مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۳۳۵۰
زمان انتشار : ۰۲:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹

حمیده عباسعلی؛ نایب قهرمانِ بی شکست

بانوی کاراته ایران پس از تساوی صفر-صفر برابر ایومی، قهرمان جهان در سال 2016 و با رای داوران نتیجه را واگذار کرد تا بی شکست نایب قهرمان بازی‌های جهانی دست یافت.

به گزارش  ، حمیده عباسعلی، کاراته کای تیم ملی کشورمان در مصاحبه ای به شرح وضیعت خود پس از پایان مسابقات پرداخت.

او در خصوص عملکردش در بازی‌های جهانی کاراته اظهار داشت: بازی‌های جهانی کاراته با توجه به اینکه هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار بود. هر کسی نمی‌تواند در این مسابقات شرکت کند و تنها قهرمانان قاره‌ای و نفرات اول تا سوم مسابقات جهانی اجازه حضور در این رویداد را داشتند.

بانوی نقره ای کشورمان گفت: در دیدارنهایی حریف ژاپنی موفق به کسب امتیاز نشد و می توانستم با عملکردی بهتر به نشان طلا دست پیدا کنم. بازیهای جهانی، میدان مهمی است که هر چهار سال یک بار با حضور بهترین های کاراته دنیا و در سطح فنی بسیار بالایی برگزار می شود و خدا را شکر که از این رقابتهای پراهمیت با مدال نقره به ایران باز می گردم.

وی درمورد مبارزات خود گفت: در بازی نخست نماینده اسلواکی که مدال برنز جهان را در اختیار داشت را شکست دادم، سپس حریفی برزیلی قهرمان پان امریکن را شکست داده و به نیمه نهایی رفتم. در این مرحله باید با نماینده فرانسه، قهرمان اروپا و چندین مدال کاراته وان مبارزه می کردم. این دیدار برای من خیلی حیاتی بود، چرا که پیش از این دوبار به او باخته بودم و خدا را شکر در این مبارزه ۵ بر یک به پیروزی دست پیدا کردم.

عباسعلی با ناراحتی خاطرنشان کرد: در دیدار فینال نیز به مصاف حریف ژاپنی رفتم که یک جدال همیشگی بین ما بود. من در هفته گذشته و در مسابقات قهرمانی آسیا با نتیجه ۶ بر ۲ و با استفاده از تکنیک مقابل او پیروز شده بودم اما این جا با رأی داوران مسابقه را واگذار کردم. در این مسابقه هیچ امتیازی ردوبدل نشد اما داوران به‌نفع او رأی دادند اما شرایط می‌توانست به‌گونه دیگر نیز رقم بخورد اما به هر حال مسابقه است و برخی مواقع نیز داوران حریف را یاری می‌کنند.

عباسعلی در پایان گفت: خوشحالم که به عنوان تنها نماینده بانوان ایران در این رقابها عملکرد قابل قبولی داشتم و فکر می کنم نماینده شایسته ای برای بانوان کاراته کای کشور بودم.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

حسن رضاییان

شهید نواب صفوی با مخالفت نسبت به کج روی مسئولان بدون جانبداری از شخص و مسؤول خاصی با هدف حرکت نهضت اسلامی به عنوان موجی خروشان و طوفانی عظیم برای سرنگونی کاخ سیاه طاغوت و مبارزه با استکبارگران کاخ سفید نشین، علم نصرمن الله و فتح قریب جد بزرگوار خود سیدالشهدا (ع) را بر افراشت.

سانچی

آیا چین در قبال سانچی درست عمل کرد؟