مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۱۳۰
زمان انتشار : ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۳

پی‌اس‌جی .vs رئال مادرید

برتری ثروت اعراب در پاریس یا قدرت‌نمایی کهکشانی‌ها

شاهزاده های پاریسی بار دیگر در اروپا با قرعه سختی رو‌به‌رو شده اند. رئال مادرید، تیم سلطنتی و گرانقیمت اسپانیایی برای اعاده قدرت باید مقابل تیم پرهزینه فرانسوی به میدان رود.

به گزارش  در تاریخ فوتبال جهان همواره از رئال مادرید به عنوان تیمی یاد می شد که از ثروت زیادی بهره‌مند است و تیم هایی که مقابل این باشگاه به میدان می رفتند، در سایه سنگینی ستارگان این تیم قرار می گرفتند و حتی گاهی هزینه نیمکت رئال را با کل تیم خود یکی می دانستند.

هرچه جلوتر آمدیم گره فوتبال و پول بیشتر در هم گره خورد تا جایی که بزرگترین سرمایه گذاران چینی و عربی به سطح نخست این رشته ورود کردند. تزریق ثروت نفتی اعراب در پاریس، هزینه های گذشته ی رئال را کمرنگ کرده است. کهکشانی ها گویا نگاه خود را اندکی تغییر داده‌اند. رئال مادرید با حضور زین الدین زیدان و درو کردن جام های مختلف تغیر سیاست داد و بیشتر روی به خرید بازیکنان جوان کرد تا تیمش را برای آینده بسازد. اما تیم هایی مانند منچستر سیتی و پاری سن ژرمن به دنبال تغیر تاریخ و خرید هویت میلیارد ها دلار را هزینه کردند تا با جمع کردن بازیکنان بزرگ در تیمشان قهرمانی را به هوادارانشان هدیه دهند.

نیمار

پاری سن ژرمن به عنوان تیمی که در مرحله بعدی لیگ قهرمانان اروپا باید به مصاف رئال مادرید برود به عنوان یک نماد پس از منچستر سیتی در این زمینه محسوب می شود. آنها در سال ۲۰۱۷ با دیاوانگی در بازار نقل و انتقالات ارقامی را هزینه کردند که تمام فوتبال اروپا را تحت الشعاع قرار داد.

سابقه ناصر الخلیفی پیش تر از آن نیز با خرید های سنگینی مانند تیاگو سیلوا، زلاتان ابراهیموویچ، مارکینیوش، دی ماریا، پاستوره و  ادینسون کاوانی  نشان داده بود که او شدیدا در پی کسب جام های بزرگ اروپایی است و قهرمانی در لیگ فرانسه او را قانع نمی کند.

کیلیان امباپه

اما پس از اینکه به نتیجه مورد نظر نرسید در سال ۲۰۱۷ ابتدا نیمار جونیور ستاره بارسلونا با ۲۲۲ میلیون یورو خرید که رقمی سرسام آور محسوب می شود. از سوی دیگر او کیلیان امباپه ستاره مستعد فوتبال فرانسه را از موناکو با ۱۸۰ میلیون یورو به خدمت گرفت. این در حالی است که ساخت استادیوم جدید باشگاه اتلتیکو مادرید کمتر از مجموع هزینه های این دو بازیکن است  پی اس جی در سال ۲۰۱۷ مجموعا ۴۸۸ میلیون یورو برای خرید نیمار، امباپه، یوری، درکسلر (قطعی) و گوئدس هزینه کرده است.

دنی سبایوس و فلورنتینو پرز

این در حالی است که رئال مادرید در این تابستان  تقریبا ۴۳ میلیون یورو خرج خرید بازیکن کرده و تئو هرناندز و سبایوس را به خدمت گرفت و این در حالی است که بیش از ۱۲۰ میلیون یورو از فروش بازیکنانی مثل موراتا، دنیلو، جیمز رودریگز ، ماریانو درآمد داشته است. این آمار نشان می دهد که کهکشانی ها با تغیر سیاست و حفظ آرامش به دنبال آینده نگری و نیم نگاهی به کسب سومین جام پیاپی دارند اما پاریسی ها تشنه اولین قهرمانی تاریخ باشگاهشان و ثبت نام خود در کتاب لیگ قهرمانان اروپا هستند و ابایی از صرف هزینه های نجومی ندارند.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی