مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۵۳۶
زمان انتشار : ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸

فوتبالی که دیگر آن طعم قدیمی را ندارد

طرفداران فوتبال که عشق بازی آنها به دوران مالدینی، ندود، رونالدینهو و بکهام برمیگردد، از فضای حاکم بر فوتبال گلایه دارند و ستاره های حال حاضر رو هم سطح ستاره های قدیمی نمی دانند.

به گزارش  فوتبال دوستانی که کمی پیشتر فوتبال را دنبال می کردند، مانند گذشته از دنیای کنونی مستطیل سبز لذت نمی برند.
آنها می گویند که این روزها فوتبال در مسی و رونالدو خلاصه می شود، درست برعکس آن برهه که هر تیمی یک ستاره در اختیار داشت که اسطوره باشگاه نیز محسوب می شد. روزگاری بود که فوتبالدوستان در کنار مهاجمان و هافبک ها از هنر مدافعان دوست داشتنی نیز کیفور می شدند.

خیلی دور نیست حدود پانزده سال پیش بود که وفادارای به پیراهن باشگاه امری افتخار آمیز بود و مثل امروز به مسئله ای بی معنا یا حتی مضحک تبدیل نشده بود. بازیکنان با عشق و فداکاری تمامی دوران فوتبال خود را در یک باشگاه سپری می کردند و هر روز برای تمدید قرارداد بهانه و شرط نمی گذاشتند. شاید بگوییم خب امروز نیز بازیکنانی هستند که تمام دوران فوتبال خود را در یک باشگاه بوده اند اما سوالی که مطرح است اینست که آیا در باشگاه های دیگر شرایطی بهتر به آن ها پیشنهاد شده است که رد کنند و یا نه از سر ناچاری اینگونه رفتار کرده اند. سواال دیگر آنست که هر بار برای تمدید قراردادشان چقدر هواداران را نگران کرده اند.

قدیمی تر ها می گویند روزگاری را دوست داشتند که مسائل مالی و دلارهای نفتی تا این اندازه در فوتبال تعیین کننده نبود و همه چیز بوی اسکناس نمی داد. روزگار ی که ثروتمندها روز به روز ثروتمندتر  و فقرا روز به روز فقیر ترنمی شدند . آن روزها هنوز می شد دید که رگ گردن بازیکنان از عشق به پیراهن باشگاه بیرون می زند.

عاشقان فوتبال این روزها نگرانند. نگران راهی که فوتبال می رود که به اعتقاد آن ها بیش تر بیراهه است تا راه مستقیم. این روزها هویت باشگاه ها بشدت مورد تهدید قرار گرفته است و ستارگان فقط به رکوردهای شخصی فکر می کنند. ستارگانی که دیگر نمی توانیم آن ها را مثل نسل های قبلی دوست داشته باشیم.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

متین مسلم

یک تحلیل‌گر ارشد عرب مقیم لندن می‌گوید به اعتقاد من مشکل اصلی این است که عربستان تصور می‌کند اگر بتواند با حذف ایران هژمونی خود را به منطقه تحمیل کند همه چیز تمام خواهد شد! بسیار خب، اما شما فکر می‌کنید مصر، اردن، لبنان و یا اکثر کشورهای آفریقای عربی با این پدیده کنار خواهند آمد؟ محال است! از آلیس در سرزمین عجائب هم محال‌تر است!

رسول جعفریان

محمد بن سلمان سوار چه موجی شده است؟