مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۰۵۸۴
زمان انتشار : ۰۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱

لوپتگی: ایران هیچ تفاوتی با پرتغال و مراکش ندارد

سرمربی تیم ملی اسپانیا در مصاحبه اختصاصی با نشریه آاس از تیم ملی ایران به عنوان مدعی صعود به یک هشتم نهایی جام جهانی یاد کرد.

به گزارش  یک ماه پیش قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ به انجام رسید و مشخص شد که تیم ملی کشورمان در گروهی بسیار دشوار باید به مصاف اسپانیا، پرتغال و مراکش برود.

حضور اسپانیای همیشه مدعی و پرتغال که عنوان قهرمان اروپا را یدک می کشد؛ با فوق ستاره ای چون رونالدو، باعث شده تا خیلی ها شانسی برای ایران و مراکش قائل نباشند و از حالا اسپانیا و پرتغال را در یک هشتم نهایی ببینند.

جولن لوپتگی، سرمربی اسپانیا در مصاحبه ای به مناسب سال نوی میلادی به آاس گفت:« نباید هیچ پیش داوری ای نسبت به گروه مان داشته باشیم. هر سه رقیب مان را به خوبی می شناسم. برای مردم طبیعتا پرتغال تیمی شناخته شده تر است ولی برای من هر سه تیم برابرند. از نظر من ایران بهترین تیم آسیاست و مراکش هم بهترین تیم آفریقا.

من نمی توانم چیزی که مردم یا رسانه ها در مورد حریفان اسپانیا می گویند را کنترل کنم. هر کسی عقیده خود را دارد.از ایران شروع می کنیم؛ این تیم از ۳۸ بازی قبلی خود تنها دو بازی را واگذار کرده است. آنها از لحاظ بدنی و سازماندهی دفاعی تیمی بسیار قدرتمند هستند و ۶ سال است که زیر نظر یک مربی (کی روش) کار می کنند. این تیم نمی تواند تیمی ضعیف باشد.

مراکش در این مقطع به تیمی قدرتمند و خطرناک تبدیل شده است. آنها بازیکنان خوبی دارند و با مربی جدیدشان تیمی متحول شده نشان داده اند و پرتغال را که همه می شناسیم.

برای تمام حریفان مان نهایت احترام را قائل هستیم. در حال حاضر ما فقط توانسته ایم مجوز صعود به جام جهانی و شانس قرار گرفتن در یکی از گروه ها را کسب کنیم. از حالا باید به صعود از گروه و ادامه راه تا مراحل پایانی فکر کنیم. از نظر من شانس هر ۴ تیم به یک اندازه است و در این مسیر باید جاه طلب و البته فروتن بود.»

ورزش سه : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی