مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۰۱۸۴
زمان انتشار : ۰۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۶

حسرت غیبت آمریکا در جام جهانی روسیه از آستین آدیداس بیرون ز

اقدام آمریکا در تهدید آدیداس برای جلوگیری از عقد قرارداد با فدراسیون فوتبال ایران نوعی دیگر از دخالت سیاست در ورزش است.

به گزارش  پس از اعلام توافق فدراسیون فوتبال کشورمان با شرکت آدیداس برای تامین لباس های تیم ملی و نه حمایت کننده مالی، قرار شده فدراسیون، لباس‌های تیم ملی را با ۷۵ درصد تخفیف خریداری کند و این درحالی است  که ابتدا قرار بود آدیداس حامی مالی ایران برای تهیه لباس های تیم ملی شود اما به دلیل برخی اتفاقات این موضوع به شکل دیگری رقم خورد.

طبق اعلام صفی الله فغانپور، مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال، شرکت آدیداس بیشترین فروش خود را در آمریکا دارد و با توجه به اینکه آدیداس پس از توافق با ایران احتمال داشت تحریم شود، این شرکت تصمیم گرفت لباس های تیم ملی را مانند فروش در بازارها به تیم ملی ایران دهد تا مشکلی پیش نیاید.

همچنین نکته مثبت آنجاست که اگر لباس های تیم ملی در جهان فروش زیادی داشته باشد، شرکت آدیداس موظف است، ۱۵ درصد سود فروش لباس ها را به فدراسیون فوتبال ایران دهد که به نظر می رسد با حضور پررنگ ایرانی ها در خارج از کشور این اتفاق رخ دهد و سود یک میلیون یورویی نصیب کشورمان شود.

موضوع دیگری که به عنوان یک چالش در همکاری ایران و آدیداس وجود دارد بحث گمرکی های سنگین است که برای واردات محدودیت ایجاد می کند و آدیداس برای اینکه بتواند با ما قرارداد ببندد باید تولیدات خود را در کشور ایران انجام دهد و این موضوع هم از موارد و موانعی است که جلوی عقد قرارداد آدیداس با ایران را گرفته است.

البته قرار است در اسفندماه پیراهن مخصوص ایران در جام جهانی۲۰۱۸ روسیه رونمایی شود و باید دید در آینده آیا فدراسیون فوتبال می تواند با شرکت آلمانی قرارداد ببندد یا خیر؟

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی