مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۹۲۰
زمان انتشار : ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳

فاصله 14 امتیاز شد

رئال مادرید ۰-۳ بارسلونا; تونلی که حالا باید برای کاتالان‌ها زده شود

در حساس ترین و جذاب ترین دیدار هفته هفدهم لالیگا اسپانیا، تیم های رئال مادرید و بارسلونا دیدار مشهور به ال کلاسیکو را در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برگزار کردند که در پایان بارسلونا موفق شد با نتیجه سنگین 3_0 رئال مادرید را شکست دهد!

به گزارش  رئال مادرید که برای باقی ماندن در کورس قهرمانی رقابت های لالیگا اسپانیا نیاز مبرم به ۳ امتیاز حساس دیدار ال کلاسیکو داشت برابر بارسلونا با نتیجه ۳-۰ در خانه شکست خورد تا بازنده بزرگ این میدان باشد و زیدان برای تصاحب عنوان لالیگا عملا ناامید شود.

ترکیب رئال مادرید و بارسلونا به شرح ذیل بود:

ترکیب رئال مادرید

ترکیب بارسلونا

در روزی که کریستیانو رونالدو و پائولینیو آمادگی بسیار بالایی را در فاز هجومی برای تیم های خود نشان داده اند؛ دیدار حساس ال کلاسیکو با نتیجه تساوی بدون گل در نیمه اول پایان یافت.
کریستیانو رونالدو در دقایق ابتدایی موفق شد با ضربه سر دروازه تراشتگن را باز کند که با اعلام داور بازی به دلیل آفساید این گل مردود اعلام شد.

کریستیانو رونالدو

در ادامه باز هم کریستیانو رونالدو  موقعیت بسیار خوبی را باز هم برای گلزنی داشت که با اشتباه خود در زماان بندی برای شلیک آن به سوی دروازه بارسلونا این موقعیت از دست رفت.

پائولینیو ضربه ای فوق العاده را به سوی دروازه رئال مادرید شلیک کرد که اگر سیو ناواس نبود قطعا این توپ وارد دروازه شده بود، در ادامه او بازی هم ضربه ای سر را روانه دروازه ناواس کرد که این دروازه بان کاستاریکایی سیوی فوق العاده از خود ارائه داد.

پائولینیو

در اواخر نیمه اول نیز کریم بنزما یک ضربه سر فوق خطر ناک را روی سانتر مدافعین کناری رئال مادرید  به سوی دروازه بارسلونا هدف گرفت که با برخورد آن به تیر دروازه دروازه بارسلونا باز نشد تا بازی در نهایت کار در نیمه اول با نتیجه تسایوی بدون گل پایان بیاید.

در نیمه دوم بارسلونا شخصیتی غیر قابل مهار را از خود نشان داد تا با برهم ریختگی دفاع رئال مادرید، روی پاس فوق العاده سرخی روبرتو و کار بی نظیر پائولینیو، لوئیز سوارز بتواند در دقیقه ۵۳ گل برتری را برای بلوگرانا ها به ثمر برساند تا ورزشگاه سانتیاگو برنابئو در سکوت محض فرو برود!

لوئیز سوارز

در ادامه رئال مادرید از هم گسیختگی خود را به صورت کامل به نمایش گذاشت تا روی عدم هماهنگی مدافعان و باز هم کار فوق العاده پائولینیو ، دروازه مادریدی ها تهدید شود و دنی کارواخال با خطای هند ناشیانه خود مانع ورود توپ به دروازه شود تا سانچز داور این بازی او را با کارت قرمز جریمه کند و پنالتی به سود بارسلونا اعلام شود!

لیونل مسی

بازی در اوج شرایط دراماتیک خود دنبال می شد و لیونل مسی که می توانست با گل کردن این ضربه پنالتی رکورد گرد مولر را افسانه ای را به طور رسمی بشکند توپ را با قدرت هرچه تمام تر وارد دروازه ناواس کرد تا بازی ۲_۰ به سود بارسلونا شود و ابر ستاره بلوگرانا ها بتواند گرد مولر افسانه ای را در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو پشت سر بگذارد و برترین گلزن تاریخ رقابت های باشگاهی در ۵ لیگ معتبر با ۵۲۶ گل زده شود!

در ادامه زیدان برای اینکه بتواند  نتیجه بازی را به تساوی بکشاند گرت بیل و مارکو آسنسیو را به جای کاسمیرو که نمایش بسیار ضعیفی را از خود ارائه داده بود و کواچیچ که احساس مصدومیت می کرد را به میدان فرستاد.

سرخیو راموس

گرت بیل صاحب دو موقعیت خطرناک روی دروازه بارسلونا شد که با سیو های تراشتگن آماده این خطر ها دفع شد تا رئالی ها تمرکز خود را به طور کلی از دست بدهند و در شرایط بدتری به لحاظ روحی قرار بگیرند و این بارسلونا باشد که با حرفه ای گری تمام بتواند بازی را در کنترل خود در بیاورد.

در نهایت در دقیقه ۲+۹۰ الکس ویدال روی برهم ریختگی دفاع کهکشانی ها توانست تیر خلاص را بر پیکره شاگردان زیدان وارد نماید تا این بازیکن تازه وارد هم بتواند در ال کلاسیکو گلزنی نماید و رئالی ها را به زانو دریابورد.

رئال مادرید هرچه که داشت را در توان داشت اما با مقاومت بسیار عالی بارسلونا روبرو شد تا در نهایت کار بارسلونا بتواند میان بهت و حسرت هواداران رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو برابر تیم ۱۰ نفره زیدان به پیروزی برسد و ارنستو والورده بتواند سرانجام زین الدین زیدان را پس از ۳ سال شکست ناپذیری برابر خود شکست دهد!

سرخیو راموس

بارسلونا با کسب این پیروزی ۴۵ امتیازی شد و در صدر جدول جای خود را در این رتبه محکم تر از همیشه نماید تا رئال مادرید با پذیرش این شکست نیز ۳۱ امتیازی باقی بماند و فاصله ای ۱۴ امتیازی با صدر پیدا کند و عملا کارش برای تصاحب این رتبه در ادامه فصل غیر ممکن شود!

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی