مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۵۹۶۲
زمان انتشار : ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰

افتخاری برای فوتبال ایران

طاها شریعتی در تیم منتخب جام جهانی زیر ۱۷ سال

نام مدافع تیم فوتبال نوجوانان ایران در تیم منتخب جام جهانی زیر ۱۷ سال قرار گرفت.

به گزارش  ، با پایان یافتن رقابت‌های جام جهانی نوجوانان ۲۰۱۷ و قهرمانی تیم زیر ۱۷ سال انگلیس، سایت «outsideoftheboot.com» اقدام به معرفی تیم منتخب این دوره از رقابت‌‌ها کرد.

تیم منتخب این دوره از رقابت‌ها به شرح زیر است:

دروازه‌بان: گابریل برازائو از برزیل (۱۶ ساله)

مدافعان: استیون سسگنون از انگلیس (۱۷ ساله)، جول لاتیبیودر از انگلیس (۱۷ ساله)، طاها شریعتی از ایران (۱۷ ساله) و خوان میراندا از اسپانیا (۱۷ ساله)

هافبک‌ها: آبل روئیس از اسپانیا (۱۷ ساله)، فیل فودن از انگلیس (۱۷ ساله)، آلن از برزیل (۱۷ ساله) و سرخیو گومس از اسپانیا (۱۷ ساله)

مهاجمان: ریان بروستر از انگلیس (۱۷ ساله) و یان فیته آرپ از آلمان (۱۷ ساله)

این سایت در مورد مدافع میانی تیم نوجوانان ایران نوشت: تیم زیر ۱۷ سال ایران در این تورنمنت نمایشی غیرمنتظره داشت و نظر بسیاری را به خود جلب کرد، تیمی که در مرکز خط دفاعی‌اش طاها شریعتی را داشت. نقش تاکتیکی شریعتی منحصربه فرد بود. او هراسی از این نداشت که برای زدن توپ در محوطه جریمه حریف به میدان برود یا اینکه با تصمیم‌گیری سریع و تحت‌فشار قرار دادن بازیکنان صاحب توپ حریف به هنگام حمله، در کار آنها خلل ایجاد کند. او همچنین در پیروزی ۳ بر صفر تیمش مقابل کاستاریکا از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد و در برتری ۴ بر صفر ایران مقابل آلمان قدرتمند نقشی بسزا داشت و ۴ شوت از ۱۹ شوت تیم ایران را به سمت دروازه ژرمن‌ها زد. طاها همچنین با فریادهای خود هم‌تیمی‌هایش در خط دفاعی را هدایت کرد و در تورنمنتی که ایران مجموعاً ۱۳ گل به ثمر رساند، این مدافعِ برجسته و دیگر اعضای خط دفاعی این تیم نیز سهم خود را در این موفقیت ایفا کرد.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی