مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۵۴۸۴
زمان انتشار : ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷

اخبار ورودی و خروجی آبی اناری ها

نقل و انتقالات بارسلونا

گروه ورزشی ، در فصل نقل وانتقالات فوتبالی به سر می بریم و نگاهی نی اندازیم به اخبار پیرامون کاتالان ها. ورودی های احتمالی بارسلونا برای جذب ۳ بازیکنی که در لیست خریدش بالاتر از بقیه قرار دارند ۲۰۰ میلیون یورو نیاز دارد، برای بیرین، وراتی و دمبله. تصور کنید آرسنال، پاری سن ژرمن و یوونتوس […]

گروه ورزشی ، در فصل نقل وانتقالات فوتبالی به سر می بریم و نگاهی نی اندازیم به اخبار پیرامون کاتالان ها.

ورودی های احتمالی

بارسلونا برای جذب ۳ بازیکنی که در لیست خریدش بالاتر از بقیه قرار دارند ۲۰۰ میلیون یورو نیاز دارد، برای بیرین، وراتی و دمبله. تصور کنید آرسنال، پاری سن ژرمن و یوونتوس حاضر شوند برای فروش ستاره‌هایشان با بارسا وارد مذاکره شوند، موضوع اینجاست که بارسلونا پول لازم برای خرید این بازیکنان را ندارد. چون بارسا در حال حاضر ۲۰۰ میلیون برای خرج کردن ندارد.

سرمایه‌گذاری بد این تیم در دو فصل گذشته برای بازیکنان ذخیره (آردا توران، الکس ویدال، سیلسن، دینیه، آندره گومس، دنیس سوارس و پاکو آلکاسر) و تنها یک بازیکن از خریدهای دو فصل گذشته که در ترکیب اصلی قرار دارد، اومتیتی؛ این‌ها برای باشگاه بسیار گران تمام شده است.

به همین دلیل است که در بازار نقل و انتقالات تابستانی بارسا قبل از خرید باید بازیکن بفروشد. پروسه فروش بازیکن اگر مهم‌‎تر از پروسه خرید نباشد به همان اندازه مهم است. اینجا همان جایی است که روبرت فرناندس باید بهترین عملکردش را ارائه دهد. مدیر ورزشی بارسا لیستی از ۱۰ بازیکنی در اختیار دارد که می‌توانند بارسا را ترک کنند. این بازیکنان توران، دینیه، الکس ویدال، رافینیا، متیو و بازیکنانی که به طور قرضی در تیم‌های دیگرند، داگلاس، فرمالن، مونیر، تیو و سمپر هستند. این یعنی تقریبا «ماموریت غیرممکن».

برای بسیاری از بازیکنان که قرارداد دارند پیدا کردن تیم کار سختی است. یا حداقل پیدا کردن تیم‌هایی که حاضر باشند ترانسفر فی آن‌ها را پرداخت کنند. بارسا باید سعی کند با کم کردن دستمزدها کمی اوضاعش را بهبود ببخشد. مخصوصا درباره داگلاس، فرمالن، متیو و توران باید این کار انجام شود. از پیشنهاداتی که برای بازیکنان بارسا در این فصل ارائه شده مقدار خیلی کمی برای این بازیکنان بوده است، البته اگر اصلا پیشنهادی برایشان وجود داشته باشد. حالا وظیفه روبرت این است که باشگاهی پیدا کند که حاضر شود این بازیکنان را بخرد و دستمزدشان را هم پرداخت کند. در نهایت هم با پول این‌ها پولی که برای خرید ۳ بازیکن لیست ارنستو والورده لازم است را به دست آورد و بعد از آن هم پروژه مهم دیگری وجود دارد که خرید بازیکنان نیمکت‌نشین مناسب است.

اگر بارسا مانند دو سال پیش در خرید ستارگانی که مد نظر دارد موفق نباشد و فقط به فکر تقویت نیمکت باشد همین اتفاقی می‌افتد که همه دیدند، یعنی فصل به قهرمانی کوپا دل ری منتهی می‌شود؛ حتی شاید به همین جام هم نرسند.

مهم است که تیمی مثل بارسا بهترین بازیکنان را داشته باشد تا بتوانند پشت سر مهاجمان سه‌گانه‌اش بازی کنند و آن‌ها را به خوبی تغذیه کنند تا گل بزنند و تیم را موفق کنند.

Image result for valverde

خروجی های احتمالی

اما این فصل بسیاری از بازیکنان به سمت در خروجی هدایت خواهند شد. این تیم تابستان گذشته هم چندین خروجی داشت. دنی آلوس به یوونتوس رفت و درخشید و ساندرو رامیرس هم به مالاگا پیوست و گل‌های زیادی زد.

اما مهم‌تر از همه برای باشگاهی با تاریخ کهن این است که به لطف لاماسیا، آکادمی قدرتمندش، بازیکنان با استعداد و آینده‌دار تربیت کند. دو نفر از بهترین بازیکنان حاصل این مدرسه فوتبال هم مونیر الحدادی و سرگی سمپر بودند که آن‌ها هم درخششی نداشتند. برنامه این بود که این دو به تیم بازگردانده شوند تا به تقویت ترکیب کمک کنند، اما مونیر با فصل ناموفقی که در والنسیا داشته باید به فکر تیمی جدید باشد یا این که قرارداد قرضی‌اش تمدید شود، سمپر هم قرار شده در گرانادا به کارش ادامه دهد.

در جایی دیگر توماس فرمالن به طور قرضی بازی می‌کند. قرارداد او تا ۲۰۱۹ اعتبار دارد، اما بعید است مدافع بلژیکی هم دیگر جایی در تیم داشته باشد. او فصل گذشته را به طور قرضی در رم گذراند، اما بازگشتی برایش در کار نخواهد بود و بارسا می‌خواهد او را بفروشد.

داگلاس یکی دیگر از بازیکنان این تیم است. او فصل گذشته در خیخون بود که به دسته پایین‌تر در اسپانیا سقوط کرد. او هم یکی از بازیکنانی بود که انتظار می‌رفت آینده‌دار باشد، اما حالا قرار است در ازای کمتر از ۱۰ میلیون یورو فروخته شود. کریستین تیو که به طور قرضی در فیورنتینا بازی می‌کند هم دقیقه همین سرنوشت را داشته و قیمتش کمتر از ۱۰ میلیون تعیین شده است.

از بازیکنان تیم بزرگسال هم آردا توران، جرمی متیو و رفینیا بازیکنانی هستند که به نظر زودتر از برخی دیگر از بازیکنان تیم را ترک می‎کنند.

با این شرایط کار سخت بارسا در فصل نقل و انتقالات سخت‎تر هم خواهد بود و باید دید فلسفه آبی و اناری‌ها در خرید و فروش بازیکن برای تابستان پیش رو چیست.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار