مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۸۳۴۲
زمان انتشار : ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴

حذف غم‌انگیز قهرمان المپیک / کیانوش رستمی فقط مدال یک‌ضرب جهان را گرفت

وزنه بردار دسته ۸۵ کیلوگرم کشورمان مدال نقره حرکت یک ضرب مسابقات جهانی آمریکا را از آن خود کرد اما از کسب مدال حرکات دوضرب و مجموع بازماند.

به گزارش  مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان از دوشنبه هفته گذشته در آناهایم آمریکا آغاز شده است.

رقابت‌ها برای ملی‌پوشان کشورمان از امشب در دسته ۸۵ کیلوگرم با حضور کیانوش رستمی و علی میری آغاز شد که نمایندگان کشورمان در این دسته به مصاف ۱۰ وزنه‌بردار دیگر از کشورهای گرجستان، فرانسه، شیلی، لهستان، ازبکستان، ایتالیا، کره‌جنوبی، ژاپن، آلمان و کلمبیا رفتند. وزنه بردار ازبکستانی از حضور در رقابت انصراف داد.

حرکت یک‌ضرب:

کیانوش رستمی، قهرمان المپیک ریو و رکورددار جهان که چندی پیش مصدومیت زانویش در جریان تمرینات تشدید شده بود و اما و اگرهایی برای حضورش در مسابقات به گوش می‌رسید، برای نخستین حرکت یک ضرب وزنه ۱۷۰ کیلویی را انتخاب کرد که به راحتی موفق به مهار آن شد، اما در دومین حرکت موفق به مهار وزنه ۱۷۴ کیلوگرمی نشد. رستمی سرانجام در حرکت سوم وزنه ۱۷۴ کیلویی را مهار کرد و مدال نقره گرفت.

علی میری دیگر نماینده کشورمان در این دسته پس از اینکه در اولین و دومین حرکت یک‌ضرب موفق به مهار وزنه ۱۵۵ کیلوگرمی نشد، در نهایت در سومین حرکت این وزنه را بالای سر برد، تا با این وزنه و کسب جایگاه هفتم در این حرکت به کارش پایان دهد.

آرلِی پرز مندز از شیلی با رکورد ۱۷۵ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و آنتونیو پیزولاتو از ایتالیا نیز با ۱۶۲ کیلوگرم به مدال برنز رسید.

حرکات دوضرب:

با شروع حرکات دوضرب علی میری ابتدا وزنه ۱۹۳ کیلویی را مهار کرد. وی در حرکت دوم خود وزنه ۲۰۱ کیلویی را نتوانست مهار کند. وی در سومین حرکتش نیز موفق به مهار وزنه ۲۰۱ کیلویی نشد تا در جایگاه هفتمی دوضرب قرار بگیرد. میری در مجموع با ۳۴۸ کیلوگرم عنوان هفتمی دنیا را بدست آورد.

کیانوش رستمی با شروع حرکات دوضرب در حالی که می توانست با انتخاب وزنه ای چند کیلو سبک تر مدال طلا را کسب کند ابتدا وزنه ۲۱۲ کیلویی را انتخاب کرد و نتوانست آن را مهار کند. وی در دومین حرکت خود نیز موفق به مهار وزنه ۲۱۲ کیلویی نشد. رستمی در شرایطی که ۲ بار موفق به مهار وزنه ۲۱۲ کیلویی نشد در سومین حرکت خود وزنه ۲۱۵ کیلویی را انتخاب کرد و موفق به مهار آن نشد تا در دوضرب و مجموع اوت شود و با یک نقره به کارش پایان دهد.

آرلِی پرز مندز از شیلی با مهار وزنه ۲۰۳ کیلوگرمی به مدال طلای دوضرب این دسته رسید. وی با مجموع ۳۷۸ کیلوگرم طلای مجموع را نیز کسب کرد. ماسیج زواریچز از لهستان با ۱۹۷ کیلوگرم در دوضرب به مدال نقره دست یافت. وی با مجموع ۳۵۹ کیلوگرم نیز نقره گرفت. سباستین ایمادوسین وزنه بردار فرانسوی با ۱۹۶ کیلوگرم برنز دوضرب را کسب کرد. مدال برنز مجموع به آنتونیو پیزولاتو وزنه بردار ایتالیایی با ۳۵۸ کیلو رسید.

نتایج دسته ۸۵ کیلوگرم:

۱- مندز از شیلی با رکورد ۱۷۵ یک ضرب، ۲۰۳ دوضرب و مجموع ۳۷۸ کیلوگرم (۳ مدال طلا)
۲- زاریچ از لهستان با رکورد ۱۶۲ یک ضرب، ۱۹۷ دوضرب و مجموع ۳۵۹ کیلوگرم( ۲ مدال نقره دوضرب و مجموع)
۳- پیزولاتو از ایتالیا با رکورد ۱۶۲ یک ضرب، ۱۹۶ دوضرب و مجموع ۳۵۸ کیلوگرم (۲ مدال برنز یک ضرب و مجموع)
.
.
۶- رومین از فرانسه با رکورد ۱۵۳ یک ضرب، ۱۹۶ دوضرب و مجموع ۳۴۹ کیلوگرم( برنز دوضرب)
۷- علی میری از ایران با رکورد ۱۵۵ یک ضرب، ۱۹۳ دوضرب و مجموع ۳۴۸ کیلوگرم
-کیانوش رستمی از ایران با رکورد ۱۷۴ کیلوگرم در یک ضرب نقره گرفت. در دوضرب رکوردی ثبت نکرد.

وبسایت نود : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی