که یاجوج و ماجوج بدون یک گل زده برای پرسپولیس، در صف دادسرای فیفا زنبیل گذاشته‌اند. روزی نیست خبر از جریمه ارزی باشگاه‌هایمان نخوانیم.

مهدی بارها با رفتار غیر حرفه‌ای به خودش صدمه زده اما دزد نیست. در رسوایی ریزه‌اسپور، دلالی که او را به ترکیه برد، به اندازه خود مهدی مقصر است.

هدایتی و نوچه‌هایش که هر روز زور می‌زدند طارمی را برگردانند. ده‌ها هزار هواداری که با طوفان اینستاگرامی خواستار برگشتنش از ترکیه بودند. طاهری و هیات مدیره منفعل که تسلیم موج هواداران شدند. تیم حقوقی باشگاه با یکسال وقت‌کشی و جدی نگرفتن شکایت ترکیه، همگی مقصرند. با همدستی طیف‌های متنوعی از مقصرین، در نهایت مهدی از ترکیه برگشت. اما مگر آقای گل نشد و ایفاگر یکی از نقش‌های اصلی در قهرمانی تیمش نبود؟

گرشاسبی نباید اشتباه طاهری را در همراهی با امواج رسانه‌ای تکرار کند. او می‌توانست بگوید: «وقتی بازیکن محرومی که چهار ماه دور از میدان بوده را روی دست می‌برند، باعث افتخارمان است که در پرورش ستاره‌های بین‌المللی موفق بوده‌ایم. اما فقط در صورت تامین منافع باشگاه، ستاره‌ تیم‌مان را می‌فروشیم»

عادل با بهت رو به دوربین می‌گوید: “طارمی رفت؟”

بله رفت. سر خود که نرفته، باشگاه اجازه داده. رقم هنگفتی هم نصیب پرسپولیس خواهد شد.

قطر بدترین مقصد است اما دیگر جای ماندن نبود. به قدر کافی از آلودگی‌ها و دوز و کلک‌ها و نامهربانی‌های فوتبال‌مان مستفیض شد.

لیگ ما دیگر چیزی نداشت به او بیاموزد. حتی جایگاهش را در تیم ملی از دست داده. حالا کنار اسنایدر می‌تواند رشد کند.

طارمی فرسنگ‌ها عقب مانده از کریم و کاوه؛ وقت جبران فرا رسیده.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی