مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۸۱۹
زمان انتشار : ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۵

پس از غیبت هلند و ایتالیا

حرفی که گویا بی‌راه نیست | مخالفان اینفانتینو به او اعتماد می‌کنند؟

ایتالیا، هلند، ایالات متحده آمریکا، شیلی، ساحل عاج و کامرون. اینها تیم های حاضر در یک سید جام جهانی نیستند، اینها معروف ترین غایبان بزرگترین رخداد فوتبالی جهان هستند.

به گزارش  صحبت های اینفانتینو در اولین ساعات پس از جانشینی سپ بلاتر رنگ و بوی نوآوری و تغییر داشت. ورود تکنولوژی خط دروازه و زیاد شدن تیم های حاضر در جام جهانی مخالفان و موافقان زیادی را به خود دید.بسیاری با این ایده مخالف بودند و اعلام داشتند که این وعده رئیس فیفا برای جلب توجه سرمایه گزاران در جام جهانی برای افزایش برد تبلیغاتی محصولات این اسپانسر ها است.

برای کسانی که جام جهانی با ۱۶ تیم را دیده اند و پس از آن به مرور زمان تبدیل این ۱۶ تیم به ۳۲ تیم را شاهد بودند این وعده رئیس فیفا به معنی از بین رفتن جذابیت جام جهانی بود. آنها معتقد بودند جام جهانی محل برگزاری رویدادهای فوتبالی در بالاترین سطح ممکن است و حضور تیمهای زیاد باعث می شود که این رقابتها تبدیل به نمایش فوتبال هائی باشد که در حد جام جهانی نیستند.
عده ای دیگر هم معتقد بودند که جام جهانی فرصتی برای تیمها میسر می سازد که تک ستارگان مشهور فوتبال که در تیمهای نه چندان مشهور ملی عضو هستند هم بتوانند در جام جهانی باشند و هیچگاه جام جهانی حسرت عدم حضور مردانی چون جرج بست و رایان گیگز و ژرژوا … دیگر نخواهد خورد و جام جهانی چون نامش باید متعلق به همه جهان باشد . این درگیری ها ادامه داشت اما سر انجام قرار شد جام جهانی ۲۰۲۶ با حضور ۴۰ تیم برگزار شود !اما اعتراض ها همچنان باقی بود .
شب گذشته یکی از طرفداران فوتبال ایتالیا در فضای مجازی اعلام کرد که جام جهانی بدون هلند و ایتالیا و با حضور تیمهائی چون پاناما و ایسلند و مصر و ایران ارزش یک جام جهانی را ندارد !

این سخنان یک اظهار نظر کاملا عجیب است چون جام جهانی برای کل جهان و با توجه به عبور از کنکور انتخابی در هر منطقه جهان است اما در این بین یک واقعیت را باید در ورای حذف تیمهائی چون ایتالیا و هلند و ایالات متحده آمریکا و شیلی وساحل عاج و کامرون دید . این تیمها خاطرات زیادی را در جامهای جهانی ساخته اند ایتالیائی ها ۴ بار جام را برده اند و دو بار نایب قهرمان و یک عنوان سومی و یک عنوان چهارمی دارند و یا هلندی ها سه بار به فینال رفتند و یک بار سوم و یک بار چهارم شدند آمریکائی ها یک بار در جام جهانی ۱۹۳۰ به مقام سومی این جام رسیده اند وقصه های کامرون در جام جهانی ۱۹۹۰ و ساحل عاج ۲۰۰۲ را کسی از یاد نمی برد اما آنها در این جام جهانی نیستند و حال شاید خیلی از طرفداران این تیمها امروز معتقد باشند پیشنهاد اینفانتینو تنها نمی تواند به نفع تیمهای کوچک باشد و شاید اگر سهمیه ها افزایش پیدا کند دیگر جام های جهانی با حسرت حضور نامهای بزرگش کمتر مواجه شود .

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی