مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۳۷۴
زمان انتشار : ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۸

خواهشا پیر نشو!

تولدت مبارک اسطوره ۴۳ ساله

هوا سرد بود، دل آلپی دیگر جای ماندن نبود، گفته بودند ان ها تبانی کرده اند، دروغ بود، اما چاره ای نبود، زلاتان رفت، امرسون و کاناوارو مانند او، تورام به برادرانش پشت کرد و رفت، زمزمه جدایی بوفون پیچیده بود، اما همین که الکس ماند، بزرگان ماندند، ندود_ بوفون_ کیلینی و...

به گزارش گروه ورزشی  | عرفان رفیعی – نوشته های داخل رمان و افسانه ها ناخودگاه به صدا در آمدند، خودشان میخوانند، عجیب شده، بسیار عجیب، صدای کلمات در افسانه ها خودشان را باز میخوانند، مگر چه اتفاقی افتاده،؟ چه روزی است؟ تقویم نشان داده، امروز زادروز تولد پینتوریکیو است، پس همه چی عادی می باشد ، آرام و آرام، این صدای کلمات نیست! این صدای خدا است که دارد افسانه الکس دلپیرو را برای چهل و سومین بار تعریف می کند.

الکس من، دیدی داری پیر می شوی، امروز ناقوس ها سر صدا برپا کردند، زنگ ها به صدا در آمدند، آن ها نگران هستند؛ مگر مارادونا نگفته بود تو هیچ وقت پیر نمی شوی؟ الکس من ؛ چرا پیدات نیست، مگر نگفته بودی هرگز بانوی خود را ترک نمی کنی؟ مگر تو نگفته بودی یک جنتلمن واقعی هرگز بانوی خودش را ترک نخواهد کرد؟ چرا باید بانوی پیر جنتلمنش را در قامت پیراهنی دیگر ببیند.

نه هرگز نمی توانم باور کنم او یک انسان است، زمانی هوادار دوازده ساله را که هنگام تماشای دیدار یوونتوس دچار خونریزی شده بود و تا دو هفته هیچ حرکتی از خود نشان نداد؛ این صدای الکس بود که او را بیدار کرد؛ او گفت من دل پیرو هستم و امیدوارم برای تماشای بازی بعدی من به تورین بیایی، او همین را گفت، کودک اشک بر چشمانش جاری شد؛ بیدار شد و همگان الکس را دیدند، من یقین دارم که او انسان نیست بلکه فرشته ای بود که خداوند به آتزوری و بانوی پیر هدیه داد، ای کاش او فنا ناپذیر بود، ای کاش…

هوا سرد بود، دل آلپی دیگر جای ماندن نبود، گفته بودند ان ها تبانی کرده اند، دروغ بود، اما چاره ای نبود، زلاتان رفت، امرسون و کاناوارو مانند او، تورام به برادرانش پشت کرد و رفت، زمزمه جدایی بوفون پیچیده بود، اما همین که الکس ماند، بزرگان ماندند، ندود_ بوفون_ کیلینی و…
با وجود پیشنهادات فراوان، جوابی چون خیر بر زبان نیاورد، گفته بود یک جنتلمن واقعی هرگز بانوی پیر خودش را ترک نخواهد کرد.

او ماند و شد آقای افسانه های مردم تورین، او ماند و شد مرد میدان های بزرگ، او شد قهرمان داستان فرزندان تورین، الکس شد فرمانده نابودی آلمان در وستفالن، او همان گسی بود که کاسیاس و ستارگان را در سانتیاگو برنابئو تسخیر کرد.
مردی که هرگز پایانی ندارد، و نامش الکس دلپیروست، همانی که خداوند با صدای خودش افسانه او را بازگو می کند، برای شنیدن صدایش کافیست چشمان خود را ببندید، و در سکوت لحظات رویایی الکس را به یاد بیاورید، بعد با یک صدای ارام می شنوید که او چه کسی بوده و چرا خدا برایش لالایی می خوانده.

الکس را نمی توان در یک مقاله خلاصه کرد، هرگز نمی توان در یک کتاب توصیف کرد، بلکه در هزاران کتاب! البته باز هم کم خواهد بود، اما او را از دیدار با فیورنتینا توصیف می کنیم، خبر از ظهور یک ستاره، کسی با یک ضربه بیرون پایش در دقیقه نود پیروزی را به هواداران تورین هدیه داد، یک جواهر در کنار جانلوکا ویالی فلورانسی ها را به زانو و فردای آن روز روزنامه ها گفتند، الکس جواهر جدید دل آلپی را بشناسید.

گل هایش فراموش نشدنی بود، ضربات ایستگاهی این اسطوره غیر قابل توصیف بود، فقط باید می نشستی، مسیر توپ را دنبال می کردی، بعد یک صدا گل را فریاد می زدی و خوشحالی می کردی.
دقیقا همان شب تلخی که موناکویی ها تجربه کردند و اسیر ضربات فوق العاده الکس شدند و با لیگ قهرمانان وداعی تلخ کردند.

یکی از این شب های تلخ را کاسیاس هم تجربه کرد، در برنابئو در در سکوت طرفداران، او در دقیقه شصت و هفت با یک ضربه ایستگاهی، ترس مادریدی ها و توپی که دروازه کاسیاس را گشود، آن قدر رویایی که طرفداران کهکشانی برای ستایش از او ایستاده تشویقش کردند.

قطعا الکس مرد افسانه های لاجوردی ها هم می باشد، آن شب رویایی وستفالن، که چیزی نخواهم گفت، توصیه می کنم آن شب رویایی را نظاره گر باشید با الکس و یکی از هزاران رویا های شیرین که آرزوی دیدنش را همیشه خواهید کرد.
از اولد ترافورد که هفتاد هزار نفر ایستاده تشویق کردند تا وستفالن،میلیون ها طرفدار او را حتی خدا هم خطابش کردند…

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی