مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۳۰۲۳
زمان انتشار : ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷

هفته اول لیگ برتر;

بررسی عملکرد بازیکنان استقلال مقابل صنعت نفت آبادان

استقلالِ علیرضا منصوریان در نخستین هفته از مسابقات لیگ برتر نتوانست مقابل صنعت نفت آبادان که تحت هدایت فراز کمالوند است به پیروزی دست یابد و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد.

به گزارش ، هفته اول فصل جدید لیگ برتر با جدال صنعت نفت آبادان و استقلال تهران در گرمایی نزدیک به ۵۰ درجه به پایان رسید. تیم میزبان توانست با یک گل از روی نقطه پنالتی، نایب قهرمان فصل گذشته را با شکست بدرقه کند.

موعود بنیادی فر، داور مسابقه بدون توجه به شرایط جوی، اجازه استراحت را به بازیکنان نداد تا این مسابقه بدون وقفه ادامه داشته باشد.

استقلال در این مسابقه در کنار بازیکنان مصدوم خود، با محرومیتی عجیب و غیرقانونی توسط فدارسیون فوتبال مواجه شده بود تا سه بازیکنی که احتمالأ می توانستند در این بازی به میدان بروند را در اختیار نداشته باشد. علیرضا منصوریان بدون شک در بازی شب گذشته از سید مجید حسینی و امید نورافکن استفاده می کرد و مهدی قائدی، جوان بوشهری نیز که به گرمای جنوب عادت دارد نیز می توانست از گزینه های ورود به زمین در نیمه دوم باشد.

صنعت نفت عملکرد قابل قبولی را به نمایش گذاشت. ترکیب بازیکنان برزیلی و کرار جاسم تیم خوبی را تشکیل داده بود. آنها پس از گل از روی نقطه پنالتی، در دقیقه ۴۰ با بدشانسی مواجه شدند، جایی که توپ در ۶ قدمی از زیر پای مهاجم تیمشان عبور کرد و راهی اوت شد. آنها پیش از این موقیعت در حالیکه توپ شان در آستانه ورود به دروازه قرار داشت، توسط عظیم گوگ برگشت داده شد. در دقیقه ۸۶ نیز شیبا در موقیعت عالی قرار گرفت. منتظری توانست با یک تکل کمی او او را از دروازه دور کند اما سماجت شیبا ادامه داشت، در ادامه زمانی که رحمتی زاویه را برایش تنگ کرد توپ را به هم تیمی اش سپرد تا ضربه این بازیکن پس از برخورد با یار خودی، در اختیار رحمتی قرار بگیرد.

استقلال به نظر می رسید در این بازی از سیستم ۱-۴-۱-۴ استفاده کرده باشد، سیستمی که راه به جایی نبرد و نتوانست خطر جدی را به روی دروازه آبادنی ها که از جاسم کرار و چند بازیکن برزیلی استفاده می کردند. ایجاد کند.

ترکیب استقلال در بازی دیشب، شش بازیکن جدید را نسبت به فصل پیش به خود می دید.

ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی(دروازه بان)

وریا غفوری( دفاع راست) – پژمان منتظری(دفاع وسط) – عظیم گوگ(دفاع وسط) – میلاد ذکی پور(دفاع راست)

روزبه چشمی( هافبک دفاعی)

خسرو حیدری(هافبک راست) – داریوش شجاعیان(هافبک وسط هجومی) – جابر انصاری(هافبک وسط هجومی) – حسن بیت سعید(هافبک چپ)

سجاد شهباززاده(مهاجم نوک)

در ادامه به بررسی عملکرد بازیکنان استقلال تهران در این بازی می پردازیم.

سید مهدی رحمتی(دروازه بان)

گلر سابق تیم ملی ایران نتوانست اولین کلین شیت خود را انجام دهد و یکبار دروازه ش فرو ریخت. جاسم کرار عراقی خیلی زود و در دقیقه ۷ با شوتی دیدنی دیرک دروازه را هدف قرار داد تا خیلی زود رحمتی احساس خطر کند. ده دقیقه بعد خطای مدافع جوان استقلال یک پنالتی را برای تیم رقیب به ارمغان آورد و کرار توانست بر خلاف حرکت رحمتی، توپ را درون دروازه قرار دهد. در نیمه دوم کرار می توانست مستقیم از روی نقطه کرنر گل دیگری را به ثمر رساند اما رحمتی توپ را مشایعت کرد تا به اوت رود. یکی از نکات عجیب این بازی روی پاس رو به عقب چشمی رقم خورد، رحمتی در این صحنه به سادگی توپ را رها کرد تا کرنری نسیب برزیلی های ایران شود. پستی و بلندی های زمین باعث برهم ریختن تمرکز شماره یک شده بود.

وریا غفوری( دفاع راست)

وریا به عنوان دفاع راست پشت خسرو به میدان آمد اما در طول بازی گه گاه به جای زوج سمت راست خود به توو می زد و سانتر می کشید اما به مقصد نمی رسید. سمت چپ صنعت با حضور امید جهانبهش بسیار فعال بود و در بیشتر دقایق بازی، بال های راست استقلال در حال خنثی کردن حملات این بخش بودند.

پژمان منتظری(دفاع وسط)

در اولین بازی رسمی پس از بازگشت به جمع آبی ها، فرصت خاصی برای درخشیدن پیدا نکرد اما همواره با چشمانی باز اطراف خود را می دید.

عظیم گوگ(دفاع وسط)

عظیم فصل گذشته تنها دقیقه فرصت بازی داشت اما دیشب بخاطر محرومیت سید مجید حسینی، مصدومیت لئوناردو پادوانی و ناآمادگی هرایر مگویان، خیلی زود اولین نود دقیقه خود را تجربه کرد. این بازی محکی جدی برای او بود. در اوج درخشش خود توانست در ۱۱مین دقیقه، دروازه خالی استقلال را نجات دهد تا رحمتی حسابی از او تشکر کند. روی سانتر در عمق جاسم کرار، پریرا فراری را انجام داد تا با خطای مدافع جوان استقلال متوقف شود و داور نقطه پنالتی را نشان دهد. با بازبینی فیلم این بازی، مربیان استقلال می توانند او را به خوبی بررسی کنند چرا که همواره مقابل مهاجمین نفت محک خورد. او با ارسال چند پاس مورب برای خط حمله نشان داد که چشمان تیزی دارد و در دقیقه ۴۵ نیز با یک تکل به موقع توپ را به زیبایی قاپید.

میلاد ذکی پور(دفاع راست)

همچون بال های سمت راست، روز کم فروغی را همراه با زوج خود در آن سمت گذراند. او تنها یکبار توپ را به سمت دروازه شلیک کرد و دوبار توپ را برای بازیکنان دیگر ارسال کرد که هیچ خطری را ایجاد نکرد.

روزبه چشمی( هافبک دفاعی)

استقلال همواره از دو هافبک دفاعی در تیم بهره می برد اما نبود نورافکن، امید ابراهیمی و فرشید باقری او را تنهای تنها گذاشته بود. روزبه در زمان حمله، در مرکز خط دفاعی، میان منتظری و گوگ قرار می گرفت. مصدومیت و دوری یک ساله روزبه تاثیری بر بازی با تعصبش نگذاشته بود و حتی بخاطر خطا بر روی سرور جباروفی که به تازگی آبی پوش شده است، به بازیکن حریف اعتراض می کند. روزبه یاد حنیف را در ترکیب زنده کرد و می شود انتظار داشت با گذر زمان خیلی زود همان روزبه چشمی سابق شود.

خسرو حیدری(هافبک راست)

در ۲۰ دقیقه ابتدایی و در طول بازی چند خطر را ایجاد کرد اما همچون وریا در کل نمایش خوبی نداشت. البته به نظر می رسد نسبت به فصل گذشته، طراوت بیشتری داشته باشد و باید دید آیا می تواند هواداران را راضی کند یا خیر.

داریوش شجاعیان(هافبک وسط هجومی)

به نظر می رسد منصوریان نحوه ی استفاده از داریوش را به خوبی فهمیده است و داریوش هم خیلی خوب با فضای تیم پایتخت وقف پیدا کرده است. گویا منصوریان به او اجازه داده است آزادانه و با فراغ بال در زمین حرکت کند، توپ را حمل کند، عقب بیاید، پاس دهد، جلو برود و شوت بزند. او هم میان مدافع دیده می شد، هم هافبک ها و هم در کنار شهباز زاده. در جدال های رو در رو می جنگید و بسیار باتعصب عمل می کرد، مانند تکل جانانه ای که در دقیقه ۷۰ زد. شجاعیان و گوگ از بهترین بازیکنان استقلال بودند.

جابر انصاری(هافبک وسط هجومی)

جابر در کنار داریوش به کار گرفته شد اما روز خوبی را پشت سر نگذاشت. جابر در دقیقه ۳۵ از داخل محوطه توانست پس از چند خطر نصف و نیمه، اولین شوت داخل چهارچوب را شلیک کرد که آن هم با اختلاف زیاد به بیرون رفت. مطمئنأ با گذشت زمان، او جای خود را در خطر می بیند. او در دقیقه ۷۳ جایش را به علی قربانی داد.

حسن بیت سعید(هافبک چپ)

او به چند هفته بازی نیاز دارد تا با تیم هماهنگ شود. حسن می داند که پوشیدن پیراهن شماره هفت فرهاد مجیدی، انتظارات را بالا می برد و باید به سرعت با تیم وقف پیدا کند وگرنه شاید سرنوشتی مانند بختیار داشته باشد.منصوریان او را در دقیقه ۵۷ تعویض کرد تا اولین زنگ خطر را برایش به صدا در آورد. پیش بینی ما این است که حضور او می تواند با درخشش همراه باشد.

سجاد شهباززاده(مهاجم نوک)

خبری از شهباز دو فصل پیش نبود. البته درخشش کاو رضایی انتظارات را از او در پستش بالا برده است. مسلمأ او نیازمند تغذیه شدن است. سجاد فقط در دقیقه ۴۰ یک بار توانست در آستانه خلق موقیعت قرار بگیرد که مزاحمت بازیکن حریف این اجازه را از او گرفت. منصوریان او را در دقیقه ۸۶ تعویض کرد.

سرور جباروف – دقیقه ۵۷

با ورودش به ترکیب، خون تازه ای به جریان افتاد. او عملکرد تقریبأ خوبی داشت اما نتوانست نتیجه را تغییر دهد.

علی قربانیدقیقه ۷۳

موقیعت خاصی را به دست نیاورد و تنها در دقیقه ۷۹ بود که توانست به سختی از زاویه ای تنگ دروازه صنعت نفت را تهدید کند که توپ به تور بیرونی دروازه برخورد کرد.

یعقوب کریمیدقیقه ۸۶

او که پس از بازگشت جباری شماره ۱۷ را به تن کرده است قصد زدن یک ضربه آکرباتیک در داخل محوطه جریمه را داشت که محاسباتش درست از آب درنیامد تا آخرین موقیعت آبی ها نیز به گل ختم نشود.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

متین مسلم

یک تحلیل‌گر ارشد عرب مقیم لندن می‌گوید به اعتقاد من مشکل اصلی این است که عربستان تصور می‌کند اگر بتواند با حذف ایران هژمونی خود را به منطقه تحمیل کند همه چیز تمام خواهد شد! بسیار خب، اما شما فکر می‌کنید مصر، اردن، لبنان و یا اکثر کشورهای آفریقای عربی با این پدیده کنار خواهند آمد؟ محال است! از آلیس در سرزمین عجائب هم محال‌تر است!

رسول جعفریان

محمد بن سلمان سوار چه موجی شده است؟