مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۸۳۰۷
زمان انتشار : ۰۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۵

مِی‌وِدِر .Vs مک‌گِرِگُور

مبارزه قرن؛ چه کسی پیروز میشود؟

مبارزه قرن؛ امروز صبح ساعت 7:30 !

به گزارش گروه ورزشی اختصاصی  | عرفان رفیعی – ساعت ۷:۳۰ صبح به وقت ایران، فلوید می‌ودر بوکسور آمریکایی با کانر مک‌گرگور ایرلندی ستاره MMA مبارزه بوکس دارد، در رینگ و با قوانین بوکس.

👊 مک‌گرگور تجربه رقابت حرفه‌ای بوکس را ندارد اما شروع ورزش او از این رشته بوده. در حالی که می‌ودر قهرمان سابق ۵ وزن است. سال ۲۰۱۵ پس از ۴۹ پیروزی، و بدون هیچ شکستی بازنشسته شد. حالا می‌تواند با پیروزی احتمالی، راکی مارسیانو را هم جا بگذارد.
مک‌گرگور نیز تنها مبارزی است که موفق شده همزمان فاتح دو وزن از UFC باشد.

👊 تشبیه این مبارزه به سیرک، غلط نیست. آنان رکورد فحش و فضیحت را در تاریخ ورزش فرو ریختند! حتی تور رجزخوانی در آمریکا، کانادا و انگلیس گذاشتند و بلیت فروختند که مردم بیایند، توهین بشنوند و لذت ببرند.
اما چراغ سیرک، با شروع مسابقه خاموش می‌شود و دنیا لبالب از جدیت می‌گردد زیرا آینده هر دو ورزش، متاثر از کیفیت این جنگ است.
بی دلیل نیست حتی بوکسورهایی که از می‌ودر خوششان نمی‌آمد به هواخواهی او بر آمدند. در MMA هم قهرمانان، پشت مک‌گرگور ایستاده‌اند.
چون این رویارویی دو رشته است. رشته اصیل و قدیمی مقابل رشته‌ای نوپا که روز به روز بر طرفدارانش می‌افزاید.

👊 مک‌گرگور ۱۲ سال از می‌ودر جوانتر است. برخلاف رقیب، بازنشسته نبوده و قهرمان توی گود است. ضمناً می‌ودر همیشه با حریفان چپ دست مشکل داشته. مک‌گرگور هم چپ دست است! پس نمی‌توان قاطعانه گفت که مک‌گرگور در شروع مسابقه ناک اوت می‌شود.
ایرلندی اگر آبرومندانه ببازد هم برنده است. فشار بیشتر روی می‌ودر است که باید حتماً پیروز شود؛ آنهم مقتدرانه.

مهدی رستم پور : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی