مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۸۱۱
زمان انتشار : ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷

اعلام برنامه و ترکیب تیم ملی کشتی

جوان پهلوان از ترکیب تیم ملی کشتی خط خورد

اعلام ترکیب اولیه تیم های ملی کشتی با خط خوردن دارنده گردن آویز طلای المپیک

به گزارش ، اسامی نفرات اعزامی به مسابقات کشتی جایزه بزرگ گرجستان از سوی کادرهای فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان مشخص شدند.

در ترکیب اولیه که از سوی روابط عمومی فدراسیون کشتی اعلام شده بود، در وزن ۸۶ کیلوگرم نام حسن یزدانی و محمدجواد ابراهیمی دیده می شد، اما اکنون کادر فنی تصمیم بر عدم اعزام یزدانی به این مسابقات گرفته است که به نظر می رسد منطقی ترین تصمیم ممکن در خصوص قهرمان المپیک ریو باشد.

Image result for ‫حسن یزدانی‬‎

یزدانی که به تازگی به یک وزن بالاتر صعود کرده است، با حضور در تورنمنت های مختلف از جمله جام تختی، جام جهانی و بازی های کشورهای اسلامی ماه های پر ترافیکی را پشت سر گذاشت و با سرشاخ شدن با غول های وزن ۸۶ کیلوگرم نظیر شریف شریف اف و سلیم یاشار، تجربه کافی را در این وزن پیدا کرده و اصطلاحا در ۸۶ کیلوگرم جا افتاده است. در نتیجه حضور او در تورنمنت گرجستان آن هم در کم تر از یک ماه به برگزاری مسابقات سنگین انتخابی تیم ملی نمی توانست برایش مفید باشد و حتی ممکن بود آسیب هایی را هم برای او به همراه داشته باشد.

از طرفی محمد جواد ابراهیمی که یکی از مدعیان اصلی این وزن در مسابقات انتخابی تیم ملی به شمار می رود، در گرجستان کشتی خواهد گرفت و احتمال رویارویی این دو کشتی گیر پیش از مسابقات انتخابی تیم ملی وجود داشت.

ابراهیمی پس از درخشش در جام یارگین، نه در اردوهای تیم ملی دیده شد و نه در تورنمنت های دیگر، تا اینکه هفته گذشته در لیگ برتر در ترکیب تیم بیمه رازی جویبار به میدان رفت و ثمره دوری از میادین را با باختی نزدیک مقابل وحید شاه محمدی گرفت.

حالا ابراهیمی به گرجستان اعزام می شود تا هم محکی جدی خورده باشد و هم پیش از انتخابی تیم ملی در شرایط مسابقه قرار بگیرد.

بی شک رقابت برای پوشیدن دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی پاریس در وزن ۸۶ کیلوگرم بین کشتی گیران قدر و عنوان داری چون حسن یزدانی، علیرضا کریمی، عزت الله اکبری و کامران قاسمپور به یکی از جذاب ترین مسابقات انتخابی در سال های اخیر تبدیل خواهد شد و همگان بی صبرانه منتظر سرشاخ شدن این کشتی گیران با یکدیگر هستند.

ترکیب تیم های منتخب کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان که روز پنج شنبه برای حضور در مسابقات جایزه بزرگ گرجستان راهی این کشور می شوند، به شرح زیر است:

کشتی فرنگی:

۵۹ کیلوگرم: مصیب اکبری
۷۵ کیلوگرم: پیام بویری
۸۰ کیلوگرم: مهدی ابراهیمی
۸۵ کیلوگرم: سامان عزیزی
۹۸ کیلوگرم: امیرحسین حسینی
۱۳۰ کیلوگرم: امیر قاسمی منجزی
سرمربی: علی اشکانی
مربی: مرتضی پاپی نیا

کشتی آزاد:

۷۰ کیلوگرم: جمال عبادی
۷۴ کیلوگرم: امید حسن تبار
۸۶ کیلوگرم: محمدجواد ابراهیمی
۹۷ کیلوگرم: مجتبی گلیج
۱۲۵ کیلوگرم: امیررضا امیری
سرمربی: محمد طلایی
مربی: امیر توکلیان

همچنین برنامه این رقابت ها به شرح زیر است:

شنبه ۲۰ خردادماه – ساعت ۹ تا ۱۴ و ۱۷ تا ۲۰: کشتی فرنگی اوزان ۵۹، ۷۱، ۸۰ و ۹۸ کیلوگرم / کشتی آزاد اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۴، ۹۷ کیلوگرم
یکشنبه ۲۱ خردادماه – ساعت ۹ تا ۱۴ و ۱۷ تا ۲۰: کشتی فرنگی اوزان ۶۶، ۷۵، ۸۵ و ۱۳۰ کیلوگرم / کشتی آزاد اوزان ۶۱، ۷۰، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟