مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۹۶۷۴
زمان انتشار : ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰

بارسلونا و پست دفاع راست

طلسم دنی آلوز

پس از پیوستن دنی آلوز به یوونتوس، بارسا دیگر نتوانسته جای خالی او را پر کند و به نظر می رسد فصل جدید را هم با این مشکل دست به گریبان باشد.

به گزارش  ، حتی خود سران بارسلونا هم می دانستند که پر کردن جای خالی دنی آلوز کار آسانی نیست. شاید اگر همان موقع کمی بیشتر ناز مدافع برزیلی را می کشیدند، الان می توانستند تمام تمرکز خود را بر روی جذب وراتی یا کوتینیو بگذارند.

از دست دادن ستاره ای که حضورش در ترکیب، یکی از نقاط قوت تیم محسوب می شد با خرید هر بازیکنی پوشش داده نمی شود. بارسا در این مسیر سرجی روبرتو را که ذاتأ یک هافبک محسوب می شد را قربانی کرد. به طوری که الان می توان گفت او یادش رفته است که در لاماسیا به لطف نمایش درخشانش در مرکز زمین مورد توجه قرار گرفته بود. بارسا داگلاس کاستا را هم به خدمت گرفت اما آلوز کجا، کاستا کجا؟ حتی مدتی هم دست به استفاده از رافینیا در این پست زدند. بازیکن دیگری که برای پرکردن جای آلوز انتخاب شده بود، الکس ویدال بود. ویدال همانند آلوز در سویا شروع به درخشش کرده بود که او هم نتوانست جایگزینی خلف برای کسی باشد که هر سال در عکس تیم منتخب فیفا حضور دارد.

بارسلونا امسال تلاش زیادی کرد تا بازیکنی که پیش تر در اختیار داشت را به نیوکمپ بازگرداند. اما آرسن ونگر هنوز راضی نشده ستاره ای که در سال ۲۰۱۱ شکار کرده بود را از دست بدهد. حال بارسلونا در شرایطی برای تور پیش فصل آماده می‏ شود که باید آلترناتیوی نیز برای هکتور بیرین پیدا کند.

روبرت فرناندس، مدیر ورزشی بارسا اطلاعات زیادی درباره فوتبال فرانسه دارد و همواره لوشامپیونه را زیر نظر داشته تا کاندیداهایی برای پر کردن جاهای خالی تیم پیدا کند. برای مثال یکی از گزینه‎های بارسا جبرئیل سیدیبه از موناکو است. قیمت او ۱۸ میلیون یورو است و با آمار ۲ گل در ۲۹ بازی برای موناکو و یک گل در ۴ بازی برای تیم ملی فرانسه، فصل گذشته را به پایان رسانده است.

دیگر گزینه‎ای که از او به عنوان آلترناتیو بیرین یاد شده نلسون سمدو از بنفیکا است و گفته می‎‏شود تیم پرتغالی خوشحال می‏شود اگر بتواند او را در این تابستان بفروشد. البته در صورتی که پیشنهاد قابل قبولی برای او ارائه شود. قمیت او ۲۰ میلیون یورو تخمین زده می شود و مجموعأ در ۳۶ بازی برای بنفیکا و پرتقال به میدان رفته است.

یکی دیگر از گزینه‌ها ژائو کانسلو از وانسیا است که باشگاه کاتالانی چندین بار پیش از این هم برای جذبش تلاش کرده بود اما خفاش ها کماکان راضی به فروش این بازیکن فیکس تیم شان نیستند. به غیر از او آلوارو اودریوسولا از رئال سوسیداد هم دیگر گزینه است. این بازیکن رقم فسخ قرارداد ۳۰ میلیون یورویی دارد و تیم باسکی بعید است که پیشنهادی پایین تر از این مبلغ را بپذیرد.

همچنین یوشوا کیمیش از بایرن مونیخ هم یکی دیگر از گزینه‎هاست که البته خریدنش از بایرن مونیخ کار‌ آسانی نیست. البته که خود این بازیکن جوان از دقایق کم بازی که در بایرن به او می‎رسد ناراضی است و معتقد است کارلو آنچلوتی به اندازه کافی به او بازی نمی‎دهد و به او اعتقاد ندارد. مطبوعات آلمانی اما مدعی شدند که این فصل می‏ تواند برای او فصلی تعیین کننده باشد و شاید بتواند در ترکیب تیم جای فلیپ لامی را بگیرد که به تازگی کفش‌هایش را آویخته است.

در صورت عدم جذب بلرین پیش بینی می شود بارسا باز هم در این پست با مشکل رو به رو شود چرا که آلوز در طول دوران حضورش در اسپانیا، انتظارات را بسیار بالا برده است. البته این اتفاق می تواند یکبار دیگر امید را به لامسیا بازگرداند و جوانان بارسا تلاش خود را برای رسیدن به تیم اصلی را از این راه ببینند.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی