مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۹۵۹
زمان انتشار : ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷

رکوردهای مسابقات مقدماتی جام‌جهانی

مسابقات مقدماتی جام جهانی به پایان رسید و تیم ها با رکوردهایی که به جا می گذارند ماندگار می شوند.

به گزارش  مسابقات مقدماتی جام جهانی با رکوردهای منحصر به فردی به پایان رسید. مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با برگزاری دیدار پرو برابر نیوزلند به پایان رسید تا تکلیف ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی مشخص شود. مسابقات مقدماتی این جام جهانی مانند دیگر دوره ها با ثبت آمارهای مختلفی همراه بود که به بررسی برخی از آنها می پردازیم:

۸۷۱ دیدار در مرحله مقدماتی
این مسابقات از تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۱۵ در قاره آسیا آغاز شد و بعد از برگزاری ۸۷۱ دیدار در تاریخ ۱۵ نوامبر در کشور پرو و برگزاری دیدار میان دو تیم نیوزلند و پرو به پایان رسید تا تکلیف ۳۱ تیم صعود کننده به جام جهانی مشخص شود.

 روند شکست ناپذیری اسپانیا
تیم ملی اسپانیا در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ نیز شکست نخورد تا روند شکست ناپذیری این تیم در این مسابقات به عدد ۶۳ برسد. اسپانیایی ها می توانند این رکورد منحصر به فرد را در مسیر مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ارتقا دهند. بعد از تیم ملی اسپانیا، نیجریه با ۳۶ بازی بدون شکست در رده دوم قرار دارد.

طولانی ترین غیبت برای پرو
پرو با شکست نیوزلند موفق شد به روند غیبت خود در جام جهانی پایان دهد. پرو آخرین بار ۳۶ سال قبل موفق به حضور در جام جهانی شده بود و حالا این شانس را دارد تا در روسیه مجددا طعم حضور در این مسابقات را تجربه کند. آخرین حضور پرو به جام جهانی ۱۹۸۲ اسپانیا باز می گردد. مصر با ۲۸ سال غیبت در جام جهانی و مراکش با ۲۰ سال غیبت در رده های بعدی قرار دارند.

۲۰ تیم در جام جهانی ۲۰۱۴ حضور داشتند
از میان ۳۲ تیم حاضر در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸، تنها ۲۰ تیم در جام جهانی برزیل حضور داشتند و موفق به تکرار حضور خود شدند. در میان تیم های آفریقایی حاضر در جام جهانی، نیجریه تنها تیمی است که در مسابقات برزیل نیز حضور داشت و دیگر تیم های این قاره تغییر کرده اند تا بیشترین تغییر متعلق به این قاره باشد.

هفت قهرمان حضور دارند
در میان تیم هایی که موفق به کسب جواز حضور در مسابقات جام جهانی شدند، ۷ تیم سابقه قهرمانی دارند. برزیل، آلمان، آرژانتین، اسپانیا، انگلستان، فرانسه و اروگوئه تیم هایی هستند که پیش از این موفق به کسب عنوان قهرمانی در این مسابقات شدند. ایتالیا تنها تیمی است که موفق به کسب عنوان قهرمانی شده؛ اما در این مسابقات حضور ندارد.

۴ کشور جدید در مسابقات مقدماتی
مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ با حضور ۴ تیم جدید انجام شد. کشور های سودان جنوبی، کوزوو، بوتان و جبل الطارق برای اولین مرتبه در مسابقات مقدماتی جام جهانی شرکت کردند و البته هیچ کدام موفق به حضور در جام جهانی نشدند.

۲۴۵۷ گل برای رسیدن به روسیه
* در جریان برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی، ۲۴۵۷ گل در ۸۷۱ دیدار از خط دروازه ها عبور کرد. کیتو بازیکن تیمور غربی در دیدار با مغولستان اولین گلزن مسابقات مقدماتی جام جهانی بود و کریستین راموس نیز با پیراهن پرو آخرین گل را به ثمر رساند.
* روبرت لواندوفسکی ستاره بایرن مونیخ و تیم ملی لهستان در کنار احمد خلیل از امارات و محمد السهلاوی بازیکن تیم ملی عربستان با ۱۶ گل عنوان بهترین گلزنان این مسابقات را کسب کردند.
* در جریان مسابقات مقدماتی جام جهانی، دو بازیکن موفق به ثبت ۵ گل زده در یک بازی شدند. محمد السهلاوی در دیدار با تیمور غربی و کارلوس رویز بازیکن تیم ملی گواتمالا در دیدار با سنت وینسنت این آمار را خلق کردند.

گلزنان جوان و مسن
احمد سروری بازیکن یمنی با ۱۷ سال و ۹۵ روز جوان ترین گلزن این مسابقات بود و پابلو اسکوبار بازیکن تیم ملی بولیوی با ۳۸ سال ۹۱ روز مسن ترین گلزن این مسابقات لقب گرفت.

جوان ترین و مسن ترین بازیکنان
آنتونی لیکوئلیکی بازیکن تیم ملی تونگا با ثبت ۱۵ سال ۲۵۷ روز جوان ترین بازیکنی است که در این مسابقات به میدان رفته است. ددی آریستاید بازیکن جزیره تورک و کایکوس نیز با ۴۴ سال و ۲۹۳ روز مسن ترین بازیکنی بود که در این مسابقات به میدان رفت تا رکورد دار حضور در این مسابقات باشد.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی