مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۳۰۸۶
زمان انتشار : ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴

رئال مادرید؛ تلاش برای جذب یک دروازه بان مطمئن

دخیا، کورتوا، دوناروما یا اوبلاک؛ رئال مادرید به شدت به دنبال جذب یک سنگربان بزرگ است.

به گزارش  حتی بعد از پایان بازار زمستانی نیز تلاش رئال مادرید برای تقویت ترکیب خود در آینده ادامه خواهد داشت و یکی از پست هایی که فکر مدیران این تیم را مشغول کرده درون دروازه است.

جذب یک سنگربان، اولین و تنها اولویت رئال مادرید برای پنجره ای بود که در ۳۱ ژانویه بسته شد. گرچه کهکشانی ها در پی جذب کپا بودند، اما او تصمیم گرفت تا وفاداری خود را با امضای یک قرارداد جدید با باشگاه بیلبائو نشان دهد. در چنین شرایط، جایگاه کیلور ناواس تا پایان فصل تثبیت شد اما در تابستان بعد رئال مادرید به دنبال یک سنگربان خواهد بود و ما در ادامه گزینه های موجود را بررسی خواهیم کرد؛

داوید دخیا

علیرغم قرارداد داشتن با یونایتد تا سال ۲۰۱۹، تلاش شیاطین سرخ برای تمدید قرارداد با دخیا و رضایت او از زندگی در شهر منچستر، فلورنینو پرز می تواند برای گزینه ای که سالهاست در لیست خرید رئال مادرید قرار دارد در تابستان بعد اقدام کند.

اما به هر حال فتح عناوین یکی از فاکتورهای اصلی دخیا برای تمدید قرارداد خواهد بود. دخیا برای فتح جوایزی چون لیگ اروپا و جام اتحادیه به منچستر مهاجرت نکرد و در فصل جاری نیز با توجه به از دست رفتن شانس قهرمانی در لیگ برتر، حالا لیگ قهرمانان تنها عنوانی است که تیم مورینیو در آن موقعیت قهرمانی دارد.

اگرچه جذب داوید دخیا ارزان نخواهد بود و احتمالا کهکشانی ها باید رقمی مابین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون یورو پرداخت کنند، اما در صورت ناکامی شیاطین سرخ، شاید یک حرکت سریع از سوی پرز باعث انتقال دخیا به برنابئو شود.

تیبو کورتوا

همانند داوید دخیا، قرارداد سنگربان بلژیکی در سال ۲۰۱۹ به پایان می رسد و اگرچه انتظار می رفت کورتوا در پاییز سال قبل قراردادش را تمدید کند، اما حالا به نظر می رسد حداقل تا تابستان بعد تغییری در شرایط او ایجاد نخواهد شد.

علیرغم تمایل چلسی به ماندن کورتوا، وی در ۲۵ سالگی سالهای درخشانی را پیش رو دارد اما جذب او آسان نخواهد بود زیرا پاری سن ژرمن هم خواهان کورتوا است اما شاید مسائل شخصی باعث بازگشت این سنگربان به پایتخت اسپانیا شود.

کورتوا در گذشته نیز مورد توجه کهکشانی ها بود و قیمت احتمالی او ۸۰ میلیون یورو برآورد شده است.

یان اوبلاک

همانند ویکتور والدس، ایکر کاسیاس و تیبو کورتوا، سنگربان اسلوانیایی اتلتیکومادرید نیز رکورد دریافت تنها ۵۴ گل را در ۱۰۰ بازی اول لالیگایی خود ثبت کرده است و این دقیقا همان موضوعی است که رئال مادرید را مصمم به تغییر رنگ لباس باشگاه اوبلاک از قرمز و سفید به سفید خالص در پایتخت اسپانیا کرده است.

قرارداد اوبلاک در سال ۲۰۲۱ به پایان خواهد رسید و بند آزادسازی به ارزش ۱۰۰ میلیون یورو در قرارداد او وجود دارد. در آغاز ژانویه این سنگربان ۲۵ ساله تایید کرد که هنوز با باشگاه در مورد جدایی صحبت نکرده و تصمیم در مورد آینده در اختیار او نیست.

علیرغم تمایل به جدایی در تابستان قبل، اوبلاک به علت محرومیت اتلتیکومادرید از جذب بازیکن تصمیم خود را عوض کرد اما در تابستان ۲۰۱۸ ممکن است این اتفاق رخ دهد و رئال مادرید رقیب بزرگی مانند پاری سن ژرمن را برای جذب اوبلاک پیش روی خود می بیند.

جان لوییجی دوناروما

علیرغم ۱۸ ساله بودن، جای تعجبی نیست که دوناروما تبدیل به سنگربان اول کهکشانی ها شود. گرچه بند آزادسازی در قرارداد دوناروما وجود ندارد اما نزاع های دائمی بین مینو رایولا و مدیران میلان و یک رابطه سرد با هواداران روسونری که بعد از شایعات اخیر جدایی او، با توهین آنها همراه بود می تواند دوناروما را به سمت درب های خروج میلان در تابستان هدایت کند.

اخبار حاکی از تمایل دوناروما به انتقال به یکی از باشگاه های بزرگ برای کسب افتخارات بیشتر است. اتفاقی که با توجه به شانس کم روسونری برای رسیدن به لیگ قهرمانان، بعید است در تیم فعلی او رخ دهد و میلان می تواند با فروش ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون یورویی دوناروما، مشکلات مالی خود را برای فصول بعد کاهش دهد.

قوهای سپید به دوناروما اعتقاد دارند و حتی پیش از تمدید قرارداد او در تابستان قبل، برای جذب این سنگربان ۱۸ ساله اقدام کرده بودند.

سایت گل : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی