مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۰۶۷
زمان انتشار : ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳

اولین دیدار در لیگ جهانی

شکست والیبال ایران مقابل ایتالیا

به گزارش، تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار از بیست و هشتمین دوره رقابت های لیگ جهانی، مقابل ایتالیا، پرافتخارترین تیم جهان شکست خورد. اولین دیدار تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ از ساعت ۲۲:۳۰ روز جمعه در شهر پسارو ایتالیا برابر تیم میزبان آغاز شد که در پایان شاگردان کولاکوویچ این بازی […]

به گزارش، تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار از بیست و هشتمین دوره رقابت های لیگ جهانی، مقابل ایتالیا، پرافتخارترین تیم جهان شکست خورد.

اولین دیدار تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ از ساعت ۲۲:۳۰ روز جمعه در شهر پسارو ایتالیا برابر تیم میزبان آغاز شد که در پایان شاگردان کولاکوویچ این بازی را ۳ بر صفر به حریف نامدار خود واگذار کردند.

تیم ملی والیبال ایران این دیدار را با نتایج ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۲ به حریف خود واگذار کرد. ملی پوشان ایران در شرایطی به مصاف ایتالیا رفتند که برای هفته اول محمد موسوی را در اختیار نداشتند و شهرام محمودی هم غایب یود.

شاگردان کولاکوویچ که به نظر می رسید هنوز به شرایط مطلوب مسابقه نرسیده اند در ست اول پراشتباه ظاهر شدند و هر چند شانه به شانه با حریف پیش رفتند اما در نهایت این ست را به تیم جوان شده ایتالیا واگذار کردند.

لاجوردی پوشان که بدون ستاره های اصلی خود از جمله زایتسف، گام در این دیدار گذاشته بودند نمایش بهتری داشتند و توانستند گام اول را به سود خود خاتمه دهند.

ست دوم اما برای ایران خوب شروع شد و ملی پوشان کشورمان چندین امتیاز از حریف پیش افتادند اما بازهم نتوانستند این برتری را حفظ کنند و نه تنها خود را به ایران رساندند بلکه در پایان ست برنده هم شدند. در امتیاز ۲۳ تیم ملی ایران این فرصت را داشت که از حریف پیشی بگیرد اما پس از چند رفت و برگشت بازهم این ایتالیا بود که دو امتیاز پایانی را گرفت.

در ست سوم ملی پوشان کشورمان بازهم با چهار امتیاز از حریف پیش افتادند و این امیدواری را بوجود آوردند که بتوانند این ست را با برتری به پایان برسانند اما ایتالیا ماجرای ست دوم را تکرار کرد و با سرویس های خوبی که زد توانست به بازی برگردد.

با این حال شاگردان کولاکوویچ به روند خوب بودنشان ادامه دادند و وقت دوم استراحت را با برتری به پایان بردند و تا امتیاز ۲۰ هم از حریف پیش بودند اما در این امتیاز دو تیم مساوی شدند.

در ادامه اما ایتالیا بهتر عمل کرد و توانست ست سوم را هم از ایران ببرد.

این شکست، چهارمین باخت پیاپی ایران مقابل ایتالیا در رقابت های مختلف والیبال جهانی و المپیک بود.

پس از عدم کسب پیروزی در این دیدار چند طلسم برای تیم ملی باقی ماند:

* ایران در تمام بازی های اول لیگ جهانی نتیجه را واگذار کرده است.

* ایتالیا در ۴ بازی اخیر خود حتی یک ست هم به ایران نداد.

* آخرین برد ایران مقابل ایتالیا به سال ۲۰۱۴ بازمی گردد در حالیکه قبل از آن ایران ۴ بار ایتالیا را شکست داده بود.

* ایران در هیچ یک از بازی های ابتدایی خود در لیگ جهانی موفق به کسب امتیاز نشده است.

*تنها سال ۲۰۱۵ و بازی مقابل امریکا ایران توانست یک ست کسب کند و در سایر بازی های اول خود در لیگ جهانی نتیجه را ۳ بر صفر واگذار کرده است.

ملی پوشان کشورمان در  دومین دیدار  از هفته نخست رقابت های لیگ جهانی ساعت ۱۹:۳۰ روز شنبه به مصاف تیم ملی والیبال برزیل خواهد رفت که پرافتخارترین تیم لیگ جهانی است.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت