مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۹۷۴۶
زمان انتشار : ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰

ترسناک ترین ورزشگاه های جهان

به گزارش  ، ۱۰٫ ورزشگاه تومبا ورزشگاه تومبا دارای ظرفیت ۳۰،۰۰۰ نفر است اما تماشاگران حاضر در پائوک معمولا صدایی دو برابر تعداد خود تولید می کنند. این تیم یونانی تعدادی از پرشورترین هواداران فوتبال در دنیا را پشت سر خود دارد. این استادیوم به واسطه ی سر و صداهای تشویقی هیپنوتیزم کننده و نمایش […]

به گزارش  ،

۱۰٫ ورزشگاه تومبا

sta1.jpg

ورزشگاه تومبا دارای ظرفیت ۳۰،۰۰۰ نفر است اما تماشاگران حاضر در پائوک معمولا صدایی دو برابر تعداد خود تولید می کنند. این تیم یونانی تعدادی از پرشورترین هواداران فوتبال در دنیا را پشت سر خود دارد. این استادیوم به واسطه ی سر و صداهای تشویقی هیپنوتیزم کننده و نمایش های آتش بازی بزرگ شناخته می شود. ورزشگاه تومبا در سال ۱۹۵۹ احداث شد اما در سال ۲۰۱۳ مورد بازسازی قرار گرفت و طراحی سرباز آن برای چند برابر کردن صدای ۳۰،۰۰۰ هوادار است.

۹٫ سلتیک پارک

sta2.jpg

باشگاه فوتبال سلتیک ضمن داشتن یکی از تاریخی ترین ورزشگاه های جهان، هوادارن بسیار دو آشته ای هم دارد. صدای تماشاگران سلتیک پارک در بازی های بزرگ کر کننده است و این مسئله در مسابقات لیگ قهرمانان چند فصل اخیر به طور کامل قابل مشاهده بود. ظرفیت ۶۰،۰۰۰ نفری سلتیک پارک در حین دیدار دو تیم بارسلونا و سلتیک که به پیروزی ۲-۱ تیم میزبان انجامید، اتمسفری چنان فوق العاده ایجاد کرد که لیونل مسی سلتیک پارک را ورزشگاه محبوب خود عنوان کرد.

۸٫ سن پائولو

sta3.jpg

سن پائولو نیز مانند سلتیک پارک به واسطه ی جو فوق العاده اش در حین دیدار های اروپایی بزرگ معروف است. ورزشگاه خانگی ناپولی دارای ظرفیت بیش از ۶۰ هزار نفر است و هواداران نمایش های جالبی را در آن اجرا می کنند. هواداران ناپولی به واسطه ی نمایش های آتش بازی خود و تشویق های هماهنگشان معروف هستند، این را به وضوح می توان در بازی های اروپایی بزرگِ چند فصل اخیر این ورزشگاه تماشا کرد. غرش هواداران و هیجان و فریادهای گوینده ورزشگاه در زمان اعلام نام گلزن ها؛ هم در اینترنت قابل دسترسی است.

۷٫ ورزشگاه پولیود

sta4.jpg

ورزشگاه پولیود بزرگ ترین استادیوم این لیست نیست، اما این ورزشگاه به دلیل صداهای عجیب ایجاد شده توسط تماشاگرانِ آن شهرت خاصی دارد. گنجایش این استادیوم ۳۵ هزار نفر است. شکل غیرمعمول آن به نظر فقط برای چندبرابر کردن صدای ایجاد شده از سوی هواداران است. پولیود در سال ۱۹۷۹ احداث شد و از آن زمان تاکنون ورزشگاه خانگی هایدوک بوده است.

۶٫ سیگنال ایدونا پارک

sta5.jpg

بوروسیا دورتموند در سالهای اخیر به عنوان یکی از پرهوادارترین تیم های اروپا شهرت زیادی به هم زده و با یک نگاه ساده به هواداران باشگاه آلمانی این موضوع به شما اثبات می شود. سیگنال ایدونا پارک در سال ۱۹۷۴ تاسیس شد اما ظرفیت آن به شکل مستمر افزایش یافت، تا این که الان بیش از ۸۰،۰۰۰ تن را در خود جای می دهد. این استادیوم یکی از بزرگ ترین ورزشگاه های دنیاست وهنوز با توجه به ابعاد ان جو فوق العاده ای را ایجاد می کند.

۵٫ ورزشگاه بومبونرا

sta6.jpg

تنها ورزشگاه خارج از اروپای این فهرست ورزشگاه بومبونرا است. ورزشگاه خانگی بوکا جونیورز در سال ۱۹۴۰ ساخته شد و از همان زمان استادیوم خانگی همین باشگاه بوده. بومبونرا به دلیل ویژگی خاص خود، یعنی چند برابر کردن صدای هواداران پر شورش معروف شده است و حریف را به وحشت می اندازد. تیم های میهمان که به این ورزشگاه می آیند با دیدن تماشاگران احساس می کنند ۴۹،۰۰۰ نفر درست بالای سرشان ایستاده اند.

۴٫ رایکو میتیچ

sta7.jpg

ورزشگاه رایکو میتیچ در سال ۱۹۶۳ احداث شد و از آن زمان محل برگزاری بازی های خانگی باشگاه ستاره سرخ بلگراد بوده. ظرفیت اولیه این ورزشگاه به راحتی به بالای ۱۰۰ هزار نفر می رسید، اما یوفا با دستور به صندلی گذاری، ظرفیت را به ۶۰ هزار نفر رساند. با این حال همین ۶۰ هزار هوادار ستاره سرخ صدایی در حد همان ۱۰۰ هزار نفر ایجاد می کنند. ستاره سرخ هر ساله شاهد یکی از بهترین و جنجالی ترین دربی های جهان است. اما در زمان جدال تیم های همشهریِ ستاره سرخ و پارتیزان بلگراد جوی در این استادیوم تشکیل می شود که می توان گفت بیشتر به میدان جنگ شبیه است، تا زمین فوتبال.

۳٫ وودافون آرنا

sta8.jpg

ورزشگاه وودافون به طور حتم یکی از جدیدترین ورزشگاه های حاضر در این فهرست است، اما تعلق این استادیوم به باشگاه بشیکتاش ترکیه آن را به یکی از پر سر و صداترین استادیوم های دنیا تبدیل کرده . این ورزشگاه در سال ۲۰۱۶ افتتاح شد و باشگاه بشیکتاش اولین بازی خود را در آن با پیروزی پشت سر گذاشت. وودافون آرنا بیش از ۴۰ هزار نفر گنجایش دارد و این باعث ایجاد فضایی فوق العاده در روز مسابقات حساس خواهد شد. هواداران بشیکتاش از جمله پرشورترین هواداران جهان به شمار می آیند.

۲٫ شوکرو ساراچوغلو

sta9.jpg

ورزشگاه شوکرو ساراچوغلو با اختلاف زیاد قدیمی ترین ورزشگاه حاضر در این فهرست است. این ورزشگاه در سال ۱۹۰۸ احداث شد و در قرن گذشته بارها مورد بازسازی قرار گرفت و هم اینک ظرفیت آن به بیش از ۵۰ هزار نفر می رسد. هواداران فنرباغچه از جمله پرشورترین هواداران جهان هستند و در روز مسابقات جوی آتشین ایجاد می کنند. طرفداران فنرباغچه به واسطه ی آتش بازی ها و تشویق های کرکننده و پرچم های بلند و طویل شان معروف هستند پرچم هایی که گاهی کل صندلی ها را می پوشانند. همه ی این ها باعث وحشت تیم های میهمان می شود.

۱٫ تورک تلکام

sta10.jpg

هواداران باشگاه گالاتاسرای درست مانند هواداران فنرباغچه و البته کمی پر سر و صداتر از آن ها هستند. ورزشگاه تورک تلکام در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد و دارای ظرفیت ۵۲ هزار نفر است. هواداران گالاتاسرای دوست دارند تیم و هواداران مقابل خود را به وحشت اندازند. آنها این کار خود را “خوشامدگویی به جهنم” می نامند و گاهی پرچم های بزرگ منقوش به همین شعار را به ورزشگاه می آورند. در مسابقات بزرگ گاهی هزاران پرچم در این ورزشگاه به چشم می خورد. هواداران گالاتاسرای در سال ۲۰۱۱ رکورد پر سر و صداترین استادیوم را به نام این ورزشگاه در کتاب گینس ثبت کردند.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی