مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۷۸۷۶
زمان انتشار : ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰

پس از درخشش مقابل رونالدو و یارانش

نمایش قهرمانانه در برابر ستاره های پرتغالی / “براوو” براوو!

سنگبربان سابق بارسلونا با درخشش در ضربات پنالتی مقابل یاران ستاره رئال مادرید، کریستیانو رونالدو، توانست تیم ملی کشورش را راهی جدال فینال کند.

گروه ورزشی / میلاد بابایی-ازوقتی که به آبی های منچستر پیوست به چهره ای تبدیل شد که از موقعیت جدیدش رضایتی ندارد و دروازه بانی نام گرفت که نمی تواند حتی یک مهار ساده داشته باشد. عجیب بودن این مساله زمانی شدت می گرفت که به حضور دو ساله اش در بارسلونا رجوع می کردیم؛ جایی که او به دروازه بانی شهرت یافت که به ندرت گل می خورد. مصائب او با سیتی در فصل گذشته با بازیکنی که دو قهرمانی لالیگا و کوپا آمریکا را در کارنامه دارد و در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به عنوان بهترین دروازه بان آمریکای جنوبی معرفی شده، منافات داشت. براوو در فضایی منفی چشم به فصل آینده دوخته بود که البته از بین بردن این فضا بخصوص با آمدن ادرسون برزیلی که ۳۵ میلیون پوند برای سیتی هزینه دربرداشت، دشوار بود. اما ضیافت پنالتی ها در شهر کازان روسیه خیلی از چیزها را تغییر داد. مهار سه ضربه پنالتی در نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها و کمک به شیلی برای صعود به دیدار نهایی، باعث شد تا مقاومت رونالدو و هم تیمی هایش  در هم بشکند.

مهار سه ضربه پنالتی پرتغالی ها بدون شک مهمترین کاری بود که براوو تاکنون در سال ۲۰۱۷ انجام داده است. شاید گفتن این جمله کمی دور از اخلاق و توهین آمیز باشد چراکه تنها نیمی از سال ۲۰۱۷ را سپری کرده ایم و در این ۶ ماه، براوو تنها در ۹ بازی در ترکیب اصلی تیمش قرار گرفته است. با این حال شرایط تلخی که براوو در فصل گذشته در سیتی پشت سرگذاشت، بخشی از آن عصبی بوده و به شروع ضعیفش با آبی های شهر منچستر باز می گردد. نیکی ویور، دروازه بان اسبق سیتی که اکنون به عنوان مربی دروازه بان ها در این تیم فعالیت دارد، درباره واقعیت موقعیت براوو در سیتی می گوید” او دروازه بان ضعیفی نیست  اما برای زندگی در منچستر شروع ضعیفی داشته است”.

بااینکه کلودیو تنها دو فصل شماره یک بارسلونا بود اما زمانیکه از این تیم جدا می شد، هواداران علیرغم میل باطنی شان، برای این دروازه بان شیلیایی آرزوی موفقیت می کردند. بی شک اولین چیزی که به وی کمک کرد تا در بارسا موفقیت قابل توجهی داشته باشد، رکورد ۷۵۴ دقیقه بدون گل خورده بود که در نهایت با ضربه پنالتی رونالدو شکسته شد اما همین رکورد شرایط روحی وی را به اندازه ای مناسب کرده بود که در مدت زمان کوتاهی به یکی از بهترین دروازه بان های دنیا تبدیل شد. در پایان همان فصل براوو در آستانه شکستن رکورد خود قرار گرفت و با شکستن رکوردش تنها ۱۸ دقیقه فاصله داشت چراکه در ۸ بازی آخر که در دروازه تیمش حضور داشت همه را با کلین شیت به پایان رساند و با شروع فصل آینده می توانست این رکوردشکنی را انجام دهد.

بعضی ها ادعا می کنند که براوو درون دروازه یکی از بهترین تیم های تاریخ بارسلونا بازی می کرد اما آنهایی که چنین ادعایی دارند نباید فراموش کنند که پس از براوو هیچ دروازه بان دیگری نتوانست چنین آماری از خود بر جای بگذارد. در عین حال بارسلونا در حالی وی را به خدمت گرفت که پیش از آن ۸ فصل شگفت آور را با رئال سوسیداد تجربه کرده بود.  حقیقت آن است که براوو سالهاست که در میان بهترین دروازه بانان جهان جای گرفته است اما او در فصل قبل آنقدر بدشانس بود که نه تنها برای پذیرش هر گل بلکه برای موقعیت هایی که کمترین شانس را برای مهارشان داشت ، انگشت ها به سویش نشانه می رفت. با این حال درخشش در جام کنفدراسیون ها می تواند این پیام را در خود داشته باشد که او آخرین پیچ لغزنده دوران پرفراز و نشیب فوتبالی اش را با موفقیت پشت سر گذاشته و نمایش قهرمانانه اش مقابل ضربات پنالتی ستاره های پرتغالی یک براوو جانانه را نصیبش کرده است. این اتفاق می تواند برایش مانند فینال جام اتحادیه ۲۰۱۶ باشد که جانشین کابایرو شد و در یک لحظه مسیر فوتبال باردیگر برایش عوض شد.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی