مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۸۹۰۹
زمان انتشار : ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱

پرسپولیس عادت کرده است

علی علیپور؛ آقای گل می‌ماند؟

دو گل در بازی عقب افتاده مقابل صنعت نفت کافی بود، تا علیپور با 10 گل، به تنهایی در صدر جدول گلزنان لیگ قرار بگیرد. عنوانی که راه سختی برای تصاحبش ندارد.

به گزارش  به ثمر رساندن دو گل در آخرین بازی عقب افتاده از نیم فصل، مهاجم اول این روزهای پرسپولیس را به صدر فهرست گلزنان فرستاد. این آمار زمانی اهمیت پیدا می کند که بدانیم مهدی طارمی که دو فصل گذشته آقای گل لیگ برتر شده، با ۹ و ۷ گل، نیم فصل اول را به پایان رساند و در انتها با ۱۶ گل در لیگ پانزدهم و ۱۸ گل در لیگ شانزدهم به عنوان آقای گلی لیگ رسید.

هواداران قرمزها فکر نمی کردند که علیپور با ۱۰ گل زده آماری بهتر از طارمی از خود جای بگذارد. تنها ساسان انصاری در نیم فصل اول فصل قبل، مانند یک سوپراستار تکرارنشدنی توانست ۱۲ گل بزند و رکوردی بهتر (و تاریخی) از علیپور ثبت کند. همه اینها در حالی است که در این فصل در کنار علیپور مهاجمانی نظیر منشا و طارمی بازی کرده اند و تا قبل از محرومیت طارمی، او در کنار این دو مهاجم فرصت طلب، بیشتر به فکر فصاسازی و بازی سازی و فراهم کردن شرایط برای گلزنی آنها بود و اصطلاحا نقش یک مهاجم کارگر را بازی می کرد. اما بعد از محرومیت طارمی، علیپور جوان نشان داد که از نظر تمام کنندگی هم، مهاجم قابلی است. این کیفیت او نه فقط در لیگ ایران، بلکه در رقابت های حساس پرسپولیس در آسیا نیز به نمایش درآمده و گل ها و پاس گل های او مقابل تیمی مانند الاهلی و فرارهای سرعتی او در آسیا، نشان می دهد که می توان روی این مهاجم شمالی برای بازی های بین المللی، حساب کرد.

پیش از این کی‌روش گفته بود که احتمال اضافه شدن بازیکن جدید به تیم ملی کم است و ترافیک شدید بازیکنان لژیونر به اضافه طارمی در این پست، کار علیپور را برای حضور در اردوهای تیم ملی سخت می کند اما بعید نیست که با ادامه این روند، کی روش او را برای حضور در ترکیب تیم ملی آزمایش کند. بخصوص که چند ویژگی منحصر به فرد علیپور کاملا مورد نیاز مهاجمان، برای تطبیق با سبک بازی تیم ملی است.

علیپور زیر نظر برانکو نکات مثبتی را فرا گرفته است. چگونگی پرس، قابلیت بالایی در زدن ضربه سر اول در ضربات شروع مجدد از زمین خودی  دارد، سرعت بالایی برای از پیش رو برداشتن یک در برابر یک ها در ضدحملات دارد و این اواخر نشان داده که با سر و پای چپ و راست، ضربات آخر خوبی می زند. بخصوص که طی چند سال اخیر کاملا با طارمی هماهنگ شده و این هماهنگی برای تیم ملی خیلی مفید خواهد بود. همیشه ماه های منتهی به جام جهانی آبستن حوادث زیادی بوده است. کسی فکر نمی کرد که مهرزاد معدنچی که همه مشکلات عالم و آدم به گردن او می افتاد، بتواند با یک درخشش فوق تصور در ماه های منتهی به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان و مصدومیت چند بازیکن مطرح آن زمان، به تیم ملی برسد. حال بایستی منتظر ماند و دید که پرنده اقبال بر روی دوش پسرک بی حاشیه قائم شهری می نشیند یا خیر.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی