مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۴۱۷
زمان انتشار : ۰۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸

پس از پیشرفت متداوم او در اروپا

علیرضا جهانبخش | به امید درخشش بی‌پایان تو

بازیکنی که رسانه‌ای ندارد که مدام او را به لیورپول و آرسنال و لاتزیو لینک کند اما نجیبانه و غریبانه می‌جنگد و می‌تازد و می‌سازد و ما هیچ چاره نداریم جز دعا، دعا برای درخشش ابدی یک ذهن پاک.

به گزارش  رویانیان زمانی که نفر اول تیم مدیریتی پرسپولیس بود، دست به انتخاب هوشمندانه‌ای زد. او سرمربی وقت تیم ملی نوجوانان را به عنوان مشاور خود انتخاب کرد. اکبر محمدی فهرستی از بازیکنان آینده دار فوتبال کشور را در اختیار مدیرعامل قرمزها قرار داد. حسین کنعانی‌زادگان، محمدرضا خانزاده، اسماعیل‌زاده و علیرضا جهانبخش نام های پیشنهادی او بودند. رویانیان توانست همه‌ی بازیکنان به جز جهانبخش را جذب کند. مذاکرات به کندی پیش می‌رفت. مانع اصلی کسی نبود جز «امیر عابدینی» مدیرعامل سابق پرسپولیس که آن روزها مدیریت باشگاه «داماش» را در دست داشت. رویانیان که اصولا با نه شنیدن میانه‌ای نداشت به هر دری زد حتی مستقیما به سراغ قویدل مالک باشگاه رفت اما مرغ عابدینی یک پا داشت: «جهانبخش را به پرسپولیس نمیدهم.» جهانبخش خود به این مناسبات ورود نمی‌کرد، اختیار تام را به مهندس سپرده بود و خود صبورانه انتظار می‌کشید. انتظاری که ره‌‌آوردی شیرین برای بازیکن شاخص داماش به دنبال داشت؛ «نایمخن» هلند این الماس صیقل نخورده را به اروپا برد.

جهانبخش در نایمخن دو سال رویایی را سپری کرد و به عنوان برترین بازیکن دسته اول لیگ هلند رسید. دیگر نایمخن برای جاه‌طلبی های شاهزاده‌ی پارسی کوچک بنظر می‌رسید، از این رو به «آلکمار» پیوست. فینالیست جام یوفا در سالهای دور، برای پرواز دوباره به این وینگر تند و تیز نیاز داشت و جهانبخش نیز این فرصت را غنیمت دانست. آنقدر درخشید و گل زد و گل ساخت تا امروز که جوان رعنای گیلانی را دیگر همه می‌شناسند. دیگر «فرهاد مجیدی» نمیتواند متکبرانه شانه بالا بیندازد و با تغافل ظاهری او را بیازارد. دیگر نشناختنش بیش از آنکه او را تحقیر کند، گوینده را تصغیر می‌کند و شنونده را به شک می‌اندازد. مگر می‌شود این استعداد شگرف، این شخصیت والا و بی‌همتا را نشناخت؟

 در روزهایی که «عزت‌اللهی» در رسانه‌های زرد برای عشاق پروانه‌ای سیگنال میفرستد و «آزمون» بجای زمین‌های تمرین بیشتر کنار لیتو و تهی دیده میشود، جهانبخش بی حاشیه و بی وقفه می درخشد تا رویای ما را به واقعیت بدل کند؛ رویای داشتن یک نماینده‌ی شایسته در بزرگترین تیم‌های اروپا. بازیکنی که رسانه‌ای ندارد که مدام او را به لیورپول و آرسنال و لاتزیو لینک کند اما نجیبانه و غریبانه می‌جنگد و می‌تازد و می‌سازد و ما هیچ چاره نداریم جز دعا، دعا برای درخشش ابدی یک ذهن پاک.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

حسن رضاییان

شهید نواب صفوی با مخالفت نسبت به کج روی مسئولان بدون جانبداری از شخص و مسؤول خاصی با هدف حرکت نهضت اسلامی به عنوان موجی خروشان و طوفانی عظیم برای سرنگونی کاخ سیاه طاغوت و مبارزه با استکبارگران کاخ سفید نشین، علم نصرمن الله و فتح قریب جد بزرگوار خود سیدالشهدا (ع) را بر افراشت.

سانچی

آیا چین در قبال سانچی درست عمل کرد؟