مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۵۷۱
زمان انتشار : ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶

در نامه ای خطاب به هواداران استقلال

منصوریان: استقلال بهتر از گذشته می شود

علیرضا منصوریان، در نامه ای خطاب به هواداران تیمش، حمله ی تندی به دایه‌های مهربان‌تر از مادر استقلال کرد.

به گزارش ، علیرضا منصوریان سكوت چند روز گذشته ی خود را شكست و صحبت هايي پیرامون مسايل اخير اين باشگاه انجام داد و به هوادارن واقعی استقلال نويد روزهاى بسيار خوب در سال ٩٦ را داد.

متن نامه به شرح ذیل می باشد:

* بسم الله الرحمن الرحيم
صحبت هايم را با جمله اي از سرآلكس فرگوسن، اسطوره مربيگري دنيا آغاز مي كنم كه براي خود من هم درس است. ايشان مي گويد: آنهايي كه در شكست ها و روزهاي سخت كنار ما نيستند، حق ندارند در شاديها و بردها نيز كنار ما باشند. اين جمله، بي شباهت به حال و هواي اين روزهاي استقلال نيست. استقلال فصل پرفراز و نشيبي را پشت سر گذاشت اما به جز بازي پاياني مقابل العين، در مجموع نسبت به موجودى استقلال، رضايت هواداران محترم جلب شد. استقلال در سال ٩٥ تيمي بود جوان و كم تجربه ولی در نهايت به رتبه نايب قهرماني ليگ رسيد، در دربي توانست رقيب سنتي خود را شكست دهد، السد را با آن بازيكنان مطرح و گران قيمت شكست داد و از گروه خود نيز با حضور تيمهاي ثروتمند صعود كرد و نشان داد براى تيم شدن و حضورى پرقدرت در سال ٩٦ امادگی كامل دارد .
بازي با العين هم براى ما و هم براى تمامی هواداران بسيار تلخ بود، اما اسم آن را بايد يكي از حوادث نادر فوتبال گذاشت. ضمن اين كه آن بازى پيامدهاى مثبت و منفى فراوان داشت كه بايد پيش از هر موضوعی از تمامی هواداران استقلال به نمايندگی از كادر فنی و بازيكنان عذر خواهی كرده و از هواداران مي خواهم ما رو ببخشند .
پس از آن مسابقه بود كه مثل هميشه زود دوست و دشمن نمايان شدند . باز دايه هاى مهربانتر از مادر يا همان كاسه هاى داغ تر از آش وارد معركه شدند و چه معركعه اى بهتر از فضاى العين ؟

آقايان تشكيل ستاد بحران دادند و در اين مسير سعی در خرج كردن اسم مديران محترم قبلی را هم در دستور كار خود قرار دادند، دوستان عزيز بحران خود شما هستيد كه براى منافع خود از زدن هيچ ضربه اي به استقلال كوچك ترين ابايی نداريد و در تمامی اين سالهاى اخير دلسوزيهاى كوركورانه و با برنامه خود را همچون شمشير به بدنه مديريت تمامی مدير عاملان پيشين كشيديد و در فضاى مجازى و غير واقعی براى هوادار استقلال ناآرامی ايجاد كرديد و پيامدهاى مثبت و منفی فراوان ديگر كه هر كدام براى ما درسی بزرگ بود .

هوادارن عزيز و دوست داشتنی و صاحبان اصلی و مظلوم تيم استقلال
شايد در اين روزهاى سخت فقط من بتوانم با شما كه روزهاى دشوارمان را با هم گذرانديم، راحت درد و دل كنم، شما كه بعد از خداوند بهترين تكيه گاهم بوديد.
نتايج موفق استقلال در سال ٩٥ در روزهايي رقم خورد كه استقلال مشكلاتي از درون هم داشت و برخي اعضاي هيات مديره شمشير را براي ما از رو بسته و با رفتار و مصاحبه هايشان ميخواستند تيم جوان مرا به حاشيه ببرند اما ما با توكل به خدا و تلاش و زحمت و همدلی و حمايتهاى شما توانستيم مثل يك خانواده كنار هم بمانيم و سربلند شويم.
در روزهاى سختم، نظاره گر خيلی از اقايان بودم كه با روابط، براى قانع كردن مدير عاملم و وزارت ورزش مبنی بر تغيير كادر فنی نهايت تلاششان را كردند، اما غافل از خداوند بودند !
البته بر خلاف پيش بيني هايشان، مدير عامل باشگاه پشت سر كادر فني و بازيكنانش ايستاد و خوشبختانه جواب اين اعتماد را هم ما و هواداران داديم.
و امروز كاسه هاى داغ تر از اش راه برهم زدن تيم را ايجاد اختلاف بين مديريت و كادر فنی و هوادارن يافته اند .
هواداران واقعي استقلال باهوش باشيد و اطمينان داشته باشيد تيم ما با جذب چند ستاره و جوانان آينده دار بسيار بهتر از سال گذشته خواهد شد و من هرگز دستم را از دست كسانی كه در روزهاى سخت دستم را بعد از خداوند گرفتند جدا نمي كنم .
آنهايي كه ادعاي استقلالي بودن دارند و خودشان را دلسوز معرفي مي كنند، همان هايي هستند كه نقاب به چهره دارند و طي سالهاي گذشته بارها روي صورت استقلال و هوادار و مديران وقت آن پنجه كشيده اند. همانهايي كه حالا منافعشان قطع شده و از مدتها قبل براي حمله به استقلال، منتظر فرصت بودند و حالا هم به خيال خودشان اين فرصت نصيبشان شده است. اينها، همانهايي هستند كه جلسات مخفي و ستاد بحران تشكيل دادند. ابتدا مي گفتند منصوريان را بعد از بازي دربی رفت ميزنيم، سپس گفتند بعد بازى با السد ميزنيم، بعد گفتند بعد از دربي برگشت او را ميزنيم، اما تيرشان به سنگ خورد و حالا هم هزينه مي دهند و پول خرج ميكنند براي تحصن و تجمع. هواداران عزيز استقلال بدانند اينها عاشق استقلال نيستند، اينها استقلال را فقط براي خودشان مي خواهند و منافع خودشان. حالا كه دستشان كوتاه شده، از لاكشان بيرون آمده و دنبال برهم زدن آرامش استقلال هستند. الان تيم ما فقط آرامش مي خواهد تا مسير رو به رشد و رو به پيشرفتش را ادامه دهد نه حاشيه و سر و صدا.
كاسه هاي داغ تر از آش و آنهايي كه حالا دوباره پيدايشان شده، زمان مديران قبلي هم بودند و همه اين مديران، زخمي از آنها بر بدنشان هست اما اگر سكوت كرده اند، به خاطر آرامش استقلال است در حالي كه حرف دلشان چيز ديگري است. اين افراد منفعت طلب بعد از برد السد كجا بودند ، پس از شكست رقيب ديرينه كجا بودند ؟ چرا آن زمان دلشان با استقلال نبود و صدايشان در نمي آمد ؟
چرا در زمان بی پولی و تنهاييمان نبودند ؟

چرا در زمان بسته شدن پنجره نقل و انتقلات ما را تنها گذاشتند و منتظر زمين خوردنمان ايستادند ؟
و…

از مدير عاملم كه در روزهاي سخت از كادر فني و بازيكنان حمايت كردند و همين حمايتها بود كه در نهايت كمك به كسب نتايجي غرور آفرين براي هواداران كرد تشكر ميكنم و همين طور مديران سابق استقلال الخصوص مهندس واعظ اشتيانی يار ثابت روزهاى تنهاييم .
در روزهايی كه من و دبير هيات مديره و مديرعاملم و كاركنان باشگاه از صبح تا شب دنبال تامين منابع مالی و لجستيك و كارهاى ادارى بوديم، كجا بوديد دوستان ؟
در مجموع بايد بگويم هواداران عزيز به هيچ وجه نگران نقل و انتقالات نباشند، باشگاه كارهاي نقل و انتقالاتي را به خوبي از ماهها قبل جلو برده و مي برد و هواداران به زودي خبرهاي خوبي در اين خصوص خواهند شنيد.

به آقاياني هم كه دنبال تحصن و اعتراض هستند مي گويم وارد كارهايي كه به شما ارتباطي ندارد، نشويد. آنهايي كه اگر سفره دل مديران قبلي باز شود، بايد از ايران بروند. دست شما براي هواداران رو شده، دست از اين كارها برداريد.

استقلال خانه من و امثال من است. من بيشتر عمر خود را در استقلال گذرانده ام و بعد از خدا و خانواده ام، هرچه دارم از استقلال و هواداران عزيز آن است. من تا آخرين نفسم براي اعتلاي هرچه بيشتر استقلال عزيز و شادي هواداران گرامي اش مي جنگم و از هيچ كوششي دريغ نمي كنم. زماني كه به استقلال آمدم، از چنين بي مهري هايي خبر داشتم اما اين ريسك را پذيرفتم و حتي يك وجب هم براي استقلال و هواداران، از مواضع خود عقب نشينى نميكنم .

از اعضاى كانون هواداران هم ميخواهم كه اتحاد خود را حفظ كنند و وارد بازى اين اقايان نشوند .
از دوست و برادر عزيزم جناب اقاى دكتر سلطانی فر وزير محترم ورزش تقاضا دارم تا در اين روزهاى حساس همچنان مانند قبل با درايت و تيز بينی خاص مواظب فضاى اطراف تيم هاى وزارت ورزش باشند و ممنونيم از حمايتهاي ايشان.
در اخرين كلام افتخار ميكنم كه زير پرچم مقدس جمهورى اسلامی ايران براى استقلال سربازى سربلند باشم ولی بسيار متاثر و متاسف شدم از بعضی از رسانه ها كه با نتيجه بازى العين به رييس جمهور محترم و مورد تاييد رهبر معظم انقلاب و مردم توهين كردند .

به اميد سربلندى استقلال در سال جديد

عليرضا منصوريان

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی