مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۷۹۹
زمان انتشار : ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲

رئال مادرید - بارسلونا ; ساعت 15:30

صفر تا صد با ال‌کلاسیکو

سرانجام امروز می توانیم نظاره گر جنجالی‌ترین و حیثیتی‌ترین مسابقه لیگ اسپانیا و چه بسا اروپا باشیم. رئال و بارسا ساعت 15:30 بار دیگر برای شکست رقیب دیرینه و همیشگی مقابل یک دیگر صف آرایی می کنند.

به گزارش  این دیدار یکی از پرتماشاگر ترین بازی های دنیا محسوب می شود و دلیل اصلی این که بازی در ساعتی غیر معمول برگزار می شود هم همین موضوع می باشد. هر دو تیم با روحیه ای نسبتا مناسب به استقبال این بازی رفته اند تا هواداران فوتبال منتظر یک بازی تماشایی دیگر باشند.

شرایط دو تیم از ابتدای فصل تا کنون نتیجه ال کلاسیکو را بیش از پیش غیر قابل پیشبینی کرده است،در ابتدای فصل شاید کمتر کسی فکرش را هم می کرد که بارسلونا بعد از از دست دادن نیمار بتواند سطح قابل قبولی از خود به نمایش بگذارد، اما مربی کار بلدی چون ارنستو والورده با استفاده از هوش بالای مسی دوباره بلوگرانا را به اقتدار گذشته باز گرداند، آن ها با  حالا با یک بازی بیشتر نسبت به رئال با ۱۱ امتیاز اختلاف نسبت به رقیب دیرینه خود احساس امنیت می کنند. آبی اناری ها اگر بتوانند در ال کلاسیکو پیروز شوند درصد بالایی از راه قهرمانی لا لیگا را خواهند پیمود.

اما در سوی مقابل این بازی رئال مادریدی قرار دارد که از ۶ جام ممکن در سال ۲۰۱۷ توانسته ۵ بار قهرمانی را از آن خود کند،  اما نتایج سینوس وار کهکشانی ها از ابتدای فصل جدید باعث شده  تا فاصله آن ها با صدر جدول لا لیگا زیاد شود، در بازی روز شنبه شاگردان زیدان بهترین فرصت را دارند تا با پیروزی در این دیدار امید ها را برای دفاع از عنوان قهرمانی خود افزایش دهند.

برگ برنده رئال مادرید در این یکی دو فصل گذشته را باید حضور زیدان بر روی نیمکت کهکشانی ها دانست، اسطوره فرانسوی دنیایی فوتبال از زمان حضورش در  رئال مادرید توانسته ۸ قهرمانی به دست بیاورد در حالی که این آمار برای کاتالان ها ۴ است و همچنین دو پیروزی در سوپر کاپ اسپانیا هم باعث شده او و شاگردانش از اعتماد به نفس بهتری برخوردار باشند.

قطعا در این دیدار همه ی نگاه ها به عملکرد دو ابر ستاره فوتبال دنیا مسی و رونالدو است، دو بازیکنی که  روز  به روز درخشان تر از قبل ظاهر می شوند، مسی  در این فصل آقای گل لا لیگا است و همین دیشب جایزه بهترین بازیکن و گلزن لا لیگادر فصل گذشته  را از نگاه مارکا در یافت کرد، در سمت مقابل هم رونالدو که برنده دو جایزه توپ طلای فرانس فوتبال و THE BEST  شده و در پایان مرحله گروهی چمپیونز لیگ بهترین گلزن محسوب می شود.


ترکیب احتمالی رئال مادرید:

کیلور ناواس – سرجیو راموس – کارواخال – رافائل واران – مارسلو – لوکا مودریچ – کاسمیرو – تونی کروس – ایسکو – کریم بنزما و کریستیانو رونالدو

ترکیب احتمالی بارسلونا :

تراشتگن – سرجی روبرتو – جرارد پیکه – توماس فرمالن – جوردی آلبا – راکیتیچ – بوسکتس – پائولینیو – اینیستا – لیونل مسی و لوئیس سوارز.

علیرغم استفاده هر دو مربی از سیستم ۲-۴-۴، نه زیدان و نه والورده علاقه ای به حضور ۳ خط ثابت در میدان نیستند و احتمالا تنوع زیادی را در جریان بازی شاهد خواهیم بود.
کهکشانی ها با سیستم لوزی و با نقش دفاعی کاسمیرو و شناور ایسکو پشت ۲ مهاجم در میدان حضور پیدا کرده و در بارسا بوستکس همان نقش ساکن را داشته و اینیستا، پائولینیو و راکیتیچ پشت سوارز بازی خواهند کرد؛ لیونل مسی نیز در ترکیب بارسا بازیکن آزاد خواهد بود.


آیا باز هم نقش مسی کلیدی خواهد بود؟

مسی تا به حال ۲۳ گل در ال کلاسیکو زده که ۱۴ تای آن در برنابئو به ثمر رسیده است و هیچ استادیومی اندازه ورزشگاه اختصاصی رئال شاهد درخشش ستاره آرژانتینی نبوده است.

نقش کاسمیرو متوقف کردن مسی خواهد بود، البته ۴ مدافع، مودریچ و کروس نیز هافبک برزیلی را در این امر یاری می کنند تا کسی به علت خطاهای مکرر اخراج نشود.


برنامه بارسا برای پیروز شدن چیست؟

حفظ توپ. رئال به پیروزی نیاز دارد و این روزها به حفظ توپ علاقه پیدا کرده، پس رقیب بارسا همان تیم قدیمی نیست که با ۲۵ درصد مالکیت و ۳ ضدحمله مرگبار پیروز میدان می شد.

تکیه کهکشانی ها به مودریچ و ایسکوست که این ۲ ستاره به توپ نیاز دارند و هدف تیم والورده مقابله با این حربه است.


برنامه مادریدی ها برای کسب ۳ امتیاز چیست؟

با خط میانی لوزی نزدیک به هم و عدم تمایل رونالدو و بنزما به حرکت در کانالهای عمقی، نقش مدافعان کناری بسیار سنگین خواهد بود.

مارسلو برابر سرخی روبرتو و کارواخال برابر آلبا از جنگ های مهم میدان است. کارواخال باید به آلبا حمله کرده و جلوی نفوذ او را بگیرد، زیرا بعد از جدایی نیمار، آلبا آزادتر شده و به همین دلیل او یکی از بهترین پاسورهای بلوگرانا در فصل جاری به شمار می آید.


جنگ های مهم دیگر میدان کدام است؟

تقابل سوارز در برابر راموس همیشه جذاب است، زیرا این دو بازیکن که تقریبا هر کاری برای پیروز شدن می کنند و احترام زیادی بین این دو ستاره وجود دارد.

هر ۲ بازیکن باید تا پایان در زمین بمانند و خودشان را از خطر اخراج دور کنند، زیرا ماریا سانچس مارتینز تماشاگر تمامی صحنه ها خواهد بود.


داور تازه کار

با تنها ۳۴ سال سن و ۴۸ قضاوت، سانچس مارتینز با کارنامه ای مناسب اولین ال کلاسیکوی خود را تجربه می کند.


دیگر نبردهای کلیدی کدام است؟

رقابت مودریچ و اینیستا جذاب است؛ اما با توجه به سیستم سیال دو تیم، به دشواری می توان این نبرد را تن به تن دانست؛ اما احتمالا اینیستا در سمت چپ خط میانی بارسا و مودریچ در سمت راست هافبک رئال مادرید بازی خواهند کرد.

اینیستا در فصل جاری نمایش درخشانی داشته و مودریچ نیز در فینال جام باشگاه های جهان ارزش های خود را نشان داد، پس انتخاب بازیکن برتر بین آنها دشوار است.


به جز مسی، کدام ستاره می تواند عامل برد بارسا لقب گیرد؟

پائولینیو با زدن ۶ گل، گلزن ترین هافبک فصل جاری بوده و راکیتیچ و پیکه نیز می توانند توپ های مرده را تبدیل به گل کنند. این ۳ بازیکن به علاوه فرمالن می توانند برابر رئال مادرید که در مقابل کرنرها و ضربات ایستگاهی آسیب پذیر است موفق باشند.


به غیر از رونالدو، کدام بازیکن می تواند عامل پیروزی کهکشانی ها باشد؟

گرت بیل یا هر بازیکنی دیگر با سرعتی از روی نیمکت. فراموش نکنیم زیدان ستارگانی چون آسنسیو و وازکز را نیز روی نیمکت در اختیار دارد.

اما گرت بیل که این روزها از لحاط فیزیکی آماده است، می تواند در ۳۰ دقیقه پایانی تفاوت ها را میان بارسا و رئال مادرید ایجاد کند.


پیش بینی نتیجه؟

رئال مادرید به گل زودهنگام نیاز دارد و بارسا به حفظ بازی. گرت بیل می تواند با حضور در میدان برگ برنده کهکشانی ها باشد و تلاش بارسا کسب یک تساوی و زدن ضربه نهایی در دقایق پایانی. جزئیات بیشتری قابل پیش بینی نیست.


آمار و ارقام

در دیدارهای پیشین ۹۵ بار رئال پیروز شده، ۹۳ پیروزی نیز برای بلوگرانا رقم خورده است و ۴۹ بازی با تساوی به پایان رسیده است. در دیدارهای پیشین ۳۹۹ بار رئال گلزنی کرده است و آبی اناری ها نیز ۳۸۴ باز دروازه رقیب خود را باز کرده است.
زین الدین زیدان دو ال کلاسیکوی قبلی خود را پیروز شده است، پیروزی ۳ بر ۱ در برنابئو و ۲ بر ۰ در نیوکمپ (هر دو در سوپرکاپ اسپانیا). آخرین باری که رئال سه بازی پیاپی در تمامی رقابت ها بارسلونا را برده است به سال ۱۹۷۸ باز می گردد. در مقابل بارسلونا این فرصت را دارد که سه بازی پیاپی لالیگایی در برنابئو را برنده شود که اگر این اتفاق رخ دهد برای اولین بار در تاریخ این باشگاه خواهد بود.
بهترین گلزن رئال برابر بارسا دی استفانو با ۱۸ گل است و رونالدو ۱۷ گله  این فرصت را دارد که به با رکورد او برابر ی کند. مسی بهترین گلزن تاریخ ال کلاسیکو در تمامی رقابت ها با ۲۴ گل است.

بارسا شش امتیاز بیشتر از اتلتیکو تیم دوم جدول و ۱۱ امتیاز بیشتر از رئال (رئال بدلیل شرکت در رقابت های جام جهانی باشگاه ها یک بازی کمتر دارد) کسب کرده است و پیروزی در بازی امروز می تواند رئال را از کورس قهرمانی بطور کامل خارج کند.


برترین گلزنان

در تاریخ رقابت های ال کلاسیکو میان دو باشگاه رئال مادرید و بارسلونا ۱۰ بازیکن توانسته اند خود را در تاریخچه این بازی ها تا به اینجای کار خود را جاودانه نمایند که به طور قطع در آینده ای نه چندان دور ترتیب انتهایی این لیست تغییر خواهد کرد!

قابل حدس خواهد بود که دو ستاره بزرگ رئال مادرید و بارسلونا، یعنی کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در این لیست حضور دارند، چرا که آنان در رقابت های رو در رو برابر یکدیگر توانسته اند  گل های بسیاری را به ثمر برسانند که اغلب آنها گل های سه امتیازی بوده است!

با توجه به شرایط فصل جاری این دو ابر ستاره انتظار می رود لیونل مسی در تقابل با رئال مادرید در هفته هفدهم رقابت های لالیگا بتواند در سانتیاگو برنابئو گلزنی نماید! چرا که او تا به اینجای فصل نمایش های بسیار خوبی را از خود ارائه داده است و همچنین در ورزشگاه حریف همواره یکی از ترسناک ترین بازیکنان حاضر در میدان بوده است!

کریستیانو رونالدو نیز در رقابت های لالیگا فصل جاری نمایش چندان خوبی را نداشته است و آمادگی او تا به این لحظه به چالش کشیده شده است، چرا که او به دلیل مصدومیت به مدت ۲ روز در تمرینات پیش از ال کلاسیکو غایب بوده است و به نطر نمی رسد بتواند با آمادگی بالایی در این بازی حاضر شود.

رونالدو البته همانند مسی در خانه حریف  نمایش های بهتری را نسبت به بازی های خانگی از خود ارائه داده است، چرا که در فصول گذشته او در ورزشگاه نیوکمپ همواره توانسته به ارمغان آورنده ۳ امتیاز برای تیم خود باشد؛ باید منتظر ماند و دید کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در بازی فردا ظهر خواهند توانست رکورد  گلزنی هایشان را در ال کلاسیکو بهبود ببخشند یا خیر!

لیست ۱۰ نفره برترین گلزنان رقابت های ال کلاسیکو به شرح ذیل می باشد:

۱_ لیونل مسی (بارسلونا ۲۴ گل)

لیونل مسی

۲_ آلفردو دی استفانو (رئال مادرید ۱۸ گل)

آلفردو دی استفانو

۳_ کریستیانو رونالدو (رئال مادرید ۱۷ گل)

کریستیانو رونالدو

۴_ رائول (رئال مادرید ۱۵ گل)

۵_ سزار رودریگز ( رئال مادرید ۱۴ گل)

۵ _ فرانسیسکو خنتو ( رئال مادرید ۱۴ گل)

۵_ فرانس پوشکاش ( رئال مادرید ۱۴ گل)

۸_ سانتیانا (رئال مادرید ۱۲ گل)

۹_ جوزپ سامیتیر (رئال مادرید – بارسلونا ۱۰ گل)

۱۰_ کریم بنزما ( رئال مادرید ۹ گل)

کریم بنزما


ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی