مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۷۷۲۳
زمان انتشار : ۰۵:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸

سردرگمی کی‌روش

مهاجمین تیم‌ملی تغییر می‌کنند؟

کی روش هرچه زودتر باید به جمع بندی نهایی خود در انتخاب بازیکنان برسد و بازیکنان هم باید نهایت تلاش خود را به کار بگیرند تا بتوانند به ترکیب اصلی راه پیدا کنند.

به گزارش  در سال منتهی به جام جهانی قرار داریم و هم بازیکنان و هم طرفداران منتظر درخشش تیم ملی هستند. کارلوس کی‌روش پس از قبول هدایت تیم ملی، خون تازه ای را در خطوط تیم وارد کرده. نمونه ی بارز آن کنار گذاشته شدن رحمتی و جانشینی رحمان احمدی، علیرضا حقیقی و در نهایت علیرضا بیرانوند. خط حمله نیز دچار تغییرات عمده ای شد و یاد مهاجمین چند سال اخیر تیم ملی را کم‌رنگ کرده است.

با بررسی گزینه های انتخاب شده توسط کی روش در جام ملت های آسیا و مقدماتی جام جهانی متوجه می شویم که انتخاب اصلی او برای خط حمله همواره سردار آزمون، رضا قوچان‎نژاد، کریم انصاری‎فرد و مهدی طارمی بوده است. به همان اندازه که در فصول گذشته مهاجمین درخشان ظاهر شده بودند و نوید داشتن یک لژیونر گلزن را می دادند، دقیقأ در فصل جاری افت کاملأ محسوسی را نظاره می کنیم. سردار در روستوف روزهای بسیار درخشانی داشت اما بعد از انتقال به روبین‌کازان بیش از ۹۰۰ دقیقه است که موفق به گلزنی نشده است.

رضا قوچان‌نژاد فصل گذشته یکی از مدعیان کسب عنوان آقای گلی لیگ هلند بود ولی هنوز یک گل هم برای هیرنفین به ثمر نرسانده است. کریم انصاری‎فرد بعد از درخشش در پانیونیوس به المپیاکوس پیوست. او که مدتی نیمکت‌نشین و سکونشین بود دوباره به ترکیب المپیاکوس بازگشته اما چند هفته است که نتوانسته برای تیمش گلزنی کند و ممکن است دوباره به نیمکت میخ شود. مهدی طارمی پس از جریان محرومیت خود و دوری از شرایط مسابقه، هیچ تضمینی برای ادامه درخشش نمی تواند دهد.

این خبرها در بدترین زمان ممکن به کی روش داده شده است و دیگر نمی تواند در سایه دفاع مستحکم خود، دل به بازیکنان خط حمله خود ببندد.

اما در کنار همه این ها، دور از هر حاشیه‌ای دو ستاره در حال چشمک زدن هستند. کاوه رضایی و سامان قدوس مهاجمان شارلوا و اوستراسوند حالا جزو ستاره‌های لیگ بلژیک و سوئد محسوب می شوند.

کاوه که فصل گذشته ۶ گل برای استقلال به ثمر رسانده بود، بعد از ترانسفر تا به اینجای کار موفق به زدن ۷ گل شده و قدوس هم ما را عادت داده هر هفته گل هایش در لیست برترین گل هفته ببینیم. درخشش این دو بازیکن شاید نوید یک تغییر جدید باشد، تغییری که می تواند پایانی همچون حضور این دو بازیکن در لیگ های معتبرتر داشته باشد.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!