مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۳۲۷۸
زمان انتشار : ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۸

رئال مادرید ۲ – ۳ بارسلونا؛ اولین پیروزی والورده در ال کلاسیکو

اولین ال کلاسیکوی فصل ۲۰۱۷/۱۸ در قالب یک دیدار دوستانه و در میامی برگزار شد که در نهایت بارسلونا با هدایت ارنستو والورده به پیروزی ۳-۲ دست یافت.

به گزارش   رئال مادرید در سومین دیدار پیش فصل خود نیز متحمل شکست شد و بارسلونا برخلاف حریف خود، سومین بازی متوالی خود را هم با پیروزی پشت سر گذاشت.

دقیقه ‘۳ (۱-۰)(لیونل مسی): بارسلونا بازی را با گل شروع کرد تا رئال مادرید عملکرد ضعیف خود در پیش فصل را تکمیل کند؛ روی اشتباه راموس، بوسکتس توپ گیری کرد و مسی را راه انداخت تا ستاره آرژانتینی با یک ضربه نرم که به پای واران برخورد کرد و اوج گرفت، دروازه ناواس را باز کند.

دقیقه ‘۷ (۲-۰)(ایوان راکیتیچ): شروع فاجعه بار رئال مادرید در این دیدار تکمیل شد؛ حرکت نیمار پشت محوطه و پاس عرضی او که از مقابل پای سوارز و مدافعان رئال مادرید عبور کرد و با شوت سرکش راکیتیچ به گوشه دروازه ناواس راه یافت.

دقیقه ‘۱۶ (۲-۱)(متئو کواچیچ): یکی از گل های خورده جبران شد تا نوید یک ال کلاسیکوی پر گل را بدهد؛ پاس عرضی کارواخال به پشت محوطه برای کواچیچ، با دریبل این بازیکن و ضربه دقیقش به گوشه پایین دروازه تکمیل شد.

دقیقه ‘۱۹: روی ضدحمله ای خطرناک، بنزما از سمت چپ وارد محوطه بارسا شد و در حالیکه آسنسیو را کنار خود داشت با شوت پای چپ زمینی و خودخواهانه توپ را از کنار دروازه به بیرون زد.

دقیقه ‘۲۹: نیمار داخل محوطه جریمه رئال مادرید و روی پاس سوارز صاحب توپ شد و پس از چند سر توپ عالی مقابل واران، ضربه زمینی خطرناک خود را زد که توپ با اختلاف بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ‘۳۱: روی اشتباهات فردی بازیکنان رئال مادرید در خط دفاعی، مسی با عبور از واران در موقعیت تک به تک قرار گرفت اما ناواس با واکنشی فوق العاده ضربه مهاجم آرژانتنی را دفع کرد و دروازه تیمش را نجات داد.

دقیقه ‘۳۶ (۲-۲)(مارکو آسنسیو): روی ضدحمله ای تند و تیز دیگر از سوی شاگردان زیدان، کواچیچ با پاسی عالی تکل آلبا را رد کرد و آسنسیو را در موقعیت تک به تک قرار داد تا ستاره جوان اسپانیایی ضربه نهایی را به خوبی وارد دروازه سیلسن کند.

نیمه اول این دیدار جذاب و تماشایی که پر گل هم بود، با نتیجه ۲-۲ به پایان رسید.

دقیقه ‘۵۰ (۳-۲)(جرارد پیکه): روی ضربه ایستگاهی ارسالی نیمار از سمت چپ، پیکه در فضای خالی دفاع رئال مادرید به راحتی حرکت کرد و توپی که روی پای او فرود آمد را به داخل دروازه هدایت کرد.

دقیقه ‘۵۵: روی پاس در عمق خوب برای نیمار، ستاره برزیلی در موقعیت تک به تک قرار گرفت و در حالیکه قصد دریبل ناواس طی حرکتی عرضی را داشت، اما در نهایت ضربه اش را به بیرون زد.

دقیقه ‘۵۸: پاس در عمق عالی ویدال، این بار سوارز را در موقعیت تک به تک قرار داد اما باز هم ناواس با واکنشی عالی توپ را با پاهای خود دفع کرد.

دقیقه ‘۶۰: بعد از اینکه رئال مادرید خود را از فشار بی امان بارسا رها کرد، روی یک ضدحمله ایسکو وارد محوطه شد و خلاف جهت حرکتش به توپ ضربه زد که سیلسن به خوبی دست او را خواند و توپ را از روی خط مهار کرد.

دقیقه ‘۶۳: لیونل مسی، اومتیتی و لوئیز سوارز هم از بازی بیرون رفتند و جای خود را به دنیس سوارز، ماسکرانو و آلکاسر دادند.

دقیقه ‘۶۶: نفوذ بیل به داخل محوطه بارسا، از سمت چپ او را در زاویه ای تنگ قرار داد و ضربه اش با برخورد به پای سیلسن راهی کرنر شد.

دقیقه ‘۸۰: حرکت در عرض ایسکو و ضربه عالی او که گوشه دروازه را هدف گرفته بود با واکنش فوق العاده سیلسن به کرنر فرستاده شد.

دقیقه ‘۸۴: حرکت زیبای لوکاس وازکز از سمت راست و پاس به بیرون او به پشت محوطه، با شوت تماشایی و کات دار سبایوس همراه شد که توپ با اختلاف بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

در نهایت بازی با همان نتیجه ۳-۲ به سود بارسلونا پایان یافت. دو تیم باید در سوپرکاپ اسپانیا و طی دو دیدار رفت و برگشت هم به مصاف هم بروند.

وب سایت نود : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سوالی که برای نگارنده پیش آمده این است که آیا اگر یک کشتی آمریکایی یا اروپایی یا روسی جای کشتی ایرانی بود، آیا باز هم یگانهای امدادی آبی و هوایی چینی انقدر مسامحه وار و بی تفاوت با حادثه روبرو می شدند؟!

حسام الدین واعظ زاده

حسام الدین واعظ زاده

جایگاه، وظیفه و کارایی نهادهای انتخابی و انتصابی