مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۱۸۸۷
زمان انتشار : ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

نام مربی‌های جدید در مادرید زمزمه می شود!

زیدان در نزدیک‌ترین فاصله تا درب خروج

رده چهارم لالیگا به هیچ وجه برای سلطنتی های اسپانیا قابل هضم نیست. حتی اگر مادرید رویایی‌شان تحت هدایت زیدان افسانه ای باشد. آنها روزهای بدی را سپری می کنند و اولین ترکش احتمالأ به زیزو برخورد کند.

به گزارش  اگر نیم‌فصل امسال را از خاطرمان پاک کنیم، رئال را تیمی می‌دانیم که هر بازی برای زدن گل‌های زیاد به میدان می رود و شکست معنایی در فرهنگ لغت آنها ندارد. کهکشانی ها سال قبل با ستارگانی که روی نیمکت داشتند حتی در دیدار های حساس لالیگا نیز با تیم دوم خود به مصاف رقبا می رفتند. اما امسال همه چیز دچار تغییر شده و تمامی رقبا شانس بالایی را برای خود درنظر می‌گیرند. آنها که ۱۹ امتیاز از بارسلونا عقب افتادند حتی در کوپا دل ری نیز توان بردن تیم های ساده ای مثل فوئن لابرادا و نومانسیا را هم در خانه از دست داده اند.

این در حالی است که روابط خوب  فلورنتینو پرز و زین الدین زیدان این روزها تیره و تار شده است. آنهم اصرار بی مورد زیدان برای حفظ تیمی است که پا به سن گذاشته و اشباح شده به نظر می رسد.

رئال مادرید

حالا سران مادریدی و در رأس آنها، پرز تصمیم دارند تا پایان فصل به زیدان اختیار تام دهد و منتظر تغیرات زیدان در تیمش باشند. اما بنا به گزارش متعدد رسانه های اسپانیایی، مذاکره با گزینه های جانسینی زیدان آغاز شده است. در فکر پرز و خوزه آنخل سانچز (نایب رئیس رئال) نام دو سرمربی به عنوان کاندیدای نهایی حک شده است.  یورگن کلوپ و مائوریتسیو ساری.

یورگن کلوپ:

یورگن کلوپ

سرمربی خوش فکر آلمانی از آن دسته مربیانی است که علاوه بر توانایی های فنی بالا، چه با هواداران و چه با بازیکنان تیمش بسیار صمیمانه رفتار می کند. موضوعی که در مادرید بسیار اهمیت دارد و تجربه دوران آنچلوتی و مورینیو نشان داده است که این دو فاکتور برای تیمی با ستارگان فراوان مانند رئال مادرید؛ بسیار حائز اهمیت است. اما مشکل اصلی اینجاست که کلوپ علاقه برای کار کردن در تیم های بزرگ ندارد، او ترجیح می دهد سازنده باشد و شاهد این مدعا آنجاست که او دوبار پیشنهاد هدایت بایرن مونیخ، پیش از لیورپول و یکبار نیز پیشنهاد چلسی و همین رئال مادرید را رد کرده است. حال باید دید پرز تا چه حد می تواند نظر کلوپ را برای انتقالش به مادرید جلب کند.

مائوریتسیو ساری:

مائوریتسیو ساری

ساری، سرمربی ایتالیایی ناپولی این فصل نیز باید با تیم های زیادی برای قهرمانی در سری آ ایتالیا بجنگد. اما با توجه به این که یوونتوس در سالیان اخیر همواره قهرمان اسکودتو شده است، شاید این آخرین تلاش ساری برای فتح عناوین در ناپل باشد. او در سالیان اخیر، پارتنوپی ها را تبدیل به تیمی خطرناک در فوتبال ایتالیا کرده است. تا جایی که مربیان زیادی از جمله پپ گواردیولا لب به تمجید از سبک زیبای بازی تیم او پرداخته اند. او فوتبالی را به هواداران سخت گیر کهکشانی ها ارائه می دهد که می خواهند. ساری تا سال ۲۰۲۰ با ناپلی ها قرارداد دارد و برای جدایی او پرز باید ۸ میلیون یورو پرداخت کند. این سرمربی ایتالیایی در ۱۲۸ دیداری که روی نیمکت پارتنوپی ها نشسته است ۸۵ پیروزی ۲۲ تساوی و ۲۱ شکست را در کارنامه داشته است. اما میانگین ۲٫۲۰ گل در هر دیدار لیگ تدافعی ایتالیا می تواند برای او یک نکته ویژه باشد.

حال باید دید پرز کدامیک را در انتهای فصل جانشین اسطوره بزرگ باشگاه رئال مادرید خواهد کرد. تصمیمی که حتی همین حالا هم در  سکو های سانتیاگو برنابئو موافقان و مخالفان زیادی دارد.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی