مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۲۲۹۸
زمان انتشار : ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲

پس از تساوی قطر و سوریه

همان همیشگی; حذف امیدها

شاگردان امیرحسین پیروانی از راهیابی به رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا بازماندند.

به گزارش  ، شب گذشته آخرین بازی های مرحله گروهی مقدماتی رقابت‌های زیر ۲۳ سال آسیا انجام شد و تیم امید کشورمان از راهیابی به مرحله اصلی این رقابت‌ها بازماند.

شاگردان پیروانی پس از شکست ۲ بر صفر در آخرین بازی گروه اول مقابل عمان، ۳ امتیازی و امیدوار به نتایج سایر گروه‌ها برای تبدیل شدن به یکی از ۶ تیم برتر دوم گروه‌های دهگانه ماندند اما با برتری قطر مقابل سوریه این امید نقش بر آب شد و تیم امید از راهیابی به دور بعد بازماند.

با این اوصاف، سایت AFC تیم‌های چین، عمان، قطر، ازبکستان، فلسطین، استرالیا، کره‌شمالی، کره‌جنوبی، مالزی، سوریه، تایلند، ویتنام، اردن، ژاپن، عربستان و عراق را به عنوان ۱۶ تیم راه یافته به مرحله نهایی این رقابت‌ها معرفی کرد و دست شاگردان پیروانی از رسیدن به مرحله اصلی کوتاه ماند.

در مورد تیمِ همیشه ناکام امید ایران انتقاد زیاد است، اینکه چرا امیرحسین پیروانی به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد؟ اینکه چرا بازیکنان تیم جوانان ایران که در جام جهانی حضور داشتند مستقیم به تیم امید آمدند تا با اختلاف ۳ سال کوچکتر نسبت به سایر تیم‌ها به این مسابقات بیایند؟ اینکه نقش کارلوس کی‌روش در این ناکامی چقدر است؟ اینکه نقش علیرضا منصوریان چقدر می‌تواند باشد و چندین و چند سوال از این دست.

حضور یک تیم کاملا جوان در مسابقات امیدها هرچند از نظر پشتوانه سازی می‌تواند خوب باشد اما به همان اندازه از نظر کسب نتیجه و موفقیت می‌تواند شرایط را وخیم کند. امیرحسین پیروانی که پیش از این در مسابقات جام جهانی جوانان نشان داده بود در بازی‌های بزرگ نمی‌تواند نتیجه بگیرد و ناکام مطلق تیم جوانان بود با چه منطقی سرمربی تیم امید شد. سرمربی که به اعتقاد خیلی از کارشناسان اشتباهی به تیم امید رفته بود.

پیروانی شب گذشته در کنفرانس خبری ادعا کرد که حضور تیم جوانان ایران در مسابقات امیدها ایده و تصمیم فدراسیون فوتبال و شخص کارلوس کی‌روش بوده، حالا باید دید مدیران فدراسیون و رئیس اصلی این فدراسیون یعنی کارلوس کی‌روش چه توضیحی برای این ناکامی بزرگ دارند؟

در این بین به غیر از مشکلات فنی که وجود دارد یک نفر دیگر هم باید پاسخگو باشد، علیرضا منصوریان سرمربی استقلال که با استدلال‌های غیر حرفه‌ای خود اجازه حضور ۳ بازیکن تیمش یعنی، حسینی،‌قائدی و نورافکن را به تیم امید نداد هم در این ناکامی شریک است. شاید حضور بازیکنانی مانند حسینی و نورافکن می‌توانست توان دفاعی تیم  را حداقل در بازی با عمان بالا ببرد اما نبود این بازیکنان مخصوصا در بخش دفاعی ضربه بزرگی به تیم امید زد.

به هرحال هرچه بود تیم امید کشورمان مانند تمام سال‌ها و تورنمنت‌های گذشته بازهم ناکام ماند تا به جای حضور در جمع بزرگان آسیا در مرحله نهایی قهرمانی قاره حالا با تیم‌هایی مانند میانمار، هنگ‌کنگ و امارات مقایسه شود. این بار هم مقصرانی در مورد ناکامی وجود دارند اما مانند همیشه کسی به آنها کاری ندارد. انگار همه ما عادت کرده‌ایم که تیم امید را ناکام ببینیم و توجهی به آن نکنیم.

 با این شرایط تصور حضور تیم امید کشورمان در المپیک ۲۰۲۰ هم شبیه یک رویا است،‌ رویایی مانند قهرمانی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی یا پرواز لاک‌پشت‌ها بر فراز آسمان!

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی