مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۶۱۸
زمان انتشار : ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۲

از منچستر تا مادرید

رونالدو; ستاره‌ای که باشگاه برایش تفاوت نداشته است

بهترین بازیکن دو سال اخیر جهان همواره نشان داده است که همیشه تشنه است. کریستیانو رونالدو کاپیتان تیم ملی پرتقال توانسته اکثرافتخارات فردی و باشگاهی را به دست آورد اما نکته ای که وجود دارد این استو که ...

به گزارش  چندین سال است که مستطیل سبز در سلطه‌ی دو ابرستاره خود است. کریستیانو رونالدو و لیونل مسی دو ستاره ای که در سرتاسر دنیا صحبت از درخشش و نقدو بررسی این دو ستاره است.

رونالدو با منچستر یونایتد کمی زودتر از مسی به قله‌ی اروپا رسید. در ادامه ستاره آرژانتینی نام خود را بر سر زبان ها انداخت و توانست بهترین بازیکن جهان لقب بگیرد. با پیوستن رونالدو به رئال همواره رقابت تنگاتنگی میان این دو شکل گرفت اما در یکی دو فصل گذشته این ستاره پرتغالی بوده که با کسب جام ملت های اروپا و دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا عملکرد بهتری نسبت به رغیب خود داشته باشد،  همین فتح جام ها و گلزنی های او در اروپا باعث شده  تا CR7  جایزه THE BEST  را در دو سال اخیر مال خود کند، حالا همگان در انتظار برنده جایزه توپ طلایی هستند که فرانس فوتبال می دهد .

کریستیانو رونالدو تا به حال چهار بار جایزه توپ طلای را که به صورت مشترک فرانس فوتبال و فیفا می دادند در سال های ۲۰۰۸، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ کسب کرده است و از این حیث یک جایزه کمتر از لیونل مسی دارد، رونالدو در سال ۲۰۰۸ همچنین بهترین بازیکن سال فیفا را نیز کسب کرده است، همان جایزه ای که در دو سال اخیر در قالب THE BEST به وی اهدا شده است.

کریستیانو رونالدو

تقریبا رونالدو و مسی در بیشتر جایزه های از نظر آماری نزدیک به هم هستند، برای مثال هر دوی آن ها ۴ بار کفش طلای فوتبال را از آن خود کرده اند. اما یکی از نکاتی که برای رونالدو می تواند نسبت به رقیب خود برتری ایجاد کند این است که برای او فرقی نمی کند که در کنار چه بازیکنانی و چه پاسور هایی کار می کند چراکه او تنها بازیکن تاریخ است که همه ی این افتخارات را با دو باشگاه کسب کرده است. او هرچه در رئال مادرید کسب کرده را قبل از آمدن به برنابئو با منچستر یونایتد به دست آورده است و این نشان دهنده عزم راسخ او برای فتح جوایزمختلف است.

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی