مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۲۸۸
زمان انتشار : ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۶

حذف اسپانیا; میانبر ایران برای صعود به مرحله بعد جام‌جهانی

حذف اسپانیا از جام‌جهانی هم می تواند برگ برنده‌ای برای ما باشد و هم می تواند فرصت بزرگی را از ستاره‌های جوان برای درخشیدن بگیرد.

به گزارش  همگروهی با دو تیم بزرگ فوتبال جهان در جام جهانی پیش رو می تواند نگاه‌های زیادی را به بازی‌های ایران در روسیه جلب کند. از کار انداختن رونالدو، ستاره رئال مادرید برای مدافعان و یا گشودن دروازه دایوید دخیا، یکی از بهترین گلرهای حال حاضر جهان بدون شک نام آن بازیکن را بر سر زبان می اندازد.

پیش از این چگونگی مطرح شدن نام علیرضا حقیقی را به علت مد موهایش را نظاره کردیم پس تردیدی به اهمیت جام جهانی نداریم. گروه مرگ از همان پایان مراسم جام جهانی برای فوتبال دوستان جهان پر از حاشیه و ماجرا بوده است، اما طی چند روز گذشته شایعه  کنار گذاشتن تیم ملی اسپانیا از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به صدر اخبار جام جهانی تبدیل شده است، فیفا قهرمان جهان در سال ۲۰۱۰ را به اتهام دخالت در امور فدراسیون متهم کرده و به همین منظور قرار است طی روز های آینده ماموران ویژه این نهاد به مادرید سفر کنند و این احتمال وجود دارد که در صورت اثبات دخالت دولت این کشور در امور فدراسیون فوتبال اسپانیا این کشور از حضور در جام جهانی محروم شود. اتفاقی که می تواند برای ما ایرانی ها خوش یمن تلقی شود،چرا که لاروخا طی این روز ها تیمی غیر قابل مهار را در اختیار دارد.

هم اکنون رئیس اسبق فدراسیون فوتبال اسپانیا ویار به دلیل تخلفات مالی در بازداشت به سر می برد و فیفا به فدراسیون اسپانیا هشدار داده تا هرچه جانشین جایگزین او را مشخص کنند، ایتالیا گزینه بعدی فیفا برای جانشینی اسپانیا در جام جهانی روسیه است،  به هر حال چیزی که واضح است اگر این اتفاق رخ بدهد کار برای تیم ملی کشورمان در جام جهانی هم راحت تر خواهد بود.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سوالی که برای نگارنده پیش آمده این است که آیا اگر یک کشتی آمریکایی یا اروپایی یا روسی جای کشتی ایرانی بود، آیا باز هم یگانهای امدادی آبی و هوایی چینی انقدر مسامحه وار و بی تفاوت با حادثه روبرو می شدند؟!

حسام الدین واعظ زاده

حسام الدین واعظ زاده

جایگاه، وظیفه و کارایی نهادهای انتخابی و انتصابی