مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۴۷۴۵
زمان انتشار : ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲

در رقابت های تنیس رونالد گاروس فرانسه

قهرمانی نادال بدون دادن یک سِت به حریفان

مرد اسپانیایی با فتح پانزدهمین گرنداسلم دوران حرفه‌ای‌اش به تنهایی در رده دوم پرافتخارترین تنیسورهای تاریخ ایستاد.

رافائل نادال، تنیسور مشهور اسپانیایی با برتری ۳ بر صفر مقابل استانیسلاس واورینکای سوئیسی در بازی نهایی رقابت‌های تنیس رولاندگاروس فرانسه (دومین گرنداسلم سالانه) برای دهمین بار بر جام قهرمانی این رقابت‌ها بوسه زد.

او برای فتح پانزدهمین گرنداسلم دوران حرفه‌ای‌اش در ۳ ست با نتایج ۶ بر ۲، ۶ بر ۳ و ۶ بر یک رقیبش را شکست داد تا ضمن رقم زدن اولین شکست واورینکا در حضورهایش در فینال گرانداسلم‌ها،انتقام شکست در بازی نهایی اوپن استرالیا در سال ۲۰۱۵ را هم بگیرد.

nadal-vavrinka 13fb5

به این ترتیب مرد اسپانیایی به اولین برنده ۱۰ دوره یک گرنداسلم در تاریخ تنیس تبدیل شد و جالب اینکه بدون از دست دادن حتی یک ست در کل مسابقاتش در این دور از رقابت‌ها به چنین افتخاری دست یافت.

این جام، پانزدهمین گرنداسلم شماره یک سابق بخش مردان تنیس بود و باعث شد او به تنهایی بالاتر از پیت سامپراس، تنیسور اسطوره‌ای آمریکا و پشت سر راجرر فدرر ۱۸ گرنداسلمی در رده دوم پرافتخارترین تنیس‌بازان مرد تاریخ بایستد.

نادال گرنداسلم قبلی خود را در رولاندگاروس سال ۲۰۱۴ گرفته بود و به این ترتیب قحطی ۳ ساله خود برای کسب یک گرنداسلم پایان داد.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت