مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۹۱۴
زمان انتشار : ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۵

حرکت ارزشمند بازیکن خشن فوتبال

دنیله ده روسی بازیکن تیم ملی ایتالیا در پایان این بازی به اتوبوس تیم ملی سوئد رفت و از آنها عذر خواهی کرد.

به گزارش  در دیدار مرگ و زندگی ایتالیا و سوئد در ورزشگاه سن سیرو، هیجان فوتبال به اوج خود رسیده بود. دو تیم تنها در اندیشه پیروزی و صعود به جام جهانی وارد میدان شدند. بازی پیش از سوت داور حاشیه هایی را به همراه داشت. در زمان پخش سرود تیم ملی سوئد، هواداران تیم ملی ایتالیا با بی‌احترامی به این اتفاق، سروصدا به پا کردند.

اما نکته قابل توجه را یکی از خشن ترین بازیکنان مستطیل سبز انجام داد. دنیله ده روسی بازیکن تیم ملی ایتالیا در پایان این بازی با وجود دست و پنجه نرم کردن با حس تلخ شکست، وارد اتوبوس تیم ملی سوئد شد و از آنها عذر خواهی کرد.

یوهانسون مدافع تیم سوئد در مورد رفتار پسندیده ده روسی به خبرنگاران گفت:

“ده روسی وارد اتوبوس تیم ما شد و از تیم ما به خاطر سکوت نکردن هواداران ایتالیا در حین پخش سرود عذرخواهی کرد و به به خاطر این پیروزی به ما تبریک گفت. به درستی که او یک جنتلمن واقعی است.”

همچنین اندرسون سرمربی تیم ملی سوئد که بعداً از این قضیه مطلع شده است در مورد این موضوع عنوان کرد:

“این رفتار نشان می دهد که جنگ در فوتبال در چارچوب زمین اتفاق می افتد و همانجا به پایان می رسد و اینگونه رفتار ها فوتبال را زیبا می کنند.”

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی