مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۳۵۷۲
زمان انتشار : ۰۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۰

بیانیه ستاره پرتغالی رئال مادرید پس از اولین جلسه محاکمه‌‌اش

رونالدو: هرگز کوچک‌ترین تلاشی برای فرار از پرداخت مالیات‌هایم نکرده‌ام | به دادگاه فشار نمی‌آورم و دیگر حرفی نمی‌زنم

مهاجم پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید خودش را از اتهاماتی که به وی نسبت داده می‌شود مبرا دانست و ادعا کرد که مقامات اسپانیایی از جزئیات درآمدهای وی مطلع هستند.

به گزارش  به دنبال اولین جلسه محاکمه کریستیانو رونالدو برای رسیدگی به پرونده کلاهبردای مالیاتی ۱۴٫۷ میلیون یورویی او در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ که عصر امروز (دوشنبه) در دادگاه منطقه آلارکن مادرید برگزار شد، همان‌طور که شرکت رسیدگی‌کننده به امور حقوقی این ستاره پرتغالی (شرکت جستیفوته) اعلام کرده بود، بیانیه‌ای در خصوص این پرونده منتشر شده است که بخش‌هایی از این بیانیه‌ را در ادامه می‌خوانید:

«اداره خزانه‌داری و مالیات اسپانیا به طور کامل از جزئیات تمامی درآمدهای من مطلع است، چون ما همیشه اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار داده‌ایم. من هرگز چیزی را پنهان نکرده‌ام و هرگز برنامه‌ای برای فرار از پرداخت مالیات‌هایم نداشته‌ام. من همیشه داوطلبانه مالیات‌هایم را پرداخته‌ام، چون فکر می‌کنم که همه ما باید میزان دقیق درآمدهای‌مان را اعلام و مطابق آن مالیات بپردازیم. آنهایی که مرا می‌شناسند می‌دانند که من از مشاوران حقوقی‌ام در خصوص این موضوع مشورت گرفته‌ام و تا به امروز همه مالیات‌هایم را به صورت قانونی و کامل پرداخته‌ام، چون نمی‌خواستم که برایم مشکلی به وجود بیاید».

در ادامه بیانیه رونالدو آمده است: «زمانی که من با رئال مادرید قرارداد بستم، هیچ ساختار جدیدی برای مدیریت درآمدهای تبلیغاتی‌‌ام ایجاد نکردم بلکه به همان شیوه‌ای که آنها را در زمان بازیگری‌ام در انگلیس مدیریت می‌کردم، ادامه دادم. وکلای باشگاه منچستریونایتد در سال ۲۰۰۴ به من توصیه کردند که این شرکت را تأسیس کنم و این مدت‌ها قبل از آن بود که به اسپانیا بیایم. ساختاری که من الان برای مدیریت درآمدهای تبلیغاتی‌ام دارم مربوط به آن زمان است و مورد تأیید اداره خزانه‌داری و مالیات انگلیس بود که آن را قانونی و مشروع می‌دانست».

رونالدو در پایان بیانیه‌اش اعلام کرده است که به هیچ عنوان از بازجویی شدن توسط مقامات قضایی اسپانیا واهمه ندارد و با کمال میل آماده همکاری با آنهاست.

وی در بخش پایانی بیانیه‌اش این‌گونه نوشته است: «اکنون زمان آن است که بگذاریم دادگاه کارش را انجام دهد. من به عدالت اعتقاد دارم و امیدوارم که در مورد این پرونده هم حکمی عادلانه صادر شود. همچنین به منظور جلوگیری از وارد آمدن فشارهای غیرضروری به دادگاه و شرکت در جلسات محاکمه دیگر، من تصمیم گرفته‌ام که بعد از این هیچ‌گونه بیانیه‌ای منتشر نکنم تا زمانی که دادگاه حکم نهایی را در خصوص این پرونده صادر کند».

رونالدو متهم است که در یک بازه زمانی ۴ ساله از اعلام واقعی درآمدهای تبلیغاتی‌اش در اسپانیا خودداری کرده است تا مالیات واقعی آنها را نپردازد. در همین حال اداره مالیات اسپانیا مدعی شده است که رونالدو برای دور زدن این سازمان درآمدهایش را به دو شرکت تحت مدیریت خود در جزایر ویرجین بریتانیا و ایرلند انتقال داده است تا این درآمدها شامل مالیات نشوند.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی